Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Вилер Текс рече

И испао си Боки да не кажем шта...

 

Pa reko sam.... lisica... :D

Ma i ja nisam odma procito sve sta pise nego sam mislio poenta je da bi trebalo nesto kao crkva da pokrenemo i uradimo, tesko ce to kod nas kao u Gruziji, ali nesto moze i treba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Вилер Текс Ауу...ал сам неинформисан...ма рек'о са, презаузет обавезама око спашавања државе и цркве :)) ...туђу бригу бринем, а 'вамо пинк пропустио.

Морам...што рек'о Бокац, морам ил'ћу пући. Ајде Марић какав је такав, човек је енциклопедија, макар је начитан, на страну како то користи...али она мученица Јована, како ли, што је на Пинку сад....страшно је брате да такви новинари преслушавају министре државне, и да је то медиј који води "националну" политику. Ужас...

Овај момак је ван стварности...не бих користио другу реч...он је надахнут с вишег...али горе има разних духова...

Тај "момак" је Јованин шеф.

Иначе, пошто нпр. РТС и гомила других српских медија заузимају "професионални став" и на пример о српско хрватским односима извештавају као да се ради оносима Парагваја и Уругваја, добро је да људи попут Бокана и Ћирјаковића могу да се чују макар и код Јоване и Марића.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Вилер Текс рече

Тај "момак" је Јованин шеф.

Бре знам ко је Митровић, за њега се зна до дна ада...

Па јесте, али то говори где су нам медији...а РТС...нисам паметан...то је легло комуњарско.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Бре знам ко је Митровић, за њега се зна до дна ада...

Па јесте, али то говори где су нам медији...а РТС...нисам паметан...то је легло комуњарско.

Слажем се. Али кад се српска прича не чује са РТС добро је да се чује бар негде.

Ово је баш добар пример о томе како ће пчеле на ђубришту наћи цвет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Вилер Текс рече

Слажем се. Али кад се српска прича не чује са РТС добро је да се чује бар негде.

Ово је баш добар пример о томе како ће пчеле на ђубришту наћи цвет.

A bre Viler a Vucko sto drzi RTS to nista. :D

I vidim posto si filozofski nadahnut... :dedica: :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

I vidim posto si filozofski nadahnut... :dedica: :D

Боки, стара лујко...знам ја да си ти неки хоре-горе-епископ "рукоположен" од некких у "езилу"....само фолираш да возиш Сканију по Мароку...ал'неш'' се извућ' од преторијанаца...наћи ће те онај жеМски део, кад те гардисткиње опколе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Боки, стара лујко...знам ја да си ти неки хоре-горе-епископ "рукоположен" од некких у "езилу"....само фолираш да возиш Сканију по Мароку...ал'неш'' се извућ' од преторијанаца...наћи ће те онај жеМски део, кад те гардисткиње опколе...

Cirilko moze te gardistkinje necu se bunim.... :smeh1: :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гледам овог Мађара како је без проблема отишао код Руса, тако би и наше Владике требале да се опусте и стисну петљу ништа им неће бити ако попљују параду:aplauz:, Господ ће да их уздигне сигурно. Мађари већи верници од нас:aplauz:. Спречили да Енглски зликовци уведу санкције пртив Кирила. Да смо ми у ЕУ уместо Мађара који су иначе Рк, прошло би:navijanje: и Патријарх би био зликовац.

Значи времена се мењају треба бити храбар и мудар и пратити време

Сијаро и Лавров у Москви

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Николај на ову тему, све је кристално јасно нема ту да се даље прича, а овај јеромонах нека се замисли:D чта пише. На БТФ не читају Пролог него Зизијуласа и екипу:navijanje: и онда такви чланци као од овог јеромонаха који нису православни. 

Није крив народ у оноликој мери као његове старешине и лажни пророци, али је ипак крив у извесној мери. Јер и народу је Бог дао да зна прави пут и кроз савест и кроз проповед Божје речи, те народ не би требало да слепо следује својим слепим вођама, када га ови воде путевима лажним и удаљују од Бога и Божјег закона. Бог је, браћо, праведан, и Он зна меру свачије кривице, и неће дати, да неук и мален пострада колико учен и велик.

БЕСЕДА
о сили коју Бог даде речима пророчким

Ево ја ћу учинити да ријечи моје у устима твојим буду као огањ, а овај народ дрва, те ће их спалити. (Јерем. 5, 14)

Видите, браћо, да је дејство речи Божје различито како према коме! Реч је Божја као огањ, коме се радује праведник, озебао у хладноћи овога света; и реч је Божја као огањ, који спаљује неправедника, кога је овај свет материјални сувише загрејао. Искусни духовници оставили су нам сведочанство, да само име Исус, које верним доноси силу, радост и освежење, – да то име пали зле духове као живи огањ. Тако је са сваком речју Божјом. Код једних она ствара утеху, код других раздражење, код једних утишава гнев, код других појачава; код једних изазива страхопоштовање, код других подсмех. Здравима је мед, а болеснима је мед пелен.
Но зашто народ да буде као дрва, која ће се спалити? Зар је народ крив, ако га безбожне старешине и лажни пророци заводе странпутицом? Није крив народ у оноликој мери као његове старешине и лажни пророци, али је ипак крив у извесној мери. Јер и народу је Бог дао да зна прави пут и кроз савест и кроз проповед Божје речи, те народ не би требало да слепо следује својим слепим вођама, када га ови воде путевима лажним и удаљују од Бога и Божјег закона. Бог је, браћо, праведан, и Он зна меру свачије кривице, и неће дати, да неук и мален пострада колико учен и велик.
Господе Свевидећи, спаси нас, да не будемо ни слепе вође нити слепо вођени. Укрепи нам срце, да и као вође и као вођени будемо вазда слуге Твоје, и само Твоје слуге. Теби слава и хвала вавек. Амин.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...