Jump to content

Vaše mišljenje o Srbiji?

Оцени ову тему


saas

Препоручена порука

Moje mišljenje nije, a u bogatijim i "naprednijim" državama ima više korupcije nego u Srbiji. To što Srbin mrzi sebe i svoju Srbiju ne znači da je na drugim mestima bolje.

1000000001010

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To što Srbin mrzi sebe i svoju Srbiju

sigurno sebe ne mrzim kao ni srbiju što i nema veze sa mojom kontatacjom....uvjek ima gori od goreg kao i bolji od boljeg...mene interesuje samo srbija kao matica svih srba....

bez jake srbije i mi srbi van srbije smo izgubljeni....

nažalost u ovom trenutku smatram kao što već ranije rekoh...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje mišljenje nije, a u bogatijim i "naprednijim" državama ima više korupcije nego u Srbiji. To što Srbin mrzi sebe i svoju Srbiju ne znači da je na drugim mestima bolje.

Није то Драги мржња , то је иделизам , па онда следствено томе разочарење.

Срби нису схватили ни ЕУ онаквом каква заиста јесте, него имају неки трип о земљи дембелији.

Тако исто размишљају и о Србији, очекују идеалну државу, Срби су идеалисти и онда кад после дужег времена виде да од тога нема ништа разочарају се и траже кривца а кривац је по правилу председник, влада, скупштина, политичари , попови и углавном сви људи са јавне сцене.

Mislim da su dugotrajne sankcije, bombardovanje i nemaština proizvele duboko kulturološko korupcijsko društvo u kojoj su 'istrebljene' sve ljudske vrline! Bez ljutnje, ovo je samo moje mišljenje!

Ово твоје мишљење говори о твом слабом познавању историје. Па корупција на Балкану је традиција.

Истина то није никада била корупција неких мега размера( што не значи да ускоро неће постати) али је толико присутна да је можеш наћи у свакој области друштвеног живота .

Људске врлине нису истребљене зато што је било санкција, бомбардовања, и немаштине, реално ми смо 500 година за време отоманске империје живели у много горој немаштини и ако не подцењујете интелигенцију својих предака , схватићете да избора нису имали , онда се поставља питање како су они издржали да остану људи и Хришћани.

Па управо Хришћанством - Црквом .

Данас је видљив пад морала у народу и ко је живео у Србији пре 20 година кад пореди оно време и ово види да је дошло до промена , наравно на горе.Морал је доста срозан, али није нестао.

Основе моралности су остале у народу можда више као форма него као суштна постојања ко негда али ту су.

Нема наде без Цркве. Народ може да се опорави , али само Црквом.

Но питање је шта народ хоће и куда је пошао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To što Srbin mrzi sebe i svoju Srbiju

sigurno sebe ne mrzim kao ni srbiju što i nema veze sa mojom kontatacjom....uvjek ima gori od goreg kao i bolji od boljeg...mene interesuje samo srbija kao matica svih srba....

bez jake srbije i mi srbi van srbije smo izgubljeni....

nažalost u ovom trenutku smatram kao što već ranije rekoh...

Нисте изгубљени гледајте да јачате Црквену заједницу , ми можемо да постојимо и опстанемо и без државе. Али без Цркве смо пропали начисто.

И то не зато што је наша Црква како се неки трипују склона етнофилетизму, него зато што смо ми као народ народ завета - Косовског завета , и једино можемо да постојимо као Црква , ево докази за то су последњи попис у Црној Гори, без те Црквене свести ми нисмо више никакав народ него скуп племена од којих сваки заинтересовани моћник може да прави посебну нацију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србију волим... и жалим...

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо брате као народ изгубили визију. Од кад је умро Тито тражимо нову идеју, лутамо и никако да је нађемо. Не постоји ни један циљ око ког се сви Срби слажу па да се договоре и раде да то остваре. Постоје само нека потпуно неостварива, ирационална размишљања којима се замајавамо. Људима на власти то наравно одговара јер могу да продају маглу и живе на туђ рачун. И тако у круг...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо брате као народ изгубили визију. Од кад је умро Тито тражимо нову идеју, лутамо и никако да је нађемо. Не постоји ни један циљ око ког се сви Срби слажу па да се договоре и раде да то остваре. Постоје само нека потпуно неостварива, ирационална размишљања којима се замајавамо. Људима на власти то наравно одговара јер могу да продају маглу и живе на туђ рачун. И тако у круг...

Људи са власти манипулишу идејама.

Тако су манипулисали и косовском идејом , сетимо се 2 милиона Срба на косову за видовдан за време Слобе.

Али та идеја је реална и практично једина свесрпска идеја а то је ипак идеја Цркве и Црквености.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо брате као народ изгубили визију. Од кад је умро Тито тражимо нову идеју, лутамо и никако да је нађемо. Не постоји ни један циљ око ког се сви Срби слажу па да се договоре и раде да то остваре. Постоје само нека потпуно неостварива, ирационална размишљања којима се замајавамо. Људима на власти то наравно одговара јер могу да продају маглу и живе на туђ рачун. И тако у круг...

Rasturaju nas. Kao grogi boksera sateranog u ugao. I udri. Ne daju nam da se opasuljimo. Mediji, politicari, umetnici. Tuku sa svih strana.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи са власти манипулишу идејама.

Тако су манипулисали и косовском идејом , сетимо се 2 милиона Срба на косову за видовдан за време Слобе.

Али та идеја је реална и практично једина свесрпска идеја а то је ипак идеја Цркве и Црквености.

..hm...slažem se..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо брате као народ изгубили визију. Од кад је умро Тито тражимо нову идеју, лутамо и никако да је нађемо. Не постоји ни један циљ око ког се сви Срби слажу па да се договоре и раде да то остваре. Постоје само нека потпуно неостварива, ирационална размишљања којима се замајавамо. Људима на власти то наравно одговара јер могу да продају маглу и живе на туђ рачун. И тако у круг...

Људи са власти манипулишу идејама.

Тако су манипулисали и косовском идејом , сетимо се 2 милиона Срба на косову за видовдан за време Слобе.

Али та идеја је реална и практично једина свесрпска идеја а то је ипак идеја Цркве и Црквености.

Али и тој идеји приступамо ирационално. Чињеница јесте да ми Косово не можемо да вратимо у догледно време, бар док се не промене неке ствари глобално што се мери деценијама. Рационално би било да се спремамо дугорочно, а не да млатимо празну сламу. Јер када дође тренутак, ми ћемо опет бити неспремни.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо брате као народ изгубили визију. Од кад је умро Тито тражимо нову идеју, лутамо и никако да је нађемо. Не постоји ни један циљ око ког се сви Срби слажу па да се договоре и раде да то остваре. Постоје само нека потпуно неостварива, ирационална размишљања којима се замајавамо. Људима на власти то наравно одговара јер могу да продају маглу и живе на туђ рачун. И тако у круг...

Људи са власти манипулишу идејама.

Тако су манипулисали и косовском идејом , сетимо се 2 милиона Срба на косову за видовдан за време Слобе.

Али та идеја је реална и практично једина свесрпска идеја а то је ипак идеја Цркве и Црквености.

Али и тој идеји приступамо ирационално. Чињеница јесте да ми Косово не можемо да вратимо у догледно време, бар док се не промене неке ствари глобално што се мери деценијама. Рационално би било да се спремамо дугорочно, а не да млатимо празну сламу. Јер када дође тренутак, ми ћемо опет бити неспремни.

leteti

И не само то бојим се да ћемо овај пут молити Бога да нам не врати Косово а са њим ни завет...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...