Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Вилер Текс За шта си ти? Шта, по теби, треба Синод, патријарх или неко/неки из Цркве да дела поводом најављене параде. Биће одвратна, са одвратним сценама и провокацијама.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Ćiriličar рече

@Вилер Текс За шта си ти? Шта, по теби, треба Синод, патријарх или неко/неки из Цркве да дела поводом најављене параде. Биће одвратна, са одвратним сценама и провокацијама.

 

Да не се злоупотребљава ова ситуација и вржи притисак на Цркву с десна ради њеног слабљења.

Немам ништа против тога да се литијски помолимо Господу, волео бих.

Али свакако сматрам да ако Патријарх и Синод/Сабор одлучи не буде литије рећи ћу амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Да не се злоупотребљава ова ситуација и вржи притисак на Цркву с десна ради њеног слабљења.

Ја сам убеђен да добар реторичар може да искористи ову параду по оној павловој на Аеропагу. Не да претендује да те људи заинтересује за Цркву, него да:

  1. Регује јавно али на начин без конфорнтације.
  2. Да искористи прилику и нагласи разлику између хомосексуалноСТИ и хомосексуалИЗМА - идеологије. И да та идеологија постаје опасност за продице и децу.
  3. Честити људи, хомосексуалци, који имају то као проблем огроман, који се не сме потценити - то је застрашујуће јака сила - би кришом прилазили Цркви. Таквих има много. А то би и пољуљало ту идеологију бар мало, бар код неких.

Не реагујући правовремени доводимо се у ситуацију без излаза, да ћемо санирати последице а не предупредити зло. Тако да, сам да се то не забрањује, али да се да до знања и од државе и од Цркве (свако за себе) да места идологији нема, у смислу да ће да се нападају породичне вредности.

То би значило - организовати скуп породични упореду са њиховим, али никоме не дати да блокира град. Две велике ливаде негде и онда нека свако каже своје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Вилер Текс рече

Па Мировић, чије си букачење ,тј апел ђе је он један од потписника

Па шта с тим? Јел Мировић једини потписник? Није ли и Ломпар тамо? И он је букач? Дај батали, мајке ти. Они су букачи, а Ђуровић који је Амфилохија прогласио расколником и издајником, није? Он говори истину? И ти ћеш мени да пребацујеш? него си пристрасан и ушао си у мод неког тобожњег бранитеља од не знам кога и чега и само лепиш етикете около. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Родољуб Лазић рече

Па шта с тим? Јел Мировић једини потписник? Није ли и Ломпар тамо? И он је букач? Дај батали, мајке ти. Они су букачи, а Ђуровић који је Амфилохија прогласио расколником и издајником, није? Он говори истину? И ти ћеш мени да пребацујеш? него си пристрасан и ушао си у мод неког тобожњег бранитеља од не знам кога и чега и само лепиш етикете около. 

Јесу, букачи су кад се на тај начин изражавају.

Ово друго нећу да коментаришем из поштовања према неким људима.

И те две ситуације су неупоредиве. Али ти то нећеш разумети.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Ćiriličar рече

Ајмо даље Рођо - ја сам и букач, и препирач, и отирач, и остало...врни се на тему. Ако можеш да скренеш пажњу са себе?

ОПет замена теза. Не скрећем ја пажњу на себе него сте вас двојица висококвалификовани дисквалификатори, а то ми, замисли, смета, па морам да вам објасним да се тако не води разговор. И онда, хтео-не хтео, говорећи о вама, скрећем пажњу на себе. Генијални сте обојица. Ви ћете да пљујете, а кад нешто одговорим, онда ја скрећем пажњу на себе. :0426_feel:

пре 39 минута, Ćiriličar рече

Оставу препуцавања, изнеси свој став и то је то. Да Синод и патријарх ураде шта?

Мени се чини неопходним да се изда саопштење Синода поводом догађаја у коме би се тражило отказивање. Уколико то не да разултата, онда по њиховом нахођењу урадити оно што ће показати јасан хришћански став залагања за правду и истину Божју.  То је вероватно некаква литија/литије које би биле са учешћем свештенства. То ми пада на памет

Заборављаш да то није само (једнодневна или седмодневна) шетња улицама Београда, па да се то дозволи негде. То је целокупан "културно-забавно-едукативни" комплекс активности који ће се обављати седам дана. То је промоција и пропаганда на разним нивоима. Биће упрегнути многи медији који ће извештавати о томе и преносити догађаје. Не знам да ли капираш размере? Дакле, све осим отказивања је лоша опција. 

При чему мислим да би требало, уколико се не прихвати отказивање, размислити озбиљно о епитимијама (то су радили и у Црној Гори онима који су гласали у представничким телима против Цркве) према онима који то допусте. ТО би био јасан став. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Заборављаш да то није само (једнодневна или седмодневна) шетња улицама Београда, па да се то дозволи негде. То је целокупан "културно-забавно-едукативни" комплекс активности који ће се обављати седам дана. То је промоција и пропаганда на разним нивоима. Биће упрегнути многи медији који ће извештавати о томе и преносити догађаје. Не знам да ли капираш размере? Дакле, све осим отказивања је лоша опција

А ко то подржава, Ћирилко, ја, Црква?

Нико. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

То је промоција и пропаганда на разним нивоима. Биће упрегнути многи медији који ће извештавати о томе и преносити догађаје. Не знам да ли капираш размере? Дакле, све осим отказивања је лоша опција.

Наравно да капирам размере...ја не волим Егзит, да волим ово...проблем је како реаговати у датој ситуацији. Нисам паметан. Зато и немам изричит став. Ми смо још увек окупирани...видео си синоћ...за пола сата сав свет је огласио. Чим САД амбасадор рече једну реч одмах се све утиша. Дакле кад се некоме ћефне рат изазове на Балкану. О томе се ради....овде треба бити мудар а не импусливан.

На крају карјева, педери нас неће убијати, мада знам да многи би, да иза демона блуда (а код многих је онај нагори) стоји демон беса и садизма. То су браћа бизанци. Хожу рећи, није дотле дошло, али да се треба пасивно само посматрати... нисма за то. Времена су се мало променила, доста смо били џак за тренирање.

Зато сматрам да треба управо неким уредбама, ограничењима, натерати их да мењају планове...а тиме показати да је доста. То је њима горе него отказивање...отказивање они и желе. Они желе конфронтацију јер се осећају прејаким. Конфронтација им даје повод да јаче нападају.

Ниам ја да се сервилно ћути, него да се мудро "избије оружје" из руку - а како? Па нека се држава и црква договоре, нису баш наивни људи на челу ни државае ни Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

А ко то подржава, Ћирилко, ја, Црква?

Нико. 

О ченму ти сад, мајке ти? На којим си ти фреквенцијама? Јел ти пратиш контекст о чему се прича, или тако одслуташ па паднеш ко са Марса са нечим што нема везе са разговором. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

О ченму ти сад, мајке ти? На којим си ти фреквенцијама? Јел ти пратиш контекст о чему се прича, или тако одслуташ па паднеш ко са Марса са нечим што нема везе са разговором. 

Ти не пратиш контекст. Ја све време причам да букачи говоре да ако не буде литије Црква није црква, све је пропало, Црква је купљена зато ћути. Другим речим у крајњој линији подржава, изводим закључак. Е таквим букачима треба рећи да не булазне.

Е ти не може да направиш разлику између букача и нпр. Ћирилка. Или нећеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Родољуб Лазић рече

Дакле, све осим отказивања је лоша опција. 

При чему мислим да би требало, уколико се не прихвати отказивање, размислити озбиљно о епитимијама (то су радили и у Црној Гори онима који су гласали у представничким телима против Цркве) према онима који то допусте. ТО би био јасан став. 

Отказивање је сјајна опција.

Није исто као у Црној Гори. Ово је сложенија ситуација. Много сложенија. Односно вишеслојна. Милов режим је усташки а Вучићева власт је "кишобран", који ветар дува у српском смеру, без обзира на девијације.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Вилер Текс рече

Ти не пратиш контекст. Ја све време причам да букачи говоре да ако не буде литије Црква није црква, све је пропало, Црква је купљена зато ћути. Другим речим у крајњој линији подржава, изводим закључак. Е таквим букачима треба рећи да не булазне.

Е ти не може да направиш разлику између букача и нпр. Ћирилка. Или нећеш.

Ово што си рекао нема никакве везе, јер ја одговарам на Ћирино питање и не узимам у разматрање шта ти, Ћира и Црква подржавате или не подржавате. Али ти си потпуно блокиран својом самонаметнутопм улогом одбране Цркве и ко о чему, ти само о букачима. Просто, ставио си такве наочаре и ништа друго осим букача и напада на Цркву не видиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Родољуб Лазић рече

Ово што си рекао нема никакве везе, јер ја одговарам на Ћирино питање и не узимам у разматрање шта ти, Ћира и Црква подржавате или не подржавате. Али ти си потпуно блокиран својом самонаметнутопм улогом одбране Цркве и ко о чему, ти само о букачима. Просто, ставио си такве наочаре и ништа друго осим букача и напада на Цркву не видиш.

Наравно да има везе јер си ти први као пример праведништва објавио апел букача. И сви причамо о томе. А мој је акценат на томе да се одвији забринутост од "забринутости" која има за циљ слабљење Цркве. И то, верујем, многи потписници апела и остали што су још радикалнији, немају у виду. Несвесно сами себи штете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, не причамо сви о апелу букача. Причаш ти јер ти тако одговара, да све вежеш за тај један пример, све што се прича је, тобож, у вези са тим. Ја сам причао две стране својих ЛИЧНИХ ставова, али си ти и даље остао на том Апелу који је за тебе све и свја, јер ти је тако најједноставније. Твоја једина идеја је да било који говор о овој теми дискредитујеш тако што ћеш га везати за тај Апел, а Апел за Мировића и то је то. Испада да су сви који су потписали или поставили Апел Мировићеви истомишљеници, а Мировић је непријатељ Цркве. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...