Jump to content

Saopstenje Arhiepiskopa ohridskog i makedonskog Stefana, na danasnji dan

Оцени ову тему


Препоручена порука

VIDOVDAN.ORG

Вишедневна посета епископата Македонске цркве патријаршији у Истамбулу, завршила се тако што од турског патријарха Вартоломеја Македонци нису добили

Е Македонци, запетљали се к'о пиле у кучине. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, ekdikos_apomahis рече

Па он је био један од најгласнијих, ако и не најгласнији, а сада позива на умјереност са наше стране.

Суштина онога што сам рекао је да сви ми православни, који нисмо задовољни правцем у коме Цариград иде, супростављајући се том правцу немамо ништа против Цариграда. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Вукашин рече

Читам данас Тасићку, а пре ње и "зилоте" и сви су на истој линији критиковања синода/сабора

Ударци и с лева и десна. Ништа ново,  иста тактика против Цркве и државе се примењује задњих пар година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Око ових збивања са константинопољском патријаршијом, долази ми на мисао јеванђељска реч: ,,покушаће да превари и изабране''.

Видљив је велики труд да фанарска теологија покаже ,,велике знаке и чудеса'', што је многе искрене људе одвело у смер који ни мање ни више него цепа Цркву.

Паламитска теологија није баш сваком приступачна, али на њој се заснива - тачније обједињује - целокупан поредак који Црква може да има. Злоупотребом и манипулацијом теологије, што је Фанар и учинио, довело је до тога да данас имамо тај фанарски покрет који јесте папизам (тј. папоцентризам) какав до сада није виђен.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
пре 3 часа, Milan Nikolic рече

Другови, поручују вам странци; будите Бугари, ил' боље Албанци.

Rama bi je najradije i podelio, između Albanije i Bugarske. A Maćedonija je nastala u Jugoslaviji, u zajednici sa Srbijom, kao jugoslovenski deo geografske "velike" Makedonije. Izvan Jugoslavije da li će da uspe, to je sad pitanje. Pozivanje na antičku Makedoniju je bezveze, ovo svi znamo. Ako je Aca Veliki bio Maćeodenac, onda su i rimski carevi (onih osamnaest rođeni u današnjoj Srbiji, plus Dioklecijan u Crnoj Gori), carica Jelena i Konstantin Veliki, bili Srbi - ista logika. (a ilirski odnosno panonski ustanak protiv Rima je originalna rano-srednjevekovna Srbija, po granicama - 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, ekdikos_apomahis рече

Нисам у току. Ко је поручио нешто Македонцима?

Rama. Rekao je, kao u zezu, da su Bugari.

https://umdiaspora.org/2022/06/13/umd-rebukes-ramas-the-future-west-bulgaria-joke/

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли наде да ће Македонска Православна Црква да заживи озбиљним литургисјким животом и да се спрече овакве сатанистичке накараде?

DFESTIVAL.MK

[...]Read More...

Може се видети на линку мало ниже који ће све "уметници" наступати на црквеном стејџу у Цркви Св. Илија Стари Дојран где се одржава фестивал.. Има и снимака где дрогирана разголићена маса испред олтара у трансу се батрга лево десно уз неке хтонске мелодије ал да не качим сад баш то није пријатно..

Ово је пракса западне европе коју би било добро да мотикама и батином истерамо са Балкана ако већ држава нема вољу томе да стане на пут. 

Браћо македонци, испуните храмове литургијом и молитвом, преиспуните их да не буде места за овакве гнусобе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sampaganini92 рече

Има ли наде да ће Македонска Православна Црква да заживи озбиљним литургисјким животом и да се спрече овакве сатанистичке накараде?

DFESTIVAL.MK

[...]Read More...

Може се видети на линку мало ниже који ће све "уметници" наступати на црквеном стејџу у Цркви Св. Илија Стари Дојран где се одржава фестивал.. Има и снимака где дрогирана разголићена маса испред олтара у трансу се батрга лево десно уз неке хтонске мелодије ал да не качим сад баш то није пријатно..

Ово је пракса западне европе коју би било добро да мотикама и батином истерамо са Балкана ако већ држава нема вољу томе да стане на пут. 

Браћо македонци, испуните храмове литургијом и молитвом, преиспуните их да не буде места за овакве гнусобе. 

А зошто мислиш, дека во МПЦ нема литургиски живот? Си бил во Македонија?
Во однос на немилиот настан, што се одржа во Дојран, некогашен град, сегашно село. Станува збор за црквата свети Илија, која е во фаза на обновување, но се` уште не е обновена. Што значи не е осветена.
Сепак недостојно и срамно е да се прави такво нешто, па макар и во поранешна црква. (Разрушена во време на Првата Светска војна).
 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој погрешно да ме схватиш не мислим да нема литургијског живота. Него кажем у смислу да сте најмлађа сестра Црква која је од скора у канонском и благодатном јединству са васцелим православљем. Велика је и одговорна ствар пред Христом и искушења ће бити много, нека би истрајали Божијом помоћу и изродили многе свете и даровали целом свету. 

А овај концерт, ок није освећена црква али свакако и да јесте тај дух антихришћанства покушава да угризе где може. Ако држава то не спречи, ви спречите јер се неће они заустављати на неосвећеним црквама. Они би и светогорске манастире да могу претворили у музеје и концертне дворане, то је зло којем се ме сме дати да пусти корена. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...