Jump to content

RUSSIA vs USA

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 21 часа, Ćiriličar рече

Шта ради Јела?

Јеца краљица сaкупља хуманитарну помоћ да уручи донацију за сиромашне/ убоге који немају нигде ништа... as of now she has collected less than a hundred thousand €, unfortunately this is not satisfactory, so I said to her: she has no chance of hitting G Spot unless she doubles the amount.... 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је велика туга и трагедија ко води овај народ и ко одлучује о судбини и будућности народа/сиротиње....

Ево само погледајте ово и ту више нису потребни било какви коментари......

Nemoj da galamiš ođe i da se obadaš!

 

 

"Ima jedna dobrih nogu, ništa joj ne mogu" 

 

"Da li vidis mila moga konja"

 

 

Kapetan Titanika peva: Ne može nam niko ništa

 

P.S.

И ови горе да преговарају са неким са запада...о чему? 

Узмите било кога од тих са Запада који су имали неке функције или били активни политички, везано за дешавања на просторима Р. Србије, Р. Српске и Црне Горе...и погледајте само CV тих људи са Запада....ти са Запада су завршили најбоље школе и имали најбољи тренинг који постоји у наше време, дакле интелигентни као луцифер, вешти...и ови горе (шаторџије) ликови требају да преговарају са овим западњацима о нечем и да одлучују о нашој судбини судбини Српског  народа.... ово је једна велика трагедија -  јасно и кратко речено...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, uomo del Ve.Te. рече

Ово је велика туга и трагедија ко води овај народ и ко одлучује о судбини и будућности народа/сиротиње....

Ево само погледајте ово и ту више нису потребни било какви коментари......

Nemoj da galamiš ođe i da se obadaš!

 

 

"Ima jedna dobrih nogu, ništa joj ne mogu" 

 

"Da li vidis mila moga konja"

 

 

Kapetan Titanika peva: Ne može nam niko ništa

 

P.S.

И ови горе да преговарају са неким са запада...о чему? 

Узмите било кога од тих са Запада који су имали неке функције или били активни политички, везано за дешавања на просторима Р. Србије, Р. Српске и Црне Горе...и погледајте само CV тих људи са Запада....ти са Запада су завршили најбоље школе и имали најбољи тренинг који постоји у наше време, дакле интелигентни као луцифер, вешти...и ови горе (шаторџије) ликови требају да преговарају са овим западњацима о нечем и да одлучују о нашој судбини судбини Српског  народа.... ово је једна велика трагедија -  јасно и кратко речено...

Ako mislis da znas bolje kandiduj se na sledecim izborima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@uomo del Ve.Te. Пуче ти СДС на-двоје-на-троје, а видим и ПДП-у јагма - 2 партијаша, 3 мишљења.

 

Шташ' Умо, демократија није шала...разбија вас Додик к'о дете звечку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

вас

          

"вас и нас, ми и они, ми овамо и они тамо, сове стране реке и соне стране ријеке"

шта је ово? шта ово треба да значи? аааааа 

да ти ниси неки undercover усташа или муџаедин, јел тако?  неко ко је чисте Српске Словенске крви тако никад неће писати....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.и погледајте само CV тих људи са Запада....ти са Запада су завршили најбоље школе и имали најбољи тренинг који постоји у наше време, дакле интелигентни као луцифер,

ти си озбиљно пролупао:)

боље читај Пролог него што постављаш ове будалачтине које везе неају с Црквом. Добро ти је рекао Билбија иди се кандидуј,  ако толико волиш политику:navijanje: и смарај оне који прате то.

Иначе боље Додик него ова друга глупача, ако је то уопште и важно за некога ко иде у Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je ovaj rat u ukrajni vise manje dokazao da su u pitanju iste, imperijalisticke sile, koje imaju slicne teznje. Kontrola i moc. 
Takodje mi je dokazao da je Rusija mnogo slabija nego sto sam mislio. Sto se vojne moci tice, amerika je definitivno na prvom mestu, pa onda ide rusija na nekom 10. pa onda od 20. svi ostali. 

Amerika sve sto radi - finasira Ukrainsku vojsku i daje im oruzje i to ograniceno, i sa time uspeva da drzi Rusiju poprilicno na prstima. Da amerika ucestvuje i da iskljucimo nuklearke ruski gubici bi bili ogromni u direktno sukuobu. Vec su veliki sa Ukrajnom.

Ja razumem da je Rusija ugrozena ovoj prici i da je njen imperijalizam poseldica osecaja ugrozenosti ali iste motive i amerika ima. Jednostavno, bez kontrole i moci, takve sile kao sto su Amerika i Rusija su ugrozene. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

.и погледајте само CV тих људи са Запада....ти са Запада су завршили најбоље школе и имали најбољи тренинг који постоји у наше време, дакле интелигентни као луцифер,

ти си озбиљно пролупао:)

боље читај Пролог него што постављаш ове будалачтине које везе неају с Црквом. Добро ти је рекао Билбија иди се кандидуј,  ако толико волиш политику:navijanje: и смарај оне који прате то.

Иначе боље Додик него ова друга глупача, ако је то уопште и важно за некога ко иде у Цркву.

:)

Влад немој да си озлоједјен и увредјен са моји коментари везано за Јефтић :)....ни ја немам баш неко мишљење о њему...знам погодила те та криза са пингвини и Јефтић ал шта да се ради, то је оно кад се полуписмени ухлебе на време а онда они који уложе свој живот учећи озбиљно радећи немају простора од ухљеба......

Влад још један детаљ видим да волиш, обожваваш свог јарана из Лахкташа...тачно се види да имаш исто настројење ума/менталитет као и Барт фанариота из истанбула, фанариота Барт отоврено (не крије) каже да има више користи од Бајдена него од Путина... тј. не интересујега сиротиња која страда у украјини те је дао аутокефалију за зелембаћи......

и трећа ствар Влад ти си се ухлебио тренутно.... да ти кажем отворено одма немој да стрепиш.... да ти кажем не представљам никакву опасност по твој лагодни комотни живот.....

Да си ти мени жив и здрав до судилишта пред Господом неба и земље....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, haveaniceday рече

Meni je ovaj rat u ukrajni vise manje dokazao da su u pitanju iste, imperijalisticke sile, koje imaju slicne teznje. Kontrola i moc. 
Takodje mi je dokazao da je Rusija mnogo slabija nego sto sam mislio. Sto se vojne moci tice, amerika je definitivno na prvom mestu, pa onda ide rusija na nekom 10. pa onda od 20. svi ostali. 
 

Nemoj da brkas amere sa kolektivnim zapadom. U svakom ratu SAD imas komletnu zapadnu evropu koja ih finansira a rusi rade sve sami. U takvoj situaciji je amerima mnogo lakse i komornije da obezbedi vise naoruzanja i svega ostalog, a kvaliteta sto se tice rusi su razvalili i ukrajinsku armiju a i sve sto je ostalo bivsim istocnoevropskim drzavama a sadasnim clanicama NATO-a od naotuzanja iz bivseg SSSR-a a sada im melju i zapadno naoruzanje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.11.2022. at 18:47, uomo del Ve.Te. рече

Ово је велика туга и трагедија ко води овај народ и ко одлучује о судбини и будућности народа/сиротиње....

Ево само погледајте ово и ту више нису потребни било какви коментари......

Nemoj da galamiš ođe i da se obadaš!

 

 

"Ima jedna dobrih nogu, ništa joj ne mogu" 

 

"Da li vidis mila moga konja"

 

 

Kapetan Titanika peva: Ne može nam niko ništa

 

P.S.

И ови горе да преговарају са неким са запада...о чему? 

Узмите било кога од тих са Запада који су имали неке функције или били активни политички, везано за дешавања на просторима Р. Србије, Р. Српске и Црне Горе...и погледајте само CV тих људи са Запада....ти са Запада су завршили најбоље школе и имали најбољи тренинг који постоји у наше време, дакле интелигентни као луцифер, вешти...и ови горе (шаторџије) ликови требају да преговарају са овим западњацима о нечем и да одлучују о нашој судбини судбини Српског  народа.... ово је једна велика трагедија -  јасно и кратко речено...

Пошто је нестала или обрисана наша полемика у којој сам рекао да ти не разумеш културни образац понашања, сад додајем контекст и околности и да "културну културу" доживљаваш као суштинску политичку врлину, још сам рекао и да је прича о младима, способним, новим политичарима изанђала још 5.октобра 2000.

Отвори тему на затвореном делу форума па да полемишемо. Ако је неко из администрације обрисао поруке, не знам шта му би. Ја сам давао политичке оцене ставова. Можд им слабије иду метафоре и контекст.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Вилер Текс рече

Пошто је нестала или обрисана наша полемика у којој сам рекао да ти не разумеш културни образац понашања, сад додајем контекст и околности и да "културну културу" доживљаваш као суштинску политичку врлину, још сам рекао и да је прича о младима, способним, новим политичарима изанђала још 5.октобра 2000.

Отвори тему на затвореном делу форума па да полемишемо. Ако је неко из администрације обрисао поруке, не знам шта му би. Ја сам давао политичке оцене ставова. Можд им слабије иду метафоре и контекст.

Поштовани господине Вилер Текс,

Е вако,

Под број 1 нисам овде да би се са неким надмудривао или расправљао како ти/ви позивате у вашој поруци... овде сам да поделим знање које имам са људим који долазе на овај форум... до сад сам написао неке текстове колико сам имао времена, волио бих да имам више времен за ово али нажалост судбина у СПЦ  је немилосрдна.................

Кажеш:

“Пошто је нестала или обрисана наша полемика”

Да, из централе је стигло наређење (тачно знам и од кога)  да се обришу две поруке/текста у којима је било превише истине а то је ваљда то, нисам културан, не разумем културне образце понашања у СПЦ... као што и кажеш “у којој сам рекао да ти не разумеш културни образац понашања,”

Даље кажеш:

“сад додајем контекст и околности и да "културну културу" доживљаваш као суштинску политичку врлину,”

Ово већ прелази у филозофирање нешто слично, зизијуласовим ученицима..... како ти можеш знати шта ја доживаљавам или не доживљавам........незнам шта је са овим људим, и очи, и мозак и уши имају али ништа изгледа не фунционише...... не знам колико пута треба то да поновим.... схвати човече не ради се о политици, не ради се о врлинама, нити о опитно-благодатно екстатичко екстазним визијама.... разуми кључна и централна ствар је опстанак нашег народа....

....покушавам, дајем све од себе, да што једноставнијим речима, начином пишем о стварима, сликовито, и верујем да већина људи разуме кристално јасно шта хоћу да кажем, али изгледа по мојој процени ти би да полемишеш и да скренеш са централне теме, а то је опстанак народа, да се сачува народ.... а ти причаш о неким политичким врлинама и доживљајима, емоцијама ко да си нека жена.....схвати ја нисам никаква опасност за тебе и друге за ваш положај који тренутно удобно држите....

 

 

Даље кажеш:

“још сам рекао и да је прича о младима, способним, новим политичарима изанђала још 5.октобра 2000.”

Тачно се види из твојих коментара, ти немаш појма о чему ја пишем/говорим, не разумеш уопште...(као и још неки овде који су читали до сад што сам писао овде на Поукама....неки људи види се уопште немају појма о чему ја говорим/пишем... ево да покушам још једном тј. 4895 пут.....

...не ради се уопште о томе кад је у питању власт, управљање....не ради се уопште о томе да ли је нeко млад или стар и да ли је из Р. Србије или Ц. Горе или Р. Српске, шта је битно је то да се уради права ствар, да онај ко доноси одлуке да зна шта ради....ово важи подједнако и за државу/Цркву....све иде у томе правцу, централна је ствар опстанак народа....

Знам многе иритира то кад ја причам/пишем/говорим о Српској Сиротињи....јаране отрезни се, пробуди се, Бањалука није Р. Српска, Београд није Србија, Цетиње и Подгорица није Црна гора....није није... шта хоћу да кажем је то: главешине из Цркве треба само једне године да за Богојављанску водицу да иду од куће до куће по селима у Р. Српској, Србији и Црног Гори па да виде у каквим условима живи српски народ по селима.....да не употребљавам вулгарне речи сад (има сцена из филма Илија Чворовић...или би балкански шпијун) да не испадне опет некултуран.... људи главешине које воде народ не да немају појма шта се дешава у свету, на Западу....већ немају појма/представу шта се дешава у њиховим епархијама, атреба да воде народ да доносе одлуке.....

Пошто је и ово горе вероватно некима неразумљиво...да узмем један сликовит пример, да узмем пример блаженопочившег Митрополита Амфилохија, иако би могао и друге примере узети из СПЦ али да се не нађе нико прозван, па да ми због истине опет не обришете овај текст.... дакле везано за политику....

.... метро Амфилохије је у једном моменту подржао Ђукановића а није комуњаре кад су били избори, (а што је потом кроз године имало низ катастрофалних последица)  па потом је подржао Кривокапића, оба пута је направио промашај, али ово није само промашај Амфилохија већ целе СПЦ...

...из овога се треба извући поука да је опасно подржавати људе... шта је Амфилохије требао да уради требао је да каже једном од својим свештеника од поверења да скине мантију и да иде и да оснује удружење/странку и да уз подршку Цркве прузуме власт у држави и то је то и свегао овога што се издешавало не би било, независности, признања Косова, улазка унато итд, пљачке народне имовине итд....... друга опција је била да је СПЦ раније,  да је Патријарх 10 година пре избора Ђукановића одабрао 5 људи и послао их на шкловање и убацио кад дође време да оснују дружину и да уз помоћ Цркве преузму власт.....наравно неби Црква требала да оде у централу нато паката на западу и да каже ето ми спремам човека да га убацимо и тиме правимо вама конкуренцију, кажем опет ради се да се о томе да се сачува народ.....

....Црквена политика и државна политика не разликују се много....

 

Исто као што у Цркви поједин епископи 10 и више година унапред пошаљу свој кадар на испомоћ у неки град/епархију и онда их само активирају спаваче кад дође време, дакле тај владика не иде до другиха архијереја браће од једног до другог и не прича е ово је мој чоек, дакле ћути се, чека се и ради се испод радара, док не дође време.......да не пишем детаљно о многим примерима да ми не би обрисали овај текст, дакле иста ова методологија може се употребити и у држави, нису у Цркви толико мутави колико се неки праве....дакле ово би била иделна опција да Црква спреми људе од поверења и да каже ваш животни задатак је да водите државу, и да уз помоћ Цркве да се заведе ред у држави да се сачува, спаси ово народа од западних хијена и исто тако  што убрзано, нестаје, умире и исељава се......

...... неки који су емотивни ко жене, и опијени опитно-благодатно екстатичко-екстазним визијама доживеће емотивни шок кад прочитају ово што пишем, можда ће их чак морати возити у хитну на оживљавање....рећи ће па то Црква не треба да ради, јесил ти нормалан.....шта Црква треба и ли не терба то је озбиљно питање..........

...ово горе изнад што сам споменуо неће се догодити сигурно, јер ми немам људе који су спремни на то који имају храбрости, да начине ове кораке.... шта ће се догодити је следеће, нисам пророк нити прочки син, нити тарабић, али ево унапред говорим шта ће бити, шта ће се догодити у будућности знамо сазнајемо   из примере Митрополита Амфилохија....можемо занати шта ће бити....

Кад је било гласање у Црног Гори за независност Амфилохије (и цела СПЦрква) није ништа урадио да то спречи.... док су шиптари, амбасаде, усташе, џихадисти, западне хијене радиле посао....

Кад је било признање Косова Амфилохије (СПЦ) није ништа урадио да то спречи... док су сви други радили у том правцу....

Кад је био улазак Црне Горе унато Амфилохије  (СПЦрква) није урадио ништа да то спречи...

АЛИ, АЛИ АЛИ кад је Ђукановић одлучио да узме имовину Цркви у ЦГ онда се Амфилохије трзнуо, и почео да скакуће,  јер јер ватраљ са пламеном сигао испод (да не кажем чега)...  

Све ово горе није промашај само митрополита Амфилохија већ целе СПЦ.....из свега овога треба извући поуку.... да се не понове нове катастрофалне грешке...................

....али изгледа као што је било у Црног Гори овако ће исто бити и Р. Спској и у Р. Србији кад је у питању Црква, чека се да ватраљ са пламеном стигне под кокошији производ и одма ће се пробудити, да не би остали без свакодневних доживотних удобности........за сада село гори а баба се чешља...

.. какогод у овом моменту, тренутно Црква нема свој припремљени политички кадар да постави, да убаци у игру играче...... онда остаје друга опција да нађе друге људе по мени у овом случају млађе људе у политици и да подрже добре ствари које раде... и то је то...

....ја би највише волео да живим као Рамзес Трећи али не живим... тако исто неким људим из СПЦ тешко пада, мрзи их , кад треба да се нешто уради конкретно да се сачува народ од западних хијена...најлакше је рећи то није у домену Цркве, и онда причају о опитно-благодатно екстатичко-екстазним визијама, али бато мој кад ватраљ са пламеном стигне.... онда се нема куд....треба бити реалан, разборит као домаћин чоек на селу спреман је сваке године што год да га снађе, дакле не треба бити превише емотиван....

Ово што сам горе написао је укратко мој лични став по питању политике, поред многих других детаља које би могао додати..... спомеуо сам већ да ћу написати један текст СПЦ и световна политика..................

 

Кажеш:

“Отвори тему на затвореном делу форума па да полемишемо.”

Да,тако је боље је да то буде све тајно.

Кажете:

“Ако је неко из администрације обрисао поруке, не знам шта му би.”

Да, обрисали су две поруке/текста , знам одакле је стигла наредба и ко је то учинио.

Даље кажеш:

“Ја сам давао политичке оцене ставова.”

Овде си нејасан (Црква vs политика)......или опет неко филозофирање.....

Кажеш:

“Можд им слабије иду метафоре и контекст.”

Па чекај, ви се јел не познајете? Нисте из екипе, Јел тако?

 

 

И још ово да додам:

Вилер Текс, видим да имаш 9538 садржаја на поукама, теме на којима си писао углавном су уопштене, немаш баш неко велико теолошко образовањ види се, имаш и неке добре текстове што си написао....без да имам намеру да те увредим, али морам да ти кажем ти ниси неко ко има формалне нити неформалне квалификације/знање/ способности да се упушташ у ове тешке теме....знам разумем, по свој прилиц си на платном списку, шта да се ради човек мора од нечега да живи, не осуђујем те за ово....у многобројним текстовима које си писао видим угалвном лепо се опходиш према другима овде, што је за похвалу, додуше некад и провокативно.....

Поздрав да си жив и здрав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@uomo del Ve.Te.

Драги брате,

Помешао си све.

Вероватно је узрок то што си умислио да си учитељ у стилу следбеника другарице Лате, који презирз дијалога а причају о младим, способмним, неконтаминираним...

Ја сам причао да се не требаш гадити тзв турбо фолка и народњака, шатора. Та музика сама по себи није лоша, од псеме до песме. Нити је рећи ође и не обадај лоше. Ође кажњ народ. А они којима је то речено се обадају или по директиви запада или као корисни идиоти.

У магновењу не видиш ништа па трипујеш да сам ја део неке екипе. Ја сам смо питао ђе су поруке.

Део форума који је само за чланове сам предложио јер су брисане поруке(ваљда), да би могли.да разговарамо. Али са тобом се очигледно не разговара, јер ти просветљујеш. Исти принцип као ови из Центра за културну декинтаминацину имаш, што значи : нема разговора.

Што се тиче Црне Горе и црквене ситуације ономад, Кривокапића...погледај шта сам писао о томе. Поредити Мила и Милу Додика, стављати их у исти кош може политички слеп човек и  опозиционо напаљени јуноша.

Бог ти добро дао.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, uomo del Ve.Te. рече

по свој прилиц си на платном списку

Чијем?

Ово исто су говорили и неки отворени аутошовинисти.

Исти принцип имаш као и сушиопозиција, да ставови који су супротни њиховим не могу бити самостални, већ обавезно иза њих стоји сендвич.

Бог ти добро дао.

Пс: Никад нисам ни тврдио да сам теолошки образован, као да је то пресудно за политичку расправу коју ти пребацујеш на други терен.

 

А што се тиче културног образца који ти не разумеш, говорио сам о томе да народ воли народњаке, шатор и да је разумљиво да иоле паметан политичар не иде против тога. То ти не разумеш и гадиш се тога. На твоју поруку о томе како је страшно што Миле пева под шатором сам реаговао. А како то пребацујеш на друге теме, ја не разумем нити ме занима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Вилер Текс рече

Вероватно је узрок то што си умислио да си учитељ

 

Поштовани господине Вилер Текс,

 

 

Хвала за твоје претходне две поруке....

….ми смо иста крв, исти народ иста земља, причешћујемо се, верујемо и поклањамо се нашем Господу Исусу Христу, тако да нећу да одговарам детаљно као у прошлој поруци да не би неким случајем ушли у неку полемику, расправу - у наставцима....заиста нема потребе за тим...

 

Али ћу само да се осврнем на један детаљ а то је кад пишеш:

Вероватно је узрок то што си умислио да си учитељ

 

Да ти кажем одма овако ствари стоје:

Нисам ја ништа умислио, већ сам свестан шта сам (уз Божију помоћ и уз подршку мог Српског народа који ме у туђини једини никад није издао - сви други јесу) дакле шта сам постигао у многим школама које сам успешно завршио....

......свестан сам знања које поседујем, и животног искуства које имам јер сам живио у многим земљама, научио веома добро разне језике, научио менталитет тих неких народа, посетио многе музеје, паркове, знаменита историјска места, где сам год био нисам ишао туристички (како ми је један човек спочитао провокаторски испред Патријршије једном приликом) већ  сам се трудио да изучим Теологије, да научим што боље разне језике, да посетим многа знаменита места, да разуме умове тих људи, у тим неким разним земљама, градовима, како живе, зашто мисле тако како мисле итддд...........................ако могу да кажем узор су ми били Св. Василије Велики и Богослов кападокијски док су били на студијама у Атини....писао сам већ о овоме овде на поукама....где сам год био кристално јасно сам знао шта је мој циљ.....

 

Један стари веома строги калуђер/монах (са којим се нисам слагао баш у свему) рекао ми је једном приликом:

требаш да знаш, требаш да си свестан тога да знање који имаш не припада само теби већ требаш/мораш то да поделиш са другим људим..... до тада нисам размишљао о томе баш на тај начин....али потом отишавши из манастира размишљао сам о свему томе неко време, и својим умом и срцем сам то прихватио усвојио што ми је рекао, био  је у праву.....

Даље један исто тако стари прота једном приликом ми је рекао:

.....све ти људи могу узети али знај знање које имаш нико ти не може узети,  и још ми је рекао: бићеш сигурно у ситуацији где ће те људи тражити само због знања/образованости а не због тога што те поштују као човек..... у овоме има истине....

 

Да, неко не помисли, ја не обоготворавам знање/образовање.... већ је знање само прва неопходна степеница за остало, да човек прохода и да иде напред, да зна куда у коме правцу треба да иде и шта треба да чини - тако да кажем.... Христос је дошао на земљу и донио открио/ објавио нам занње о Оцу нашем небеском....усмерио нас у коме правцу да идемо, шта требамо да чинимо... знање мора да буде освештано добрим делима и молитвом, да то добра дела и молитва преузму....

....знање/образовање као прва степеница усмерава човека куда треба да иде шта треба да чини....Христово Знање отвара ум човекокв, потом то све води да то човек прихвати усвоји вољно својим срцем тј. то отвара срце човеково....дакле Христово знање отвара човеков ум и  човеково срце...а све ово опет води/отвара човекове очи и физичке (да другачије посматра/види гледа на физички свет) и духовне да не буде, да није слепац.....

....многи се диве чудима у Јеванђељима како је Христос отварао очи слепима, дакле људи данас често траже и данас физичка чуда да виде то.... али свакодневно и не примећујемо, да Христос и у наше време чини чуда отвара духовне очи људима свакодневно, а често и не допуштамо да Христос у нашим животима учини чудо, да отвори наш ум, срце а тиме и духовне  и физичке очи....

 

 

Све ово горе што сам споменуо је један процес у коме Христово знање/образовање има битну улогу.... у отварању човеког ума и срца – очију човекових.....

 

 

Да резимирам:

Дакле Вилер Текст, пријатељу као што видиш  ништа нисам умислио....трудим се да будем сарадник Господа нашег Исуса Христа у отварању умова, срца и очију многих људи.... – колико је то у мојој моћи....

.....сам сам био слијепац и потом сам прогледао, милошћу Божијом, али вид који имам увек може да буде бољи, изоштренији него што јесте, и радим на томе а колико успевам у овом само Бог зна....

Поздрав за све људе добре воље, и срећан и Богом благословен сутрашњи празник Аранђеловдан

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...