Jump to content

depresija. kako se izlečiti. poželjni saveti sa ličnim iskustvom.

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 часа, mirko1929 рече

Нема то никакве вере с малодушношћу, него с бесциљношћу. У време пре индустријске револуције, кад су се људи свакодневно борили за голи опстанак, они нису имали таквих проблема да не знају шта хоће од живота. Било им је врло јасно шта хоће. Oдговор је, наравно, кору 'леба. Ни о чему другом нису ни могли да размишљају.

Kakva besciljnost kad studira, ide u Crkvu, ima porodicu, drugarice, kasnije će biti posao, porodica itd. Ali unutrašnja praznina i strahovi ostaju i dalje. Znaš li koliko ljudi pije sedative i antidepresive? Ogroman broj, zabrinjavajući. Mnogi se žale da nemaju volje, snage, smisao života. Smisao se traži samo u Bogu. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Милошшш рече

Kakva besciljnost kad studira, ide u Crkvu, ima porodicu, drugarice, kasnije će biti posao, porodica itd. Ali unutrašnja praznina i strahovi ostaju i dalje. Znaš li koliko ljudi pije sedative i antidepresive? Ogroman broj, zabrinjavajući. Mnogi se žale da nemaju volje, snage, smisao života. Smisao se traži samo u Bogu. 

Па лепо бесциљност. То што одрађује неке ствари не значи да су то њени циљеви. То је пуко испуњавање очекивања. Већина људи су у лимбу. Често то је управо из тог разлога што им се живот свео на испуњавање низа формалности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, mirko1929 рече

Па лепо бесциљност. То што одрађује неке ствари не значи да су то њени циљеви. То је пуко испуњавање очекивања. Већина људи су у лимбу. Често то је управо из тог разлога што им се живот свео на испуњавање низа формалности.

Mi smo determinisani svim i svačim, ali se treba smiravati i truditi se tu gde smo, pa će Gospod dati bolje mesto ako je to ono što želimo. Treba se truditi i moliti, sve sam ovo doživeo (i stalno prolazim kroz to) i gledao kod meni bliskih ljudi. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Милошшш рече

Mi smo determinisani svim i svačim, ali se treba smiravati i truditi se tu gde smo, pa će Gospod dati bolje mesto ako je to ono što želimo. Treba se truditi i moliti, sve sam ovo doživeo (i stalno prolazim kroz to) i gledao kod meni bliskih ljudi. 

Не можеш да кажеш да је здраво и нормално да нпр. човек иде 30 година у школу. Мени се чини да је бесциљност велики узрок деликвенције код тинејџера. Њима је очигледна бесмисленост школе, а присиљени су да је похађају. Неко оде у деликвенцију, ко је склонији игрању по правилима оде у лимбо. Психолошки гледано, то је горе него бити роб што је било у нека ранија времена. Људи имају потребу да раде конкретне ствари, а не да испуњавају испразне формалности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, mirko1929 рече

Не можеш да кажеш да је здраво и нормално да нпр. човек иде 30 година у школу. Мени се чини да је бесциљност велики узрок деликвенције код тинејџера. Њима је очигледна бесмисленост школе, а присиљени су да је похађају. Неко оде у деликвенцију, ко је склонији игрању по правилима оде у лимбо. Психолошки гледано, то је горе него бити роб што је било у нека ранија времена. Људи имају потребу да раде конкретне ствари, а не да испуњавају испразне формалности.

Ne znam, to su okolnosti opet. A na čoveku je da izabere i da prihvati posledice.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.6.2022. at 10:08, mirko1929 рече

човек иде 30 година у школу.

Tu je već problem u sistemu jer čovek može da uči dok je živ i da ga to raduje. Depresivno je deklamovati podatke 30 godina, ali učiti nešto praktično gde se pronalazi i usavršavati se-to je već pozitivno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Natasa. рече

Tu je već problem u sistemu jer čovek može da uči dok je živ i da ga to raduje. Depresivno je deklamovati podatke 30 godina, ali učiti nešto praktično gde se pronalazi i usavršavati se-to je već pozitivno. 

У чколе се иде због папира, не због знања. То ја нисам схватао током мог школовања и пошто нисам схватао, то је било бескрајни извор фрустрација за мене. Толико времена улaжeш, а ништа не научиш!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Natasa. рече

Jbte al je depresivna tema :smeh1:

Ne mora biti. Može baš obrnuto da bude, kad se svi iskukamo ovde i shvatimo da treba da se pomirimo sa sobom, pa će onda i Nebo i zemlja sa nama.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Весна Б је вучица у јагњеће рухо. На нашој вибер групи би због ње добили најмање  опомену пред искључење.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Драгана Милошевић рече

Весна Б је вучица у јагњеће рухо. На нашој вибер групи би због ње добили најмање  опомену пред искључење.

Uh.. 🙄

Na osnovu čijeg rasuđivanja? 

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О.Тадеј

Овде на планети сав живот је служење.

Родитељи служе својој деци, деца служе родитељима, сви служе једни другима.

Тада се у мени родила жеља да служим Богу, јер је Он Родитељ целог човечанства и целе васељене, и треба служити Ономе Који је изнад свих.

Кад сам постао пунолетан, отишао сам у манастир.

Циљ хришћанског живота је смирење.

Живимо спољашњим животом, видимо како живот тече, али свака особа живи и посебним унутрашњим животом. А мене је занимао унутрашњи живот оних који су живели савршеним животом на земљи и били прослављени од Бога и у вечности и овде на земљи.

А онда сам сазнао да је савршенство хришћанског живота смирење.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...