Jump to content

depresija. kako se izlečiti. poželjni saveti sa ličnim iskustvom.

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 17.6.2022. at 12:55, Violetta Valery рече

Ne znam, samo sam osetila da više nisam dete. Kajem se, redovno idem na liturgiju, ispovedam se, ali se retko pričešćujem. Izbegavam jer znam da nisam dostojna ako nemam blagodarnost za dar života.

јел то од стране духовника дијагноза или од духовног саморуковођења?

 

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Dragi рече

Majka mi je imala rak mozga. Mogu da zamislim.

Pa iseku ga, najmanje 2/3, najverovatnije ceo i bace ga u kantu. To je sve, Ne znaju da ga izleče, niti im je to cilj! Ugradi će ti veštački želudac (ako imaš lovu da platiš) živećeš nekoliko godina kao jadik i requiem. Istina je i to da se već skoro dve godine hvale da postoje lekovi koji rak želudca  u početnom stadijumu  pretvara u hroničnu bolest. Opet si bar na pola jadnik, izlečen nisi! Daj Bože da je to istina, to su po moje samo novinarske žvake, jer pravih kliničkih ispitivanja nigde nema.

Kao što vidiš, organ koji je vidljiv i iz materije ne znaju da izleče, i ne samo njega, spisak je dugačak - ulcerozni kolitis, visok pritisak, dijabetis, holesterol, osteoporoza, Parkinsonova bolset, Alzheimerjeva demencaotkažu ti bobrezi izlečenja nema, ajde na dijalizu…….mogu da ređam do sutra.

Sad ti meni reci, naprimer neko boluje od depresije ili teške šizifrenije (neki simptomi se kod tih bolesti isprepliću) dvadeset godina,pije lekove, pa probaj neke druge lekove pa probaj ove seane, pa one seanse i opet ništa….. šta bi morala ekipa psihijatra da predloži hirurgu koji deo duše da iseče i čime taji isečeni deo da zameni….Ka što vidimo medicina je potpuno nemoćna kod izlečenja mnogih bolesti. Istina je i to kad treba nešto da »seckaju« tu su vrlo uspešni.

Pa da ne bi sad prestao da ideš kod lekara, ja sam sa mojom doktorkom u vrlo dobrim odnosima……

Šofer mojeg direktora je imao rak mozga, osam godina pre odlaska u penziju, sve što sam mogao da učinim za njega je da nije čekao na operaciju skoro četri meseca, mesec dana posle dijagnoze je već bio operisan. Po izlasku iz bolnice je bio jako slab, jednom me je njegova žena pitala da li možda imam neki savet, ja sam joj rekao kad završi hemoterapiju i zračeneje ga ja vozim u Austriju (Steyr). Godinu dana je imao terapiu Budwig Protokol

Pitaj nekog doktora zašto srce ne oboli od karcinoma. Napašće ga sve moguće bolesti, ali rak nikad. Ne znaju! 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Bernard рече

To je tvoj jedini problem - ne razgovaraš sa roditeljima!!!

Kako može neko ko u sebi oseća nemir i strah da brine za mir nekog drugog???

 

пре 17 часа, Bernard рече

sanja, sanja, šta ti napisa.......Strava.....Sa roditeljima koji poseduju istinsku hrišćansku radost ona ne razgovara o svom problemumolimoli

Razgovaram, ali o stvarnim problemima, a ne o onima koje sama sebi u glavi pravim.

Moji roditelji su istinski hrišćani i imaju radost. Iako ne odlaze redovno na liturgiju, duhovno su neuporedivo iznad mene. Ne plaše se života i blagodarni su za taj dar.

пре 16 часа, Bokisha рече

јел то од стране духовника дијагноза или од духовног саморуковођења?

Nije. On želi da me podstakne, ali ja se plašim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Violetta Valery ako je tako kao što ti kažeš... Nemoguće je ne primetiti da ti dete nema životne radosti. 

Izvini, ali tvojim roditeljima nije stalo do tebe. Džaba ih štediš. 

Ima ona narodna.. Dok dete ne zaplače, majka ga se ne seti da ga podoji. 

 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Recimo mnogi ljudi se sekiraju zbog svoje budućnosti. Od čega će živeti. Pa onda shvate da će im ceo život proći u poslu koji verovatno ne vole, samo da bi preživeli...tu se onda upliće i ono a zbog čega onda takav život. Šta ako mi ne uspe? Šta ako završim kao socijalni slučaj? Šta ću raditi kad mi otac i majka umru, ko će onda brinuti o meni...šta ako ne naem životnog partnera...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, sanja84 рече

Recimo mnogi ljudi se sekiraju zbog svoje budućnosti. Od čega će živeti. Pa onda shvate da će im ceo život proći u poslu koji verovatno ne vole, samo da bi preživeli...tu se onda upliće i ono a zbog čega onda takav život. Šta ako mi ne uspe? Šta ako završim kao socijalni slučaj? Šta ću raditi kad mi otac i majka umru, ko će onda brinuti o meni...šta ako ne naem životnog partnera...

To me ne plaši. Rad je rad. Mora se raditi. Beč je pun migranta, pa i nas Srba, koji su završili univerzitete u svojim domovinama, no ovde za te njihove diplome ne daje niko ni kusur. Pa mora se raditi, takorečeno da se rinta, u fabrici, na građevini, u prodavnici, zabadava tebi diploma. Naučiš da radiš sve. Osam sati si rob, ili kmet, posle doviđenja, živiš svoj život, do sutra, i tako dan uz dan.

Mene plaši da ostarim. Da dobijem sedu kosu, ili oćelavim, koža da mi otpusti i samo da mi visi, itd. itd.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Dragi рече

 

Mene plaši da ostarim. Da dobijem sedu kosu, ili oćelavim, koža da mi otpusti i samo da mi visi, itd. itd.

Ja se toga ne plašim. Već sam omatorila... 

  • Хахаха 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sanja84 рече

Kako ti ide studiranje? Jel studiraš nešto što lako primeniš u praksi, nađeš posao...nešto što će moći da ti plaća račune?

Jel teško? Koji ti je prosek? Jel si zadovoljna prosekom?Jel ti bitan prosek?

Jako stresno, ali za sada polažem u roku. Prosek mi je malo iznad 8. Bio je viši dok nisam dobila šestice iz mikroprocesorskih i VLSI.

Ne nerviram se zbog proseka, bar ne puno. :0212_rolleyes:

Budućnost me ne brine u finansijskom smislu. Već sada lepo zarađujem. Pomažem tati oko front-end dela i dokumentacije.

Budućnost me brine u svakom drugom smislu. Zazirem od mogućnosti da izgubim bližnje i još više zazirem od mogućnosti da promašim život. Ne znam šta želim o života. Nadam se da neće dugo trajati i da neću doživeti gubitak roditelja i bliskih mi prijateljica.

Najviše što sam se usudila da kažem roditeljima je da bih volela da me sahrane u tatinim rodnim Sedlarima, a ne na Orlovači. Daje mi veoma teskoban osećaj, bez nade u vaskrsenje i budući vek. Provukla sam to kao šalu, kad se povela priča o koroni, a oni su svejedno bili preneraženi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

@Violetta Valery danima razbijam glavu, pokušavajući da pronađem stvarni uzrok tvoje tuge. Pošto ne nalazim opravdan razlog, mislim da stvarno treba da odeš kod profesionalca.

Izgleda da slabo poznaješ tzv. ubiVenost, što je u stvari slaba vera, maloverje i malodušnost. Tu nema pomoći od ljudi, zaboravi na to bolje.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Милошшш рече

Izgleda da slabo poznaješ tzv. ubiVenost, što je u stvari slaba vera, maloverje i malodušnost. Tu nema pomoći od ljudi, zaboravi na to bolje.

Нема то никакве вере с малодушношћу, него с бесциљношћу. У време пре индустријске револуције, кад су се људи свакодневно борили за голи опстанак, они нису имали таквих проблема да не знају шта хоће од живота. Било им је врло јасно шта хоће. Oдговор је, наравно, кору 'леба. Ни о чему другом нису ни могли да размишљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Violetta Valery рече

Ne znam šta želim o života.

Мени се чини да је то врло лако решити. Удаш се, родиш петоро деце, и воила! Одмах ћеш добити дугорочне циљеве. Jeсте да ово није популарно решење у данашње време, али је свакако врло ефективно.

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...