Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

Кад ти ксжеш онда је сигурно тако...

Не могу да верујем који си ти лик. Човек напише за Ломпара да је у прелести, он узврати да је нецрквен и то је то. Ја кажем да сам очекивао нешто конкретно, а онда се јављаш ти да објасниш јако мени не вреди причати јер сам ограничен и не разумем да је прелест у нецрквености. 

Био је конкретан. И детаљан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 18 минута, Вилер Текс рече

Био је конкретан. И детаљан. 

И онда си се пробудио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Вилер Текс рече

Рођо, дедер попиј што год. Ај.

Што год не ваља, може бити и сирће. Штогод је већ боље, подразумева да се ненормалне ствари изузимају. 

Али мени ништа није потребно. А ти слободно попиј штогод.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DVERI.RS

Морамо признати да је веома занимљива нова позиција опозиционих колега из одборничке групе „МОРАМО” у скупштини града Београда који су преузели улогу...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Родољуб Лазић рече

Али мени ништа није потребно. А ти слободно попиј штогод.

:smeh1: 

Још да почнеш да причаш да је пиво харам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ćiriličar рече

@Bokisd Мани цитате, анализе, стање знамо - шта би ти волео да Синод, патријарх, Црква генерално чини поводом параде?

Imam neke ideje u glavudji, bolje da ne znas koje su sve :D, u principu, moramo i trebamo da budemo mnogo aktivniji na planu odgovora na ono sta nam se sprema sa tim homo skupom u nasem gradu i drzavi, mozda smo vec kao crkva recimo trebali i mogli da oformimo ekipu dobrih i izvrsnih teologa i svestenika i episkopa i monaha i drugih koji bi imali zadatak da se bave tom pricom i koji ce napraviti cilj i plan odgovara na tu homo agresiju koja nam se sprema i da rukovode svim tim aktivnostima po blagoslovu nase crkve. 

I aktivnosti mogu da budu razne, pisanje teoloskih i verskih tekstova u vezi te teme, neka razna predavanja i tribine po celoj Srbiji, neke posebne sluzbe i molitve, i slicne stvari.

Recimo meni pada na pamet jedna stvar, ko je i u cije ime potpisao i prihvatio da Beograd i nasa drzava bude domacin tog homo skupa i propagande nastranosti, i da se onda trazi od drzave i politicara da se to javno kaze i da vidimo ko to radi protiv vecina naroda koji ne prihvata da se ovaj skup odrzi u nasoj zemlji.

Ima puno stvari koje mogu da se urade, samo treba volje i zelje i namera da se to sprovede u delo. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Родољуб Лазић рече

А Ђуровић није екумениста? Он је екумениста пар екселанс. Сам је говорио како је  Православна Црква кљакава и несаборна без Ватикана, и како без проблема причешћује римокатолике. Он је, у ствари, анархо-либерални екумениста (ако тако може да се каже), који ужива да руши Предање и да саблажњава. Ако хоћеш да уништиш генерације богослова, онда га свакако треба ставити за професора патрологије. Нико боље од њега то не може урадити.

:)

Иначе, део о зајеници од Проф Пена је из Пролога за Мај 12.

То треба додати на БТФ изучавање Пролога као обавезан предмет. И прочешљати ТВ Храм, уредника нарочито.

 


РАСУЂИВАЊЕ
У табору сараценском упитају св. Кирила: „Како хришћани могу ратовати и опет одржати заповест Христову o мољењу Богу за непријатеље њихове?“ На то св. Кирил одговори: ,,Ако су у једном закону написане две заповести и дате људима на извршење, који ћe човек бити бољи извршитељ закона: онај који испуни једну заповест или онај који испуни обе?“ На то му Сарацени одговоре: „Несумњиво онај који испуни обе заповести.“ Продужи св. Кирил: „Христос Бог наш, заповеди нам да се молимо Богу за оне који нас гоне, и да чинимо добро и њима; но Он исти нам је још рекао: већу љубав нико не може јавити у овом животу, него ако ко душу своју положи за другове своје. И зато ми подносимо увреде, које непријатељи чине нама појединачно, и молимо се Богу за њих; но као друштво, ми се заступамо један за другог и полажемо душе своје, да не би како ви, пленећи браћу нашу, не запленили c телима и душе њихове и не погубили их и телом и душом.“

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Onufrije рече

То треба додати на БТФ изучавање Пролога као обавезан предмет.

Ех, шта би све требало...Осамдесетих (вероватно и деведесетих година) на ПБФ-у се још увек изучавала Апологетика, можда и две године, нисам сигуран.  После тога је укинута. Остало је Упоредно богословље.  И дошли су, на неким предметима, гостујући професори из РМК, а мислим и неки протестантски професори. Инсталирана је екуменистичка, либерална теологија "Његовог теолошког полубожанства" Зизиуласа, која је била присутна свугде. Можда није била обавезна литература једино на предмету Црквено појање. Могао си  интимно и да се не слажеш са том теологијом, али ако њу ниси "рецитовао" на испиту, могао си да положиш са истом вероватноћом са којом камила пролази кроз иглене уши.  Црквенословенски се изучавао, мислим, две године, са не малим фондом часова. Сада постоји на факултету "у траговима". Али зато се предаје и енглески и, ако се не варам, и немачки... Студенти немају благе везе са црквенословенским, не знају ни да прочитају текст,  осим понеких "залуђеника". Далеко смо догурали, врло далеко. :(

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић

Колико видим нема Јефтића (теологија.нет), момка са патрологије којег је падре означио као да су му дали посао на наштиманом конкурсу. Не видим ни Ломпара - мада он је био гостујући. Шијаковића нема такође.

 

Наставници и сарадници

РЕДОВНИ ПРОФЕСОРИ
ВАНРЕДНИ ПРОФЕСОРИ
ДОЦЕНТИ
АСИСТЕНТИ
НАСТАВНИЦИ СТРАНОГ ЈЕЗИКА
Link to comment
Подели на овим сајтовима

На борби за вечеру назвали Патријарха содомитом из Хрватске. Те тамо треба разоткрити и похапсити што пре. и осудити на кратку робију и новчане казне јер раде против Србије. За кога, то је питање?  Одакле таква багра долази?

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.8.2022. at 12:11, Родољуб Лазић рече

А Ђуровић није екумениста? Он је екумениста пар екселанс. Сам је говорио како је  Православна Црква кљакава и несаборна без Ватикана, и како без проблема причешћује римокатолике. Он је, у ствари, анархо-либерални екумениста (ако тако може да се каже), који ужива да руши Предање и да саблажњава. Ако хоћеш да уништиш генерације богослова, онда га свакако треба ставити за професора патрологије. Нико боље од њега то не може урадити.

Па тада му Владика био Васељмски није му било лако. Ево видимо његов пукен и наследник трона у Грчкој из САД долази да крштава хомиће тј као неку њихову децу, па добро је нормалан остао православан и сада је код куће, слава Богу.. 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На терен истрчао владика Никанор, бацио анатему на оне који организују и учествују у еуропрајду. И више од тога. Шта ћемо сад?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...