Jump to content

depresija. kako se izlečiti. poželjni saveti sa ličnim iskustvom.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ništa nije prolazno, jer sve ostavlja trag na ličnosti. U pravom smislu, prolazno je samo ono zbog čega se iskreno pokajemo, što znači da je samo zlo prolazno. Mnoge stvari u mom životu su ,,prošle", ali ako imaju smisla nisu, samo sada postoje u nekom drugom kontekstu, jer je još vremena prošlo. Tako da ja mislim da je fundamentalno nemoguće biti nebladodaran na daru života, i da je to samo retorika, način da se kaže da neka pojedinačna stvar u životu, ili mnogo njih nisu ostvarile svoju kvalitetnu formu, a nisu jer smo ih pretvorili u idole, izgubili hijerarhiju, jer ne vidimo razliku između sebe kao onog u kome se dešava svaki pojedinačni događaj, i kome smo mi kao celina, tj. ličnost nadređeni i samog događaja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Violetta Valery рече

Život je dar od Boga i važan je za onaj budući, večni život.

Aко живот нема вредност по себи, онда нема вредност уопште. А гледе тога да ли је важан важан за будући, па баш и није. Штавише, врло је штетан по будући, због грехова. Као што рекох, најбоље је да одмах по крштењу паднеш мртав и тако чист (уместо духовно губав и сакат) одеш пред Бога.

Покушавам да те наведем да схватиш да је све битно, и да ништа није небитно. Да пролазне ствари имају вредност  (видиш на примеру парадокса дијамант-вода). Да ништа није узалуд, чак и ако је трајало само тренутак (морали су да се испуне читави еони да би се остварио тај тренутак).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čemu onda pokajanje, čemu onda uzrastanje u Duhu?

Ako Hristos kaže da su vrata široka i da mnogi idu u propast, nije li za Njega sa bezgraničnim čovekoljubljem i jedan mnogo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Čemu onda pokajanje, čemu onda uzrastanje u Duhu?

Ako Hristos kaže da su vrata široka i da mnogi idu u propast, nije li za Njega sa bezgraničnim čovekoljubljem i jedan mnogo?

Ово што ти @mirko1929 каже....Господ је рекао да "кад све (добро) урадите, непотребне сте слуге". Покојни владика Атанасије је говорио "да ћемо одговарати и за добра дела"...у смислу да ми не чинимо добра дела од нас, свако добро је од Доброга, тако да се не гордимо како смо добри или добро нешто урадили.

Знаш како су наши стари говорили? Он ти нешто подари или добро учини, ти кажеш "хвала", а он(а) одговори "Богу фала"!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Violetta Valery рече

Mislila sam na pravo pokajanje, ono kog ne biva bez svesti o svojoj grešnosti i bez smirenja.

Човек као такав није способан за добро, него само за зло. Било чему добром што уради претходи благодат, тако да то није његова него Божија заслуга.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, mirko1929 рече

Некима не даје. Њих је предодредио за пропаст.

"Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim."

"Molim, dakle, pre svega da se čine iskanja, molitve, moljenja, zahvaljivanja za sve ljude,
Za careve, i za sve koji su u vlasti, da tihi i mirni život poživimo u svakoj pobožnosti i poštenju.

Jer je ovo dobro i prijatno pred Spasiteljem našim Bogom, 

Koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dodju u poznanje istine."

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Милошшш рече

"Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim."

"Molim, dakle, pre svega da se čine iskanja, molitve, moljenja, zahvaljivanja za sve ljude,
Za careve, i za sve koji su u vlasti, da tihi i mirni život poživimo u svakoj pobožnosti i poštenju.

Jer je ovo dobro i prijatno pred Spasiteljem našim Bogom, 

Koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dodju u poznanje istine."

док се они још нису родили, нити учинили што добро или зло, да би остало онако како је Бог по свом избору одредио, да не зависи од дела него од онога који позива, њој је речено: "Старији ће служити млађему", као што је написано: "Јакова сам волео, а Исава сам мрзео". Шта ћемо дакле, рећи? Да није то неправда с Божије стране? Далеко од тога. Јер Мојсију говори: "Смиловаћу се на онога према коме имам милости, и сажалићу се на онога према коме имам сажаљења" Стога, дакле, не зависи од онога који хоће, нити од онога који трчи, него од милостивога Бога. Јер Писмо говори фараону: "Баш зато те подигох, да на теби покажем своју силу, и да се моје име разгласи по свој земљи". Тако, дакле, смилује се на кога хоће, и учини окорелим - кога хоће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, mirko1929 рече

док се они још нису родили, нити учинили што добро или зло, да би остало онако како је Бог по свом избору одредио, да не зависи од дела него од онога који позива, њој је речено: "Старији ће служити млађему", као што је написано: "Јакова сам волео, а Исава сам мрзео". Шта ћемо дакле, рећи? Да није то неправда с Божије стране? Далеко од тога. Јер Мојсију говори: "Смиловаћу се на онога према коме имам милости, и сажалићу се на онога према коме имам сажаљења" Стога, дакле, не зависи од онога који хоће, нити од онога који трчи, него од милостивога Бога. Јер Писмо говори фараону: "Баш зато те подигох, да на теби покажем своју силу, и да се моје име разгласи по свој земљи". Тако, дакле, смилује се на кога хоће, и учини окорелим - кога хоће.

Da, i?  Vidiš da kaže da nije nepravda sa Božije strane.

... A faraona i vojsku njegovu vrže u more crveno, Aliluuuujaaa. 

Kontekst brate, ko je bio faraon, šta on predstavlja, treba znati tumačiti stari zavet. 

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Милошшш рече

Da, i?  Vidiš da kaže da nije nepravda sa Božije strane.

... A faraona i vojsku njegovu vrže u more crveno, Aliluuuujaaa. 

Kontekst brate, ko je bio faraon, šta on predstavlja, treba znati tumačiti stari zavet.

А Ја ћу учинити да отврдне срце фараону, те ћу умножити знаке Своје и чудеса Своја у земљи мисирској.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Violetta Valery Svrha zivota je spasiti dusu. Ako svatis da je rad na sebi ustvari tvoj duhovni razvoj duše kako bi ona vecno postala neprolazna.

Sve jeste prolazno ali dusa nije, ona je vecna.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Violetta Valery to je tvoja gordost sto ne smes da priznas. Navikli su na jednu tebe, a sad se bojis da ne promene misljenje o tebi kada upoznaju drugu tebe. Plasis se realnosti i odbacivanja cim ne smes da kazes prijateljima i bliznjima.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...