Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Ајде бре перкини да се правиш глуп.

Драмио си и вадио из контекста честитку муслиманима. 

Безобразан си и буквалиста и препирач. 

 

Причаш ноторне глупости. Ништа нисам вадио из контекста, него ти једноставно хоћеш да то прогураш као причу. Шта је вађено из контекста? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Причаш ноторне глупости. Ништа нисам вадио из контекста, него ти једноставно хоћеш да то прогураш као причу. Шта је вађено из контекста? 

Ти и онај бановани Клаудкинг сте браћа рођена само на супротним странама.

И њему сам цртао па ћу и теби.

Набеђивао си овде да је Патријарх у смислу вере назвао муслимане наследницима Аврамовим.

И ти и Боки.

А смисао је био да имамо заједничког претка, кога поштујемо па и треба међусобно да се.поштујемо ко комшије итд. 

Али не, ти одмах видиш сумњиве изјаве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Ђуровић је свештеник, канонски свештеник, који носи Чин подарен од Цркве а Духом Светим.

И какве то везе има? (Није тада био у СПЦ, него код Вартоломеја, то прво). Зато он може да псује цео Сабор и да дрско и простачки учи владике памети? Прочитај још једно, та његова писма па реци. Него сте Текст и ти са двоструким критеријумима, зато што сте његови фанови. Па он може да прича оно што пас с маслом не може да поједе, и ви ћете значајно климати главама, а ја овде коментаришем сасвим нормално, сталожено, али ја водим црквену политику и тражим послушност од патријарха? Јел ти прочиташ шта напишеш пре него што пошаљеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

. Него сте Текст и ти са двоструким критеријумима, зато што сте његови фанови.

Ау брате. И теби сам "лајковао" свашта као и њему. Мораш да будеш кокретан више, кад говоршиш " а што њему нисте рекли". Дај конкретан текст.  А буди љубоморан мање ;)

Са оцем кога нон стоп помињеш сам се за многе ствари слагао, за неке нисам. И шта сад? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Ти и онај бановани Клаудкинг сте браћа рођена само на супротним странама.

И њему сам цртао па ћу и теби.

Набеђивао си овде да је Патријарх у смислу вере назвао муслимане наследницима Аврамовим.

И ти и Боки.

А смисао је био да имамо заједничког претка, кога поштујемо па и треба међусобно да се.поштујемо ко комшије итд. 

Али не, ти одмах видиш сумњиве изјаве.

Ти не можеш ником да црташ јер своје мишљење не засниваш на реалним чињеницама неко да ономе што би желео да буде истина. Патријарх јесте рекао да су хришћани и муслимани наследници Аврамови, а ја сам теби нацртао, а не ти мени. Дакле, за хришћане, за ап. Павла, Аврам није телесни предак, неко оличење вере. и говори да нису Аврамова деца она која су телесна, него она по обећању. И на другом месту каже да робињина деца неће бити наследници. Значи, муслимани се ни у каквом контексту, са хришћанског, павловског, аспекта, не сматрају ни  децом, ни наследницима. И рекао сам да је то патријарх вероватно недоољно прецизно изрекао, али то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Ти не можеш ником да црташ јер своје мишљење не засниваш на реалним чињеницама неко да ономе што би желео да буде истина. Патријарх јесте рекао да су хришћани и муслимани наследници Аврамови, а ја сам теби нацртао, а не ти мени. Дакле, за хришћане, за ап. Павла, Аврам није телесни предак, неко оличење вере. и говори да нису Аврамова деца она која су телесна, него она по обећању. И на другом месту каже да робињина деца неће бити наследници. Значи, муслимани се ни у каквом контексту, са хришћанског, павловског, аспекта, не сматрају ни  децом, ни наследницима. И рекао сам да је то патријарх вероватно недоољно прецизно изрекао, али то је то.

А Патријарх је говорио у другом контексту и са другим значењем. У смислу имамо нешто заједничко.

И ти си драмио око тога. Уствари, све што кажеш тако је. Да скратимо расправу ти си МЕГАИСТИНА И НЕПОГРЕШИВ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Ау брате. И теби сам "лајковао" свашта као и њему. Мораш да будеш кокретан више, кад говоршиш " а што њему нисте рекли". Дај конкретан текст.  А буди љубоморан мање ;)

Са оцем кога нон стоп помињеш сам се за многе ствари слагао, за неке нисам. И шта сад? 

Не говорим о лајковању. Говорим о реаговању порукама. Не сећам се да сте ни ти ни Ћириличар реаговали на његове будибогснама приче о митр. Амфилохију и Јоаникију и свашта нешто, да је издајник, расколник...И ако је било неслагање, било је у стилу "у принципу се слажем, али можда је мало претерано рећи итд."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Не говорим о лајковању. Говорим о реаговању порукама. Не сећам се да сте ни ти ни Ћириличар реаговали на његове будибогснама приче о митр. Амфилохију и Јоаникију и свашта нешто, да је издајник, расколник...И ако је било неслагање, било је у стилу "у принципу се слажем, али можда је мало претерано рећи итд."

Дај тачан текст. За ситуацију у ЦГ је био у праву за многе ствари. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Вилер Текс рече

А ти си адвокат свих који вичу "изабран у крипти ааа" и сличне ствари.

Крипта је гроб, Христос је васкрсао у гробу. Објасни то својим истомишљеницима букачима.

Први пут чујем то и немам никакве везе са тим. На част ти овакве безвезне тврдње. Мада, то је сасвим логично да чујем од тебе после мора етикета које си ми лепио. Још једна етикета и дисквалификација више, какве везе има. Свака ти част!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Да скратимо расправу ти си МЕГАИСТИНА И НЕПОГРЕШИВ.

Да скратимо причу, ти просто не капираш неке ствари и нема начина да ти се објасни. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Дај тачан текст. За ситуацију у ЦГ је био у праву за многе ствари. 

 

 

Да, био је у праву за свој фанове. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Родољуб Лазић рече

Први пут чујем то и немам никакве везе са тим. На част ти овакве безвезне тврдње. Мада, то је сасвим логично да чујем од тебе после мора етикета које си ми лепио. Још једна етикета и дисквалификација више, какве везе има. Свака ти част!

Па Мировић, чије си букачење ,тј апел ђе је он један од потписника, овде ти објавио и подржавао, прича ствари сличне. И тиме не свесно учествујеш у хибридном рату за кога тврдиш да скоро и не постоји. То адвокат није буквално, чисто да ти нацртам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Родољуб Лазић рече

Да скратимо причу, ти просто не капираш неке ствари и нема начина да ти се објасни. 

Не капирам твоје мудролије. 

А умеш и да кажеш коју добру а умеш и да лупаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:))

Ее, Боже мили, опрости нам и фала Ти што нас трпиш никакве.

Од муке се насмејах...само ми није јасно шта и о чему се овде са @Родољуб Лазић  расправља.

Дакле, Пано написао текст, Стоичевич се изјаснио такође - обојица су за литије са свештеницима на челу. Синод се не оглашава.

 

Ајмо даље Рођо - ја сам и букач, и препирач, и отирач, и остало...врни се на тему. Ако можеш да скренеш пажњу са себе?

Ја нисам да им се забрањује појаљивање, али сам за забрану шетње и стриктно кажњавање голотиње - ако нема регулативе увести је - скрнављивање црквених великодостојника, ма које вере и сл.

Дати им "маракану" или неку ливаду па нек дрндају. Град Београд може да уведе регулативу о кодеску облачења, вискох звукова и сл. о је то. Шта би ти волео Рођо?

Оставу препуцавања, изнеси свој став и то је то. Да Синод и патријарх ураде шта?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...