Jump to content

Razvod braka

Оцени ову тему


Препоручена порука

ako ja pocnem da pisem o mojim razvodima to je vise za akcioni film nego za forum ! Netreba se opterecivati time rastanak ko rastanak ! Hvala BOGU pa ima vise zena nego muskaraca .,ma buja zivot gde god se okrenes brate !

Ja sam gotovo pred razvodom ali nemam hrabrosti...Nosim se time da sam sama birala, da ni ja nisam idealna, da nisam kaznjena nego blagodarna, trazim ono sto je pozitivno i zbog dece je uvek mrtva trka.Mada je strasan brak ako se odrzava samo zbog dece.Kada se setim kako smo se upoznali, onog pocetka, shvatim da ga i dalje volim,a onda se pomislim da voleti necije mane znaci voleti njega samog,VOLETI SVOJ KRST,VOLETI BOGA .Zato smatram da se treba boriti da do razvoda i ne dodje...ako nije u pitanju nasilje
  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne treba uzimati u obzir razvod ukoliko život nije ugrožen, treba pokušati sve da se spase (moje mišljenje, i ne moram biti u pravu, jer nemam iskustva i nemam pojma kako je prolaziti kroz to, jedno je kad se drugom dešava, a drugo kad tebi), meni je nekako strašno razvesti se ako si vjenčan pred Bogom, s druge strane, zaista život u dvoje može da se pretvori u pakao. Nisam pametna, šta je pametno činiti?! 0212_rolleyes

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam gotovo pred razvodom ali nemam hrabrosti...Nosim se time da sam sama birala, da ni ja nisam idealna, da nisam kaznjena nego blagodarna, trazim ono sto je pozitivno i zbog dece je uvek mrtva trka.Mada je strasan brak ako se odrzava samo zbog dece.Kada se setim kako smo se upoznali, onog pocetka, shvatim da ga i dalje volim,a onda se pomislim da voleti necije mane znaci voleti njega samog,VOLETI SVOJ KRST,VOLETI BOGA .Zato smatram da se treba boriti da do razvoda i ne dodje...ako nije u pitanju nasilje

pre nego sto sam se odlucila na razvod probala sam skoro sve sto mi je palo na pamet: razgovor s njim, zajednicki razgovor s nasim svestenikom i duhovnikom, razgovor s bracnim savetnikom, socijalnim radnikom...

lomila sam 3 godine i na kraju prelomila. nije lako ali prezivi se. ja nisam imala dece pa je s te strane bilo lako jer nisam morala da se petljam sa socijalnom sluzbom i sudom. ali s druge mi je bilo izuzetno tesko jer nisam imala nikakvo emotivno punjenje kako obicno deca daju. dobro razmisli da li je to sto te sad muci prolazna kriza, nesto sto se moze prevazici, prihvatiti, ispraviti... jer kad krenes, nema povratka.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje je dobar razvod nego loš brak, posebno ako  par ima i decu , jer odgovornost prema deci je odgovornost prema sebi a odgovornost prema sebi je odgovornost prema Bogu

Žalosno je da je broj razvoda kod  Hrišćana skoro podjednako visok kao u nevernom svetu. Biblija je više nego jasna da Bog mrzi razvod (Malahija 2:16) i da pomirenje i opraštanje treba da budu deo života vernika (Luka 11:4; Efescima 4:32). Međutim, Bog je svestan da će se razvod dešavati čak i među Njegovom decom. Razvedena osoba ili osoba koja je ponovo stupila u brak ne treba da se oseća manje voljenom od Boga, kada razvod i /ili ponovni brak nisu u okviru" izuzetka koji potvrđuje pravilo", u Mateju 19:9. Bog često koristi grešnu neposlušnost Hrišćana da postigne velike stvari.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

данијела, а шта је био проблем?

vec sam pisala... on je narkoman. jednostavno nije hteo da se mane toga i ja vise nisam mogla da podnesem ludilo i pakao koji ide uz to i ostavila sam ga.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

данијела, а шта је био проблем?

vec sam pisala... on je narkoman. jednostavno nije hteo da se mane toga i ja vise nisam mogla da podnesem ludilo i pakao koji ide uz to i ostavila sam ga.

Nekad sam verovala da ne postoje stvari koje mogu da opravdaju razvod, a poznavajuci narkomane, nasilnike & company, mislim da neke stvari ne bih mogla da trpim ni u ludilu. I mnogo toga zaista ne treba trpeti.

Imala sam drugaricu koju je jedna budala od muza-narkomana maltretirala godinama. Stalno je govorila da ne moze da ga ostavi zato sto sa njim ima decu i zato sto oseca da mu je potrebna. A pokusala je SVE, ali SVE da ga izvuce... Bilo mi je neverovatno kako je skupila hrabrosti i to konacno presekla, a jos neverovatnije kako je posle toga ozivela, ali bukvalno... kao da je izasla iz groba...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

al eto ja sam dozivljvala jos pored sve te nesrece da mi ljudi govore kako sam ja losa hriscanka, zla zena, kako sam smela da ostavim muza, kako oni nikad ne bi dali svom bratu da se ozen raspustenicom kao sto sam ja...

  • Љут 1

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

al eto ja sam dozivljvala jos pored sve te nesrece da mi ljudi govore kako sam ja losa hriscanka, zla zena, kako sam smela da ostavim muza, kako oni nikad ne bi dali svom bratu da se ozen raspustenicom kao sto sam ja...

Pročitao sam da si pokušala sve i razgovor i pomoć sa strane i ostalo.

Šta je bio kontaargument Danijela.Ako nisam previše ličan.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne treba uzimati u obzir razvod ukoliko život nije ugrožen, treba pokušati sve da se spase (moje mišljenje, i ne moram biti u pravu, jer nemam iskustva i nemam pojma kako je prolaziti kroz to, jedno je kad se drugom dešava, a drugo kad tebi), meni je nekako strašno razvesti se ako si vjenčan pred Bogom, s druge strane, zaista život u dvoje može da se pretvori u pakao. Nisam pametna, šta je pametno činiti?! slavabogu

t4431  Ajmo mi, Mileva, bolje na neku drugu temu.  :)

@Danijela, da li si se ti zaljubila u narkomana ili je on narkoman postao kasnije? Ako je vec bio narkoman, sta te je moglo uopste privuci kod njega? Meni se, kad sam bila mnogo mlada, udvarao jedan (on kaze bivsi, ali sumnjam) narkoman, stariji od mene, umetnik, energican i zanimljiv, ali prosto, pitam se kako zene mogu da se zaljube u narkomana? A kad muskarca ne mozes da postujes (narkomana mozes ponajmanje), kako mozes da se zaljubis u njega? Zasto se neke zene pecaju na to da spasavaju neku budalu, to je samo jos jedan upropasten zivot na spisku. I nikad nemoj da zazalis sto si se razvela, trebalo je odmah to da uradis, a te gluposti da l te neko zove raspustenicom ili ne zaboravi, to su primitivni i glupi ljudi, ignorisi ih ili menjaj sredinu. I ne libi se da trazis novog muskarca, zasluzujes srecu, kao i bilo ko drugi.

Znam jedan tuzan slucaj jedne zene kojoj je otkucavao bioloski sat pa se zalepila za nesto mladjeg narkomana da ga spasava, vodila ga kod duhovnika, na grupne terapije, posle se i propio kad je ostavio drogu, pa ga je lecila i od alkoholizma...u medjuvremenu je postala kostur, cak se usudila da sanjim pravi decu...i umesto da doji svoju bebu, ona je isla da degenerikom na grupne terapije.

A molim one pametne chistunce koji dolaze ovde da popuju razvedenima kako je to greh i chitaju oce nas da se ne vracaju jer spamuju temu, ovde ljudima treba topla rec, a ne vasa inkvizicija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

al eto ja sam dozivljvala jos pored sve te nesrece da mi ljudi govore kako sam ja losa hriscanka, zla zena, kako sam smela da ostavim muza, kako oni nikad ne bi dali svom bratu da se ozen raspustenicom kao sto sam ja...

Pročitao sam da si pokušala sve i razgovor i pomoć sa strane i ostalo.

Šta je bio kontaargument Danijela.Ako nisam previše ličan.

kontraargument? ne razumem.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

al eto ja sam dozivljvala jos pored sve te nesrece da mi ljudi govore kako sam ja losa hriscanka, zla zena, kako sam smela da ostavim muza, kako oni nikad ne bi dali svom bratu da se ozen raspustenicom kao sto sam ja...

Pročitao sam da si pokušala sve i razgovor i pomoć sa strane i ostalo.

Šta je bio kontaargument Danijela.Ako nisam previše ličan.

kontraargument? ne razumem.

Da li ga je uopšte bilo.Je li bilo volje sa druge strane da se ostane u braku.

Ili je to bilo otaljavanje.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

t4431  Ajmo mi, Mileva, bolje na neku drugu temu.  slavabogu

@Danijela, da li si se ti zaljubila u narkomana ili je on narkoman postao kasnije? Ako je vec bio narkoman, sta te je moglo uopste privuci kod njega? Meni se, kad sam bila mnogo mlada, udvarao jedan (on kaze bivsi, ali sumnjam) narkoman, stariji od mene, umetnik, energican i zanimljiv, ali prosto, pitam se kako zene mogu da se zaljube u narkomana? A kad muskarca ne mozes da postujes (narkomana mozes ponajmanje), kako mozes da se zaljubis u njega? Zasto se neke zene pecaju na to da spasavaju neku budalu, to je samo jos jedan upropasten zivot na spisku. I nikad nemoj da zazalis sto si se razvela, trebalo je odmah to da uradis, a te gluposti da l te neko zove raspustenicom ili ne zaboravi, to su primitivni i glupi ljudi, ignorisi ih ili menjaj sredinu. I ne libi se da trazis novog muskarca, zasluzujes srecu, kao i bilo ko drugi.

Znam jedan tuzan slucaj jedne zene kojoj je otkucavao bioloski sat pa se zalepila za nesto mladjeg narkomana da ga spasava, vodila ga kod duhovnika, na grupne terapije, posle se i propio kad je ostavio drogu, pa ga je lecila i od alkoholizma...u medjuvremenu je postala kostur, cak se usudila da sanjim pravi decu...i umesto da doji svoju bebu, ona je isla da degenerikom na grupne terapije.

A molim one pametne chistunce koji dolaze ovde da popuju razvedenima kako je to greh i chitaju oce nas da se ne vracaju jer spamuju temu, ovde ljudima treba topla rec, a ne vasa inkvizicija.

samo mogu da ti kazem da posle svega ne znam da li je ista bilo istina sto mi je on ikad rekao. a sta me je privuklo sad vise nije ni vazno. jer vise nisam ta osoba koja tad bila.

posle svega nisam vise zainteresovana za novog muskarca.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...