Jump to content

Kako je bogatome teško da uđe u carstvo nebesko??

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zanimljivo pitanje na koje nemam odgovor. Možda pametniji da se uključe da objasne. Valjda ti ljudi postanu neosetljivi na potrebe drugih, a to nisu hrišćanske osobine... Misle da je crkva neko pomodarstva, njima nije potrebno da idu u crkvu... Kako je to moguće? Gde su iskušenja? I zašto vrlo mali broj ljudi koji su okusili težinu ovog života idu u crkvu ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo mene ja sam ti pametnica.... :1321_womens:

Pa mislim da je problem u tom njihovom preteranom vezivanju za bogatstvo i onda postalju to neosetljivi za druge ljude, ima ona prica o bogatasu i Lazaru i kako je ovaj bio neosetljiv za patnju i muku Lazara, pa onda verovatno postaju neosetljivi i za Crkvu i veru i duhovni zivot.

Tako nekako. Ima to sve objasnjeno u tumacenjima svetitelja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ulazak u Carstvo Nebesko (koje je već u nama) podrazumeva
raznorazna odricanja, učinjena sa osmehom na licu.
Odrekneš se i "lagano" udješ! :)

A srebroljublje je suprotno "carstvoljublju".

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Sun14861 рече

"Zato što si mlak izbljuvaću te..."

Moguce da i to bude problem, naso sam ima i ovo iz Psalama,.... кад расте богатство, не дајте да вам срце прионе за њ,.... ima verovatno jos stvari koje uticu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...