Jump to content

Вандалски оштећен иконостас Саборне цркве Свете Тројице у Врању

Оцени ову тему


Препоручена порука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Сачињен је записник и документовано је скрнављење икона фотографијама."
 
Туга и јад.....шта друго рећи.....прва туга је што су иконе оштећене/оскрнављене.... а друга туга још већа је ова:
Можда сам ја глуп али ако има неко овдје ко може да ми објасни: како је могуће да саборна Црква у Врању нема видео надзор???????  
Ово није изолован случај: већ смо видјели да је наша Црква изогрела на Менхетну (под сумњивим околностима) и Црква није имала видео надзор....и шта се догоди  владика добио премјештај у још бољу епархију а дотадашњи свештеник добио премјештај унапређење на још бољу парохију....ово је лудило.... овакве ставри само могу да се догоде у СПЦ и у дизниленду....
.....нестане милион евра из Црквене касе и ништа само се пријави полици и то је то, нема покретања питања одговорности..... даље: оштећене иконе и ништа случај пријављен полициј и урађене су фотографије сам паметним телефоном.... који вриједи више него комплетан видео надзор.....и дане набрајам даље још многе примјере где је Црквена каса због немарности од стране најамника (Јован 10) оштећена за огроман новац... и нема покретања питања одговорности....кад се овако нешто догоди у СПЦ одговорни људи се унапређују.....
Стаљин и друг Тито у оваквим ситацијама нису унапређивали.........

 

P.S. Има најамника у СПЦ који не штеде на себе....кад треба себи нешто да купе...онда ти подвижници из азне (Црквене касе) захватају са великијем судовима.... а кад треба за сиротињу или стипендија за студенте новац да се да, онда се стисну ко стјенице....прије ће своју душу да дају него новац из Црквене касе а који нису зараздили својим трудом него им је то повјерено на разборито управљање....а у ту касу ништа не стављају од себе...Црквени новац није приватно власништво....

....да их чоек пита сваки мјесец колико од себе, што су зарадили својим трудом и радом колико ставе од тога у Црквену касу.... шта мислите колико? ево одговрићу на ово питање, рећи ћу вам одговор је: зиро/нулу ниша не ставе од себе у касу, већ само троше што народ убацује у касу..............особа има ђакузи, мекинтош комп, црног ђавола лимо, хацијенда на сланим водама итд.... све ово има се може се....али нема пара за видео надзор.....и ето то је то....

... и неко да ту каже, тим најамницима (Јован 10) како можете то да купујете те телефоне, непотребно скупоцјена аута итд....они ће рећи то није ништа моје то је Црквено....па који то неразуман чоек (да не кажем будалетина због оних који су емотивни овде)...да му кажу ето имаћеш милионе на разсполагању које ниси сам зарадио, моћеш трошити како хоћеш новац, и колико год хоћеш...и никоме нећеш полагати рачуне низашто АЛИ новац неће бити твоје власништво.... ко не би пристао на ово....Рамзес Трећи је мала маца за неке из СПЦ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...