Jump to content

depresija. kako se izlečiti. poželjni saveti sa ličnim iskustvom.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Znam da grešim. Lakše mi je da se otvorim pred nepoznatim ljudima ako sam anonimna, nego pred roditeljima i prijateljicama. Zabrinuli bi se, mislili bi da sam prsla.

Па шта?

 

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Moj sunovrat je počeo kada sam se prvi put zapitala šta je smisao svega, kada sam postala svesna prolaznosti i koliko mi je nevažno ono što mi je samo par godina ranije bilo važno. Shvatila sam koliki mi je potencijal za promašaj i odlučila sam da se "usidrim" za ono što nije prolazno.

Пролазност је небитна. Није неопходна трајност да би нешто имало вредност. Ствари имају вредност зато што их ми ценимо, а не зато што објективно имају неку вредност. Објективна вредност не постоји. Постоји само субјективно и у датом тренутку. Зато овде и сада дијаманти вреде више од пијаће воде, али онај ко би некада скапавао од жеђи насред Сахаре би тада дао све дијаманте света за само гутљај воде. Ниче је рекао:

Није никако најважније питање у томе да ли смо собом задовољни, него да ли смо уопште ичим задовољни. Ако се претпостави да кажемо ДА једноме јединоме тренутку, онда смо тиме рекли ДА не само себи, него целоме животу. Јер ништа не стоји за себе, ни у нама нити у стварима: и када наша душа затрепери и забруји као струна од среће само један једини пут, биле су неопходне читаве вечности да се то збуде — и цела вечност била је у томе једноме јединоме тренутку нашега ДА оправдана, искупљена, потврђена и одобрена.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Драгана Милошевић рече

Иди па копај, ко ти брани.:)))

Kaže jedan naš tu linijski taksista (lik je baš sa sela, ono.. baš :)), kaže jednom mladom farmaceutu koji tog dana menja ćaleta taksistu: 

- Šta ti bre mali oćeš, ti oćeš i da radiš u apoteku i da taksiraš, ne može to tako... 

- Pa i ti radiš zemlju, a imaš i stoku...

- Uzni i ti prakci pa zapati.            :2hf007n:

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, mirko1929 рече

Па шта?

Ne želim da brinu. Sve su mi pružili i sve su učinili za mene. Nikada neću dozvoliti sebi da svojim tripovima narušim njihov mir i da zbog mene brinu.

пре 44 минута, mirko1929 рече

Пролазност је небитна. Није неопходна трајност да би нешто имало вредност.

Bitna je. Verujem da postoji vrednost iznad one koju zadaju naše varljive želje i hirovi. Nije li Hristos uvek govorio da brinemo o onome što nije truležno (prolazno)?

пре 1 сат, Драгана Милошевић рече

Иди па копај, ко ти брани.:)))

Ne kopam, ali okopavam i plastim. Puno mi znači to što mogu na nekoliko dana da odem u tatino rodno selo, ne noseći skoro ništa od elektronike sa sobom, izuzev male nokijice koja nije pametna. Znači mi i to što mogu da se zamorim baveći se fizičkim radom, da spavam daleko od veštačkih svetala i gradske vreve i da bar na kratko ne razmišljam o ispitima i životu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Violetta Valery рече

Ne želim da brinu. Sve su mi pružili i sve su učinili za mene. Nikada neću dozvoliti sebi da svojim tripovima narušim njihov mir i da zbog mene brinu.

Хм. Можда грешим, али може ли бити да су у питању изговори, пре зато што је теби тешко да превалиш и немаш храбрости, него што се бринеш за њих. Ако их стварно поштујеш, зар не мислиш да заслужују истину?

 

пре 3 минута, Violetta Valery рече

Bitna je. Verujem da postoji vrednost iznad one koju zadaju naše varljive želje i hirovi. Nije li Hristos uvek govorio da brinemo o onome što nije truležno (prolazno)?

Па ко ти брани да бринеш и о непролазним стварима (Бог, логика, математика)? Само кажем да никако ниси у праву, и да је пролазност суштински небитна. То што је нешто пролазно не значи да је безвредно, или безначајно (јер један тренутак афирмише васцело постојање). На пример, сви људи су трулежни. Ако не бринеш о трулежи, значи да су ти, у првом плану, најпре људи небитни, а затим и све остало. Како онда може да ти буде добро? Замисли мајка да каже за дете ма баш ме брига, нећу да је волим, ионако ће некад да цркне, те стога моја љубав нема никакву вредност!? Шта је онда следеће у таквом болесном резону? Ма нећу ни да је храним, кад ће већ да цркне, нека онда цркне одмах. Ма бре нек поцрка све. Нека цркнем и ја! То ти је тај резон. С таквим резоном не може човеку ни да буде како треба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina je, nemam hrabrosti da im kažem, osim toga što smatram da moji tripovi nisu vredni njihove brige.

Ljudi su večni. Samo su tela truležna, ali duše su večne, po blagodati. Brinemo o čoveku, ličnosti, a uzgredno i o telu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Violetta Valery рече

Ljudi su večni. Samo su tela truležna, ali duše su večne, po blagodati. Brinemo o čoveku, ličnosti, a uzgredno i o telu.

Добро, зашто онда да не задавимо сваку бебу одмах након крштења? Ако је све безвредно и живот небитан, зашто онда не слати људе директно у рај, зашто их пуштати да ризикују изложеност греху и вечним мукама? Овако би прескакали Долину Плача и одлазили право y Царство. Ако је то ко што ти причаш, онда је убедљиво најбоље што можеш да учиниш за некога то да га убијеш тик по завршетку чина његовог крштења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog bi to uradio da smatra da je tako najbolje. Nije naše da donesemo tu odluku. Naše je da im pomognemo da uzrastu do mere Hristove, koliko god je to moguće na ovom svetu. Čim su ovde, Bog želi da budu na korist bližnjima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Violetta Valery рече

Bog bi to uradio da smatra da je tako najbolje. Nije naše da donesemo tu odluku. Naše je da im pomognemo da uzrastu do mere Hristove, koliko god je to moguće na ovom svetu. Čim su ovde, Bog želi da budu na korist bližnjima.

To просто није тачно. Црква је, кад је имала моћ да то ради, спаљивала јеретике на ломачи (а понекад нису ни стизали до ломаче већ су умирали од мучења, нпр. од бичевања оловним шибама). Али, ако је све безвредно, и живот небитан, и притом коцка с 99.999% шансе да завршиш у вечним мукама...

Која корист уопште може да се има, ако је све небитно и трулеж? И зашто се уопште трудити ако је све узалуд?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam rekla da je život nebitan. Plašim ga se, grešna sam jer nisam blagodarna za dar života, za razliku od mojih roditelja koji jesu. Oni imaju u sebi istinsku, hrišćansku radost.

Zašto misliš da su šanse za večne muke tako velike? Da li se Bog tu nešto pita?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Violetta Valery рече

nisam blagodarna za dar života, za razliku od mojih roditelja koji jesu. Oni imaju u sebi istinsku, hrišćansku radost.

Malo ih idealizuješ... verovatno i tebe tvoja deca idealizuju, to je normalno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Violetta Valery рече

Nisam rekla da je život nebitan. Plašim ga se, grešna sam jer nisam blagodarna za dar života, za razliku od mojih roditelja koji jesu. Oni imaju u sebi istinsku, hrišćansku radost.

Zašto misliš da su šanse za večne muke tako velike? Da li se Bog tu nešto pita?

Па рекла си да је све пролазно небитно, а пошто је живот пролазан, то значи да је и он, по теби, небитан.

широка су врата и простран пут који води у пропаст, и много их је који њиме улазе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Violetta Valery рече

Ali ja nemam dece. Da li si me pomešala sa nekim?

Joj jesam, izvini. Pomešala sam te sa jednom starijom članicom Violetom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, mirko1929 рече

Па рекла си да је све пролазно небитно, а пошто је живот пролазан, то значи да је и он, по теби, небитан.

 

Život je dar od Boga i važan je za onaj budući, večni život.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...