Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, Ćiriličar рече

То је твоја гордост што мој екоментаре схваташ као сервилност теби и твом "непогрешивом" мишљењу.

Има ли две реченице да спојиш да није нека дисквалификација? Ти сад знаш да сам горд. ОК, ја сам горд. А шта је са тобом? Ти си смирен? Видео си неког смиреног који другоме говори да је горд?

Осим тога, не разумем о чему причаш. Ни у једном тренутку нисам помислио да мени подилазиш. Као што видиш, мислио сам и мислим да ме безвезе етикетираш, а то је супротно од подилажења. То је бар јасно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 23 минута, Родољуб Лазић рече

На основу чега ово тврдиш?

На основу - ничега! То није никава тврдња. Него да закључим(о) ја и ти овај део непотребног тупљења. Видиш ја Стоичеаћа поштуштујем, кад сам одгледао видео, на крају одговара не то питање - ја сам своје мишљење ставио још више под упитник. Сваки норамалн човек НЕ сматра да је Истина на његовој страни по сваку цену. Дакле не искључује (по)грешност!

А има и једна изјава истог која помало плаши. Мене је баш уплашила. Парафразираћу, а део цитирати: Нисам ја за то да се они убијају (то је фраза обична, реко ајде), и онда иде страшна реч - не још (или је ракоа "бар не још"). Не бих сад анализирао - надам се да му се омакло, да је лапсус, збразаност. То што је владика иринеј био на промоцији књиге, само обавезује још више...или?

Уопште нисам тврдио ништа, рекао сам:

пре 23 минута, Родољуб Лазић рече

Рођо, ти изгледа немаш преча посла

Ајде фали зарез, па овако: Ти, изгледа, немаш преча посла...

 

Толико...немам пта да кажем док не прочитам Пенов текст.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма, добро је, Ћириличару, можеш сад да цедиш језичке комарце да ли си тврдио или си рекао "изгледа", мени је све јасно што се тиче твог односа према мени. Не знамо се од јуче. А вероватно капираш да  нисам глуп па да не схватам тако једноставне ствари -  шта значи то кад ти неко стално лепи етикете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Родољуб Лазић рече

Има ли две реченице да спојиш да није нека дисквалификација? Ти сад знаш да сам горд. ОК, ја сам горд. А шта је са тобом? Ти си смирен? Видео си неког смиреног који другоме говори да је горд?

Рођо, ја сам оличење НЕсмирења. То је проблем са тобом - мада је то проблем и ове не баш здраве комуникације виртуалне - што је све некако искључиво.  Ако си ти горд ја нисам, или обрнуто. Па годри смо сви. Ако сам констатовао да је неки твој поступак "твоја гордост" (=последица исте) то упште не значи да ја нисам горд. Па то су основе, валда свако нормалан ко иде у Цркву зна за себе да је горд, иначе кукала му мајка. Наравно да сма горд и несмирен и слабомолитвен и никакав.

А, фала Богу, ако ти то ниси. Аман што развлачиш причу. Лајковао сам ти 2 поста. Рекао да поштујем људе, да износе мишљње супротно моме, и ја можда чак сматрам њихова мишљења релевантнија него своје - али ја се ипак држим "патријаршијске Цркве", дакле званичне догматике, икономије и политике наше Цркве из простог разлога што имама МАКАР ТОЛИКО МАЛО смирање да верујем да епископат моје Цркве, њих 40-тах и мало више, зна, Саборно, шта ће и како ће.

Проста ствар!

Ти ако си срећан (а можда злурад, не знам) што имаш све више "истомишљеника" - шта да радим. Брате, не стављај све на или-или. Прости ти не можеш да си 5х Рођо, не може ни Пено иако је врстан теолог, камоли ти, да гледа и види са оних висина са којих види Синор, рецимо! Осим тога, лађа Цркве је у њима предана од Св. Духа не мени и теби. То не значи да ћемо ми престати да мислимо, али значи да они слушају и шта ми кажемо - да! Али можда да и ми покажемо мало поверења и поштовања више, или?

Одлично је да Пено пише - накада ће "продрмати" Синод се боље загледа у неке појаве (већ јесте пар пута), а некад неће. И кад 'оће и кад неће уопште не значи да пише погрешно. Црква је опстала само пар пута у историји када је појединац спасао Истину, а целу своју историју опстаје када саборност одржава истину. Тако да...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па овде је одавно констатовано да ставови тог наводног духовника немају везе са Црквом, чак је и тај духовник сам то рекао да не говори у име Цркве и да није сигуран да је у праву, само је питање одакле то на ТВ Храм у овом тренутку:D. Неко је то из неког разлога одобрио.

Иначе Црква мора да реагује и то што пре јер је дара прешла меру. Види се из беседе Владике тузланског Фотија о чему се ради, а он је и члан Синода.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Родољуб Лазић рече

А за оне који нас проглашавају учесницима хибридног рата против Цркве, ево и мишљење ауторитета за мрежне и хибридне ратове. И Слободан Стојичевић каже да Црква треба да реагује, да би сачувала нарушени кредибилитет (од 56:00 до краја). 

За ућуткиваче,  овим чином је и он сигурно, као и ми, постао део хибридног рата против Цркве (уз, наравно, питање - ко је бре он да као мали од палубе говори капетану брода шта да ради и куда да усмерава брод, оно чувено питање које се овде постављало мојој маленкости. Или је он аболиран тог питања јер је верски аналитичар или шта већ?) 

 

 

Ovo sto je Stojicevic rekao je razlicito od Mirovica bukaca. 

Hibridni rat jeste bezobzirno pritiskanje Crkve da odmah i sad kaze, da se kace mimovi sa tekstom ima li casnih svestenika i naroda u Srbiji, "izabran u kripti" i slicno. E kad bez razmisljanja podrzis takve likove jesi deo hibridnog rata, ne svesno. Nisi slusao interviju  sa paznjom. Cirilko, ti i ja i svi misle da bi bilo dobro izaci u litije ali razlika je sto neki imaju poverenje u Patrijarha i Sinod i ako ne bude litije i bude naci borbe drugi, necemo praviti problem jer imamo poverenje kao mali od palube u svog kapetana. Da nisi ti kapetan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Onufrije рече

 

Иначе Црква мора да реагује и то што пре јер је дара прешла меру. Види се из беседе Владике тузланског Фотија о чему се ради, а он је и члан Синода.

Moram primetiti da najveci bukaci cute na besedu vladike Fotija. To mi govori da ih briga bas za saopstenje i da je to samo pritisak na Crkvu, kakvih je biti jer ce se koristiti sve prilike i dogadjaji da bi se reklo "Crkva ne valja"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Родољуб Лазић рече

Ма, добро је, Ћириличару, можеш сад да цедиш језичке комарце да ли си тврдио или си рекао "изгледа", мени је све јасно што се тиче твог односа према мени. Не знамо се од јуче. А вероватно капираш да  нисам глуп па да не схватам тако једноставне ствари -  шта значи то кад ти неко стално лепи етикете.

E samo nemoj ti nekome da pricas brate da cedi jezicke komarce. Vrebas svaku rec Patrijarhovu i onda mudrujes i okreces tj stavljas van konteksta...I sve kao ne ne nije to. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Onufrije рече

Иначе Црква мора да реагује и то што пре јер је дара прешла меру. Види се из беседе Владике тузланског Фотија о чему се ради, а он је и члан Синода.

То што прича вл. Фотије, дивни вл. Фотије, мисли и патријарх....ствар је да у зависности од функције зависи и шта и како можеш рећи.

Лако је мени и Рођи да тупимо, патријарху је поверена Црква на управљање.

Осим тога, @Родољуб Лазић , синоћ је кавга била на КиМ - ко се први јавио из УСА? Гранел, је л' и он беше хомосексуалац? И пред читавим светом стаде у одбрану Срба!

Није патријарх Златановић, да скупља прилоге по нету, да "благосиља" и таблоидише. Савим је нормално изнети свој став, макар се косио са патријарховим, али има нешто што се зове послушање. Патријарх треба и ради то - треба са СЛУША своју паству, али паства треба да ПОСЛУША патријарха. Разлика је то, велка разлика. Није патриарх позван да буде теби у ПОслушању, него ти њему. Тако да те приче о Св. Максиму и Св. Марку мало оставите на страну (осим ако нема свој контест исправан), као што рекох - само у неколико историјских периода појединици су бранили истину, генерални, истину у Цркви су током целе историје, осим тих неких тренутака, бранили оци саборно.

И...како може адвокат да умушља да он зна да води боље црквену и политиу и икономију? Саопштења Синода/Сабора постоје, али она не значе да епископи воде Цркву тако што праве пијацу од ње - као што је била направљена пијаца недавно, па се препуцавало по медијима - што је и циљ ђаволу.

И, откуд ми знамо, можда ће патријарх да предводи литију? Породичну! Зар ће то да објавује преко Златановића?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Родољуб Лазић рече

Да ли сам им јавно писао писма као Ђуровић?

Ђуровић је свештеник, канонски свештеник, који носи Чин подарен од Цркве а Духом Светим. Који је свој живот посветио Цркви. Писао је писам епископима, јавна/тајна, а ти пиши Хркаловићки и Стефановићу. То је твоја бранша колико ја знам.

И ја сам писао јевни текст професору права иако ми то није струка, немам појма о праву као науци, али то су изузеци. Дакле, чуо си за ону: "Зна се ко коси, а ко воду носи"!

Не сматрам уопште да је напад на патријарха и Синод ако било ко изнесе бригу овде да ли су или нису рагоали на нешто и сл. Сматрам то јако корисним, ако је умерено, резервисао и сл. Јер они, епископи, треба да слушају глас пастве, и то и чине, уверен сам, и то им олакшава доношење одлука. Међутим ако то пређе у злурадост или нешто друго - не ваља. Треба се чивати недостатка инфрмација у обиљу информација.

Ми смо опкољени масом информација али то су све полу-истине, и као ткве горе од најгорих лажи. Лаж, брутална, се презре одмах, а полу-истина нас намами на погрешну страну да мислимо да чинимо добро следећи је.

Како год - ено Гранел синоћ пред читавим светом стаде у одбрану Срба - а колико знам хомосексуалац. И најважније - не судимо људима него грех осуђујемо. Људи као ти требало би да имају више мудрости од Златановића, много више.

ПС

Рекао сам ти: Пена и Стоичевића ценим, али они нису Синод и никад, вероатно, неће бити. Њих могу да СЛУШАМ али Синод ћу да ПОслушам. Све дотле док се моје мишљење коси (мада се не коси) са синодским, ја ћу своје мишљење ставити под велику дозу скепсе. Сматрајући да од дугих, седих и Духом Светим освештаним (кроз хиротонију) глава могу само да учим, не да ја учим њих. Њима могу да кажем моју муку, виђења, ма шта, али то није захтев него ко и свако дете Мајци што "кукумаче". Проста ствар. Јако је добро да и ја и ти и Пено и Стоичевић износимо добронамерна мишљења, како би они могли лакше да сагледају стање и доносе одлуке. То је то.

ПС ПС

Не знам када је Стичевић издао књигу о рату против СПЦ, али пре ње сам написао текст о томе како се врши либерализација духовности. Неимајући појма нити вршећи истраживања као он. И био сам у праву 120%. После је доша "томос" у Украјину, рат, Стичевићава књига, изјаве генерала и сл. Тако да...то што неко није написао књигу не значи да је глуп, или да не зна...не (само) зато што је то рекао светитељ (св. Софроније), нема нам опстанка без "патријаријске Цркве" у надолазећим временима. Ово је време када се суштине уситњавају, Николај је писао о томе, објаснио како зле силе варају људе уситњавајући сусштину....то је то сада: бомбе информација су делићи суштине, и ми као марва трчимо за тим делићима а онда нам увале зло.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поводом параде:

  1. Нисам за то да је забране.
  2. За то сам да се или донесе неки закон по хитном поступку, или да се прекопају закони постојећи донесу/користе уредбе и наложи полицији и комуналној полиције да се увде кодекс облачења. Нико у гаћама или нбез мајице да не може да се печи по улици.
  3. Да се прате звукови, и да се не узнемирава народ.
  4. Забранио бих им шетњу, полицијски, дао бих им простор за демонстрације неки отворен.
  5. Било каво скрнављивање, карикатуре, фото-шопови верских лидера/светаца/храмова да се насјтроже санкционише.

И да не тупим, мали милион мера се ту може увести, и нека се педеришу колико им воља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

E samo nemoj ti nekome da pricas brate da cedi jezicke komarce. Vrebas svaku rec Patrijarhovu i onda mudrujes i okreces tj stavljas van konteksta...I sve kao ne ne nije to. 

Да, да, сећам се да си врло успешно образложио шта сам то ставио ван контекста. Наравно да ниси, то је само прича. А што се тиче "сваке речи" патријархове, опет смешно, једино ако он изговара речи сваких месец-два дана. Ајде да видимо на колико сам то речи реаговао у последњих пола године? Причаш безвезе...али добро, ти си овде на себе узео уклогу преторијанца (то није увреда, погледај мало ко су били припадници преторијанске гарде) и неког ућуткивача, па мораш да оправдаш своје улоге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Није патриарх позван да буде теби у ПОслушању, него ти њему

О чему ви причате, живота ти? Кад сам и где ја то  износио аподиктичне ставове шта патријарх и Синод треба да раде? Стварно си поприлично смешан. То већ нема никаквог смисла шта говориш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Да, да, сећам се да си врло успешно образложио шта сам то ставио ван контекста. Наравно да ниси, то је само прича. А што се тиче "сваке речи" патријархове, опет смешно, једино ако он изговара речи сваких месец-два дана. Ајде да видимо на колико сам то речи реаговао у последњих пола године? Причаш безвезе...али добро, ти си овде на себе узео уклогу преторијанца (то није увреда, погледај мало ко су били припадници преторијанске гарде) и неког ућуткивача, па мораш да оправдаш своје улоге.

Ајде бре перкини да се правиш глуп.

Драмио си и вадио из контекста честитку муслиманима. 

Безобразан си и буквалиста и препирач. 

А ти си адвокат свих који вичу "изабран у крипти ааа" и сличне ствари.

Крипта је гроб, Христос је васкрсао у гробу. Објасни то својим истомишљеницима букачима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

И...како може адвокат да умушља да он зна да води боље црквену и политиу и икономију?

На који начин ја то водим црквену политику? Шта причаш безвезе? Пишем овде на форуму, износим своје мишљење о нечему, као и ти и било ко други, али само ја водим црквену политику. Ајде, батали...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...