Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 22 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

која гомила глупости, неконтролисаног писања. Овде Патријарх није ширио јерес, па да га критикујемо, као Васељенски и екипа, него води рачуна да не направи проблеме без потребе за Србе, да не дели народ без потребе. Шиптари спремају напад на Србију, али ми се расправљамо да ли Боки, који није Србин то 100%, има право да напада Патриајрха који стоји на бранику српства. Па нема право,  ако је ставр од националног значаја, ако није теологија и јерес. Нема ни да је Србин, а тек ако није Србин, онда поготово. Јер Птаријрах рекао да да педери имају право на брак. На против, Србија је једина земља у оклини која није увелеа педерски брак, а сигурно је разлог јер се Црква огласила против и Патријрах.

Само вас двојица пишите на латиници:D, у ствари је то због тога што увек своје спасење стављате испред свог народа, испред заједнице и по цену ината. Боли вас она ствар за Србе, важно да се ја не огрешим о неки канон, да сам паметнији од других, и да сам прочитао Свете Оце. А то што ништа нисам разумео, немам љубави за свој народ који се мучи и страда, нема везе.. Тако је и Артемије пропао, рекао је није пробелем Косово него екуменизам, па се слизао са Депосом, Олбрајт и екипом против Слобе и зварчио у Љуљацима.

https://svetosavlje.org/odgovor-na-anonimnu-dopisnicu-o-clanstvu-u-ekumenskom-savetu-crkava/

Ево ти овде св.Јустин како "напада" своје у цркви, да ли је онда можемо и ми бар мало оцењивати рад Патријарха и других у цркви, па оцењивали смо рад и многих других у цркви зашто би онда нас Патријарх био изузет од тога, то је основни принцип и ти оћеш аутоматски да забраниш било какву критику и оцену, дај онда да то ставимо у правила овог форума. :!: Па онда иде да ли је то аргументовано, да ли се можда користе прејаке и неумерене речи и слично.

Критика и оцена као појам ако је добра и аргументована и конструктивна може да помогне ономе коме је упућена да се преиспита и коригује оне ствари које нису добре на боље, не ваља када не постоји бар мало конструктивне критике у било којој области живота па онда ни у цркви само да буде одговарајућа. 

И да те питам јел и Јустин није Србин зато што критикује своје у цркви ? Која је то твоја дефиниција ко јесте или није Србин да знам за следећи пут, питам и за друга. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 13 минута, Bokisd рече

https://svetosavlje.org/odgovor-na-anonimnu-dopisnicu-o-clanstvu-u-ekumenskom-savetu-crkava/

Ево ти овде св.Јустин како "напада" своје у цркви, да ли је онда можемо и ми бар мало оцењивати рад Патријарха и других у цркви, па оцењивали смо рад и многих других у цркви зашто би онда нас Патријарх био изузет од тога, то је основни принцип и ти оћеш аутоматски да забраниш било какву критику и оцену, дај онда да то ставимо у правила овог форума. :!: Па онда иде да ли је то аргументовано, да ли се можда користе прејаке и неумерене речи и слично.

Критика и оцена као појам ако је добра и аргументована и конструктивна може да помогне ономе коме је упућена да се преиспита и коригује оне ствари које нису добре на боље, не ваља када не постоји бар мало конструктивне критике у било којој области живота па онда ни у цркви само да буде одговарајућа. 

И да те питам јел и Јустин није Србин зато што критикује своје у цркви ? Која је то твоја дефиниција ко јесте или није Србин да знам за следећи пут, питам и за друга. :D

научио си писмо па поредиш себе са Св. Јустином:D. Па Јустин никада не би критиковао Патријрах у овој ситацији, његова критика је када неко се не држи Јеванђеља или не дај Боже шири јерес може да буде и патријарх нема разлике. Мени неке ствари код Патријарха нису одговарале у порећењу са Патријархом Иринејом, рецимо када је рекао да је наша обавеза да гласамо на изборима. Али то што сам написао је без везе, јер је потпуно ирелевантно то важи за мене, али не за Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Родољуб Лазић рече

Владимире, најједноставније речено, ниси разумео шта сам писао. И из тог неразумевања си коментарисао моје писање. А то онда значи да је твој коментар промашен. На промашен коментар је сувишно одговарати. Пријатно поподне.  

Нисам добро разумео и извињавам се, опрости брате,  поготово што сам употребио јаче речи, али има ту и да треба да се води рачуна да те неко други не схвати погрешно, двосмерна је улица ту. Случао сам Владику Игнатија не неком предавњу, каже сав се тресе да не каже нешто погрешно, а тек ми не говоримо овде са амвона па да кроз нас говори Дух Свети.:) Значи мора да се покуша да се напише да те неко погрешно не разуме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Владимир Владимирович Цар1 рече

научио си писмо па поредиш себе са Св. Јустином:D. Па Јустин никада не би критиковао Патријрах у овој ситацији, његова критика је када неко се не држи Јеванђеља или не дај Боже шири јерес може да буде и патријарх нема разлике. Мени неке ствари код Патријарха нису одговарале у порећењу са Патријархом Иринејом, рецимо када је рекао да је наша обавеза да гласамо на изборима. Али то што сам написао је без везе, јер је потпуно ирелевантно то важи за мене, али не за Цркву.

Ма не, бре, него причамо о принципу и јел може или не може, и ако већ не може дај нам смернице и правилник рада да проучимо и да знамо кад не може, у ствари знаш шта је најбоље, даш нам листу ко не може од црквених да се критикује и ко може и нема зиме..... :D

И знаш шта,....  па и оно моје важи за мене.... :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

Ма не, бре, него причамо о принципу и јел може или не може, и ако већ не може дај нам смернице и правилник рада да проучимо и да знамо кад не може, у ствари знаш шта је најбоље, даш нам листу ко не може од црквених да се критикује и ко може и нема зиме..... :D

И знаш шта,....  па и оно моје важи за мене.... :)))

ко сам ја да дајем смернице:D Ја ни жену не могу да убедим да иде у Цркву сваке недеље и9 да ме не малтретира да недељом нешто срећујем по кући.  Али ово за екуменизам и Аву Јустина што си поставио а нисам одгворио, јер сам мало размишљао. Чак и то није довољан разлог да се напада Патријарх што смо у ССЦ, ипак је Ава био Игуман није био Владика није имао целу слику. Ту су и Руси и даље, и нападају их тамо због Украјине али седе и даље. Без обзира колико је одвратно. Најбољи пример је Владика Артемије који није могао то да прихвати јер није имао смирење и отпао је. Или ово са Македонијом. Сви су говорили да смо издали, али није истина. Васељнски не зна шта да ради са нама. Значи Сабор боље зна од тебе и мене. И Синод.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mi jasno zašto se toliko plašite pedera. Nije valjda da ste sami malo ;)

Kako beše ona scena u Zorbi, gde proterava monahe koji se miluju ispod drveta? :stadaradim:

Zato pitah da vas možda ne grebe malo savest?

Pravite dramu kao Vučić. Srbija postaje nacija dramose*a i pi*koplača. Recite da, ne, i dosta je. Onaj tamo hoće da baca anatemu iako to ne može a latio bi i pušku (a ko mu zabranjuje? - nego je episkop, njemu je zabranjeno - no meni mirjaninu, kao, nije), ovaj ovde priziva poslednja vremena a ni svoju kuću (Crnu Goru) ne može da vodi... Da citiram Hrista: Neka vam bude da ili ne, sve više od ovoga od zloga je!

Pazite: Nema više huligena da lemaju pedere, jesu već vaspitani da je pederluk nešto sasvim normalno. Ovakim radikalnim i preteranim (psevdo-)religioznim nastupima sami sebe vodite u šah mat. Lošim rečima stvaramo lošu atmosferu po narod i društvo!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dragi Ђого је на то одговорио  пре неколико дана:

Амбасадори земаља који су 1999. тукли Србију сада ће заставама дугиних боја да поносно машу улицама Београда. Порука је јасна: пружили сте војни отпор, али културом смо вас дотукли. Нисте више суверени. Ваше улице су улице за нашу идеологију.

„А зашто се ти бавиш хомосексуализмом? Није ли то нека пројекција? Неки латентни порив?“ Аргумент о пројекцији апсолутно је бесмислен јер се нико од нас не бави хомосексуалном праксом па ни „ЛГБТ+“ теоријом, нити би се бавио да она није идеологија – и то тоталитарна, бинарна, таква која дијели свијет на „наше“ и „њихове“, „пријатеље“ и „душмане“ – која нас окружује и која нам се намеће.

Рећи да се свако ко се оглашава о проблемима идеологије хомосексуализма – и сам „латентни хомосексуалац“ исто је као рећи да је Хана Арент „латентни тоталитариста“ само зато што се бавила идеологијама политичког тоталитаризма. Аргумент којим се реторичкки узвраћа жестоко, али без аргументације – не вриједи много. И више говори о немоћи онога који се њиме служи.

 

А ево шта каже Ненад Илић:

Београд није имао проблема са хомосексуализмом. За неке виђене Београђане знало се да су хомосексуалци, али то није сметало да буду признати и поштовани. Драгослав Срејовић, Јован Ћирилов…

 

Тај исти Јован Ћирилов доживео је на некој ТВ трибини да га једна женска естрадна будалетина испрозива због тога што довољно не подржава такозване „параде поноса“. А њему је било јасно о чему се ради.

Јасно је и Београду. Јасно је и православним хришћанима.

Живи брате по своме, ако ти је то оријентација – твоја приватна ствар. А ли ако хоћеш да то користиш као маљ за убијање оно преостале традиционалне свести, ти си непријатељ. Ко то хоће да од хомосексуалаца направи непријатеље?

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Dragi рече

Nije mi jasno zašto se toliko plašite pedera. Nije valjda da ste sami malo ;)

Kako beše ona scena u Zorbi, gde proterava monahe koji se miluju ispod drveta? :stadaradim:

Zato pitah da vas možda ne grebe malo savest?

Pravite dramu kao Vučić. Srbija postaje nacija dramose*a i pi*koplača. Recite da, ne, i dosta je. Onaj tamo hoće da baca anatemu iako to ne može a latio bi i pušku (a ko mu zabranjuje? - nego je episkop, njemu je zabranjeno - no meni mirjaninu, kao, nije), ovaj ovde priziva poslednja vremena a ni svoju kuću (Crnu Goru) ne može da vodi... Da citiram Hrista: Neka vam bude da ili ne, sve više od ovoga od zloga je!

Pazite: Nema više huligena da lemaju pedere, jesu već vaspitani da je pederluk nešto sasvim normalno. Ovakim radikalnim i preteranim (psevdo-)religioznim nastupima sami sebe vodite u šah mat. Lošim rečima stvaramo lošu atmosferu po narod i društvo!

Ти си брате препотентан и у прелести.

Ако ти је српска нација таква какву си је описао, седи у том свом Бечу и буди аустријска јуначина а нас остави на миру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

ко сам ја да дајем смернице:D Ја ни жену не могу да убедим да иде у Цркву сваке недеље и9 да ме не малтретира да недељом нешто срећујем по кући.  Али ово за екуменизам и Аву Јустина што си поставио а нисам одгворио, јер сам мало размишљао. Чак и то није довољан разлог да се напада Патријарх што смо у ССЦ, ипак је Ава био Игуман није био Владика није имао целу слику. Ту су и Руси и даље, и нападају их тамо због Украјине али седе и даље. Без обзира колико је одвратно. Најбољи пример је Владика Артемије који није могао то да прихвати јер није имао смирење и отпао је. Или ово са Македонијом. Сви су говорили да смо издали, али није истина. Васељнски не зна шта да ради са нама. Значи Сабор боље зна од тебе и мене. И Синод.

...не мораш ти да их пишеш... не брини ћу ја напишем смернице....:smeh1:

По мени је једноставно, одређена критика и оцењивање црквених људи или неких црквених догађаја треба да постоји у цркви, али треба да буде првенствено конструктивно и аргументовано и без неумесних и прејаких речи и слично. Лично покушавам да се дрзим овога колико толико. Just_Cuz_19

И не би био ја да мало не боцнем, :))) видим састали се Вучко и п.Порфирије и е.Иринеј, надам се да су му нешто мало напоменули око те хомо шетње. :POPOcorn1:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могла би Црква и да се огласи поводом смрти Дугинове ћерке. Он је имао само најлепше речи за нас и за Косовски завет, а и био је стварно православни филозоф. Даље, ћерка му је положила живот на олтар домовине, а нема веће хришћанске љубави од тога.  Дугин је страдао највише због тога што је дао дијагнозу постмодерне да је циљ да човек постане машина, зато је и ово фаза где се преко хомића одриче свог пола. Пре тога се одрекао вере и Цркве, па државе, и ово је следећа фаза.  Читам данас како ће у Данској да буде нека синтетичка  партија, партија машина:navijanje:,И онда се јављају као неки експерти, прави манијаци, Господе саклони шта пишу, хомићи и Кубот су мала деца .:)

 Политички аналитичар Дејан Вук Станковић истиче да ма колико на први поглед деловало шокантно, контроверзно и чудно, тај дански експеримент није нешто што не треба озбиљно разматрати. За „Политику” каже да често грешке које праве политичари су веће, опасније и фаталније него што би биле грешке које би правили роботи. Они, уз одговарајуће импуте, вероватно су ефикасније и оперативније спроводили оно што је њихов програм.

 

WWW.POLITIKA.RS

Живот без корупције, еколошки чиста држава, са развијеном здравственом заштитом и где ће услови...

Морам да будем и ја као Бокисд, не могу да се уздржим:D, да питамо Патријарха да ли и под оваквим условима морамо да учествујемо на изборима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Дугина су писали да је родноверац, па старообредник, али сам од њега самог чуо да се декларише као православни хришћанин. Могуће да је кроз живот лутао.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, nije još uvek otkazano, onaj nešto trućka da bude kao jedan dan itd, itd.

Pojavljuje se ideja da litije budu u više gradova. Ja sam protiv te ideje. Samo Bg! Iako je termin loš, 18h; bolje da je ranije, zbog nas koji nismo iz Bg.

Bg je postao leglo svakojakog ološa, Litije su nam neophodne. Sa što više vladika i naroda. 

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...