Jump to content

Отац Ненад Илић објавио научнофантастични роман

Оцени ову тему


Препоручена порука

11.07.2022 • 16:0916:13

Извор: Tanjug
    
БЕОГРАД: Свештеник Ненад Илић први пут се представља као писац научне фантастике романом "I-SKY“, саопштила је данас издавачка кућа Лагуна.
s
Фото: Youtube Printscreen

Илић је "I-SKY" описао као "футуристички љубавни роман са елементима трилера и еротике, који се бави и важним духовним темама".

"Написао сам књигу какве волим да читам. Занимљива прича, али која нуди и теме за размишљање. Надам се да ће и читаоцима бити занимљиво оно што сам открио чепркајући по будућности", рекао је отац Илић.

У роману амстердамски стручњак за маркетинг Дин, пореклом Србин, изолован од реалности физичког света, "добија од корпорације у којој ради I-SKY задатак да направи кампању за умирење широке публике због ширења епидемије гашења ЈА-облака", саопштила је Лагуна.

Илић је навео да му се као и многима на почетку пандемије короне учинило да се затекао у научнофантастичном филму и да се "убрзавају процеси који су постојали и раније".

Пошто тренутно као свештеник Српске православне цркве службује у Холандији, која је технолошки и социјално ближа од Србије скицираној будућности света, Илић није могао да одоли да не завири мало даље у будућност.

"’I-SKY’ је роман о потрази за љубављу и бесмртношћу. Некада су те две потраге биле чвршће повезане, а сада се покушава са њиховим раздвајањем. Техника и наука покушавају и једну и другу да обухвате. Наравно да тако долази до проблема", навео је Илић.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Нико од нас не зна шта ће нам деца да раде кад одрасту, али Отац Ненад би требао да уразуми свог сина који има огроман утицај на омладину - ако може да га уразуми. Сигурно није лако да отац проповеда веру народу, а да му син има милионе прегледа и да сипа најогавније вулгарности, кежења и којешта по интернету.

 

Свако нормалан ће рећи: А шта ти да учиш било кога било чему кад своје дете ниси могао да васпиташ.

 

Друга је ствар ако отац Ненад сматра да је то "плодотворно" што му син ради. Има ли ико нормалан ко сматра да је "мисија" Бака Прасета корисна за децу? Псовке, кежења, увреде, поршеи и будалаштине...то је одвано изашло из сфере ичега нормалног.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SciFi smo onomad pokušavali na Verujem i Pouke, ko se toga seća onomad u 2009 ili tu negde? ;)

Došao sam na ideju da zajednički piskaramo te SciFi-priče - forujem Verujem u ulozi patrolnog svemirskog broda jedne planetarne (naravno crkvene i pravoslavne) Nove Srbije, a Pouke u ulozi jedne svemirske stanice iste te planetarne Nove Srbije. Ali rezonancija nije bila neka na obim forumima.  :smeh1:
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек сам одмакао првих пар глава књиге а већ ме вуче прича да читам даље. Обећава роман, пишем утиске кад га завршим. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Ćiriličar рече

Нико од нас не зна шта ће нам деца да раде кад одрасту, али Отац Ненад би требао да уразуми свог сина који има огроман утицај на омладину - ако може да га уразуми. Сигурно није лако да отац проповеда веру народу, а да му син има милионе прегледа и да сипа најогавније вулгарности, кежења и којешта по интернету.

 

Свако нормалан ће рећи: А шта ти да учиш било кога било чему кад своје дете ниси могао да васпиташ.

 

Друга је ствар ако отац Ненад сматра да је то "плодотворно" што му син ради. Има ли ико нормалан ко сматра да је "мисија" Бака Прасета корисна за децу? Псовке, кежења, увреде, поршеи и будалаштине...то је одвано изашло из сфере ичега нормалног.

 

 

Kомпликована тема. Свакако мислим да више нико не може да уразуми баку прасета. Што је могло могло је, сад више не. Дал се довољно потрудио раније да га уразуми, није наше да судимо, то је породична ствар. Има још троје деце који су буквално душе од људи, кажем ти из прве руке. Првокласне особе.  

Једино што је можда пристао да учествује у том медијском животу сина плашим се и због свoг неког пређашњег медијског живота као уметника па му можда малко годи то експонирање али људи смо сви, слаби на нешто. 

Е сад то што му је један син простак, не значи да ће да га се не дај Боже одрекне. За разлику од ових с којима се докачио заиста није никакав криминалац или лопов и логично је да ће отац да стане у одбрану сину кад на њега нагрну злотвори. То нам је неукусно јер иде преко медија и сви видимо али другачије не може с тим чиме се баве ове завађене стране. 

У сваком случају не би требало ико да не слуша предавања оца Ненада због баке прадета нити да му не верује. Тим пре што он нема тај неки духовнички приступ овако треба овако не већ више користи своје неке таленте да нам приближи Христа. И мени се бар свиђа то. Свакако да има и замерки, али опет ко нема и да ли је то оно чиме се треба бавити код некога. Коме не одговара његов приступ, хвала Богу има много још различитих свештеника у нашој Цркви. И сва неслагања су ок, само да буду унутарпорпдична јер онда неће бити острашћена и са мржњом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sampaganini92

Ја оца Ненада много поштујем! Уствари, поштујем све канонске свештенике, али кад је реч о њему баш га поштујем. Нарано, имам неких примедби, личних ставова, око неких његових деловања и политичких ставова - али то је све нормално.

Што се малог тиче - наисао сам како обичан човек резонује. Браћа су продала Јосифа и милион других примера кад су деца различита и од оца и браће...ништа ново. Не сматрам сад оца Ненада одговорним за то, све је то једно велико искушење и њему, а почело је бити искушење и самој Цркви помало.

Што се Богдана тиче - наравно да их ја никога не познајем, други смо светови - али мене мали брине. Брине ме, да да Бог да се све то добро заврши. Фура предалеко и на добро не слути. Дај Боже да сам у криву. Наравно да не гледам његове клипове - али кад мало погледам везано за објаве у медијима...то везе нема са здравим разумом. Плаши буквално.

Он није клинац више. Погледај момке његових година, "комјутераше", момци су експерти за НФТ, биткоине и којешта....хоћу да кажем, далеко од тик одвратних кезова, псовки, будалштина о сексу, печења пред камерицама....то је стравично гледати. Ја кад то гледам 2 минута разболим се, могу мислити тек како то на омлдину утиче.

И, искрен да будем, све то изазива жалење над јеним дивним свештеником и човеком, оцем Ненадом.

Дошло се до тога да ће Митровић да ради документарац - Бака је постао део јавне "фарме" у српском друштву...то све није нормално, поприма политичке и медијско-тајкунске обрисе.

 

Наравно, сад ће да дежурни "духовници" устану и запиште: Ти осуђујеш! Нико никога не осуђује, али мали је брао милионе на лајковима збогу бадалаштина и упрошћавања вршњака, може да прими и критику. То што му је отац свештеник Цркве, само му даје већу одговорност и према оцу и јавности. Није њему више 16 година. И ЛГБТ нема толики утицај на српску децу као он. То што делује у свету анархије, у вирталном свету где нема ни морала ни закона, не ослобађа га одговрности као ни његове, увелико, пунолетсво.

Жалосно је ако ће Жељко Митровић да брани српску децу од Бакиних изопачења - а, нажалост, тако је. Пинк је мала маца за Баку што се тиче негативног утицаја на омладину.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма слажем се ја да је то што он ради потпуно бизарно и штетно по омладину. Нема ту превише мудрости, отишао је у неке крајности, и дошао до тога да се качи са највећим мафијашима у држави. Да Бог да, да то све прође без веће штете и да га уразуми да се примири и престане да буде кловн пара ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...