Jump to content

Biseri književnosti - citati koji su ostavili utisak

Оцени ову тему


marija

Препоручена порука

"Kada bih znala da ce ova moja tuga kao hridi nestati,

mirna bih i gorka na ovaj pesak legla i vecito na njemu ostala".

                                                    Desanka Maksimovic

"Moja je snaga u onim malenkostima koje su vaznije od velikih stvari...jer sacinjavaju zivot.

Izgleda da ga velike stvari ne sacinjavaju i ja bih rekla da je to sreca".

                                                                                    F.Sagan

"Vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Odmjeravao sam svoj život prema Tvojim riječima: "Blago vama" i "Jao vama". Ništa u meni nije posve sigurno; ništa posve jednoznačno; ništa posve jasno. Ni siromaštvo radi Kraljevstva, ni plakanje radi smijeha, ni progonjenost zbog Sina Čovječjeg. Pomiješala se sitost s gladi za Tobom, smijeh s plakanjem i pokuda s pohvalom koju sam tražio, ili očekivao. Sta ćeš sa mnom ovako nestalnim? Hoćeš li znati prepoznati barem iskren bol prognanika raja, koji Te slijedi u ovim ravnicama i osjeća kako dižeš svoj pogled do njegovih nemira?

Anton Šuljić

Hulim u misli koju rodim,

A tobom trepte moje strune:

Ne vidim puta kojim hodim,

Ali su oči tebe pune.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спавао сам и сањао да је живот радост. Пробудио сам се и открио да је живот служење. Дао сам се на служење и спознао да је служење радост.

Рабиндранат Тагоре

(1861-1941)

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Every war when it comes, or before it comes, is represented not as a war but as an act of self-defense against a homicidal maniac.

George Orwell

We sleep safe in our beds because rough men stand ready in the night to visit violence on those who would do us harm.

George Orwell

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vaša deca nisu vaša deca.

Oni su sinovi i kćeri života koji čezne za sobom.

Oni dolaze kroz vas,ali ne od vas,i mada su s vama,ona vam ipak ne pripadaju.Možete im dati svoju ljubav,ali ne i svoje misli,jer ona imaju vlastite misli.

Možete udomiti njihova tela,ali ne i njihove duše,jer njihove duše obitavaju u domu sutrašnjice koji vi ne možete posetiti,čak ni u snovima.Možete stremiti da budete poput njih,ali ne nastojte da ih učinite sličnima sebi,jer život ne ide natraške,niti se zadržava na jučerašnjici.Vi ste likovi iz kojih se vaša deca kao žive strele odapinju.Neka stezanje u vašoj šaci strelca bude na radost......

                                                                      Halil Džubran

  • Волим 1

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

greengrin

Спавао сам и сањао да је живот радост. Пробудио сам се и открио да је живот служење. Дао сам се на служење и спознао да је служење радост.

Рабиндранат Тагоре

(1861-1941)

"Vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Nasmešite se, sa mnogo dobrote i malo gorčine. Oprostite svetu i životu što niste savršeni" (Duško Radović)

                                                                                                   

"Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti." (Ivo Andrić)

                                                                                       

"Nemojte da mislite da, ako ste inteligentni, nećete upropastiti sopstveni život. Naprotiv, možda ćete to uraditi još stručnije" (nepoznat autor)

                                                                           

                                                     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Razumijete li vi … šta to znači kad više nikuda ne možete… trebalo bi da svaki čovjek može nekuda otići…"

"S ljudima treba isto tako postupati kao s djecom, a s nekima kao s bolesnicima u bolnici…"

"Čovjek je širok, previše širok, ja bih ga suzio".

"Jednoga se bojim: ne biti dostojan svojih patnji."

"Tajna čovječjeg života nije u tome da samo živi, već u tome zašto živi."

"Svi na svijetu moraju ponajprije zavoljeti život – više nego njegov smisao. Zavoljeti prije logike jer samo onda će i smisao razumjeti."

DOSTOJEVSKI!!!!!  smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Херман Хесе, "Нарцис и Златоусти"

"Нарцис: "Говорим ти озбиљно. Није наш задатак у томе да се приближимо један другом, као што се не састају ни Сунце и Месец, ни море и копоно. Нас двоје смо, пријатељу драги, Сунце и Месец, ми смо море и копно. Наш циљ није да се слијемо један са другим, већ да сазнамо један другога и да један у другом научимо да видимо и поштујемо оно што тај други јесте: наша супротност и допуна."

"Ах, све је неразумљиво и у суштини тужно иако је и лепо. Ништа се не зна. Живи се тако и иде по земљи, или се јаше кроз шуме, а понеке ствари гледају човека са толиким очекивањем и обећавањем, тако буде чежњу: нека звезда увече, неки плави звончић, неко језеро зелено од шевера, очи неког човека или неке краве и понекад се чини као да се итог тренутка мора десити нешто дотле невиђено, а ипак одавно прижељкивано, као да са свега мора спасти копрена; али онда то пролази и ништа се не збива, и загонетка се не решава нити искрсава тајна чаролија, и на концу остариш и изгледаш превејан као отац Анселмо или мудар као опат Данијел, а можда ни тада још ништа не знаш и даље једнако чекаш и ослушкујеш."

"Мистици су, укратко, и помало грубо речено они мислиоци који не могу да се ослободе представа, дакле уопште нису мислиоци. Они су потајни уметници: песници без стихова, сликари без кичице, музичари без тонова. Међу њима има веома даровитих и племенитих духова али они су сви, без изузетка, несрећни људи. И ти си могао да постанеш такав. Уместо тога си, Богу хвала, постао уметник и завладао си светом слика где можеш бити стваралац и господар, место да се као мислилац заглибиш у ономе што није за тебе."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Anatol Frans "Crven krin"

"Ljubav je kao i pobožnost, dolazi kasno. U dvadeset godina žena nije ni zaljubljena ni pobožna, sem kakve specijalne naklonosti, neke vrste urođene svetosti. Žena najčešće podleže ljubavi i strasti tek u doba kada je samoća više ne plaši. Strast je doista suva pustinja, zapaljena Tebaida. Strast je profani asketizam, isto tako težak kao i verski asketizam. Otuda su velike ljubavnice isto tako retke kao i velike pokajnice. Oni koji dobro poznaju život i svet, znaju da žene ne meću rado na svoje nežne grudi kostretnu košulju istinske ljubavi."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Сада схватам зашто на небу има толико звезда. Како домишљато од Бога да додели по једну различиту која ће на нас мотрити, сваком од нас. Да су сви знали ову тајну, сигурно никада не би изгубили наду нити би се икада , до краја живота осећали усамљено.''

''Сведоци смо истине да су сва деца Божији апостоли, послати да нас науче љубави, милосрђу, саосећајности и нади.''

Ог Мандино, Акабаров дар

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ја нећу имати са ким остати млад, ако сви остарите.

И та ће ми младост тешко пасти,

А бит ће ипак , да сте ви у праву, јер сам сам на овој обали,

коју сте напустили и предали безвољно...!"

а.дедић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Постоје у животу године празне и мирне, када се безначајни дани таложе један на други, и све што се човеку дешава само је непрестано понављање истог. Господ их да како би се човек одморио и сакупио снагу за оне друге и другачије. Оне које му је одредио као доба многих и великих догађаја. Напора. Преокрета. Искушења.''

Љиљана Хабјановић, Игра анђела

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3515071923_0181f8994e.jpg

Naučio sam...

Najbolji školski čas je sedeti na podu ispred nogu starije osobe.

Naučio sam...

Kada si zaljubljen, to se vidi.

Naučio sam...

Kada mi samo jedna osoba kaže "ulepšao si mi dan... ", onda je moj dan sasvim drugačiji.

Naučio sam...

Da je najmirniji osećaj na svetu, kada ti dete zaspi u naručju.

Naučio sam...

Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu.

Naučio sam...

Da nikada od deteta ne smeš odbiti 0110_hahaha.

Naučio sam...

Da uvek možeš za nekoga moliti, ukoliko sam nema snage da može sebi pomoći na drugi način.

Naučio sam...

Da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti život od tebe zahteva, uvek potreban prijatelj s kojim se možeš glupirati.

Naučio sam...

Da je ponekad sve što je nekome potrebno, nečija ruka za držanje i srce za razumevanje.

Naučio sam...

Da je život kao rolna toaletnog papira. Što je bliže kraju brže ide.

Naučio sam...

Da trebamo da budemo zahvalni što nam Bog ne daje uvek ono što tražimo. Da se novcem ne mogu kupiti čast i stalež..

Naučio sam...

Da mali svakodnevni dogadjaji čine zivot spektakularnim.

Naučio sam...

Da je ispod svačijeg tvrdog oklopa neko ko želi da je cenjen i voljen.

Naučio sam...

Da Bog nije sve učinio u jednom danu. Zašto ja mislim da mogu?

Naučio sam...

Da činjenice, ako ih ignorišem ili izbegavam, ne menjam.

Naučio sam...

Kada planiraš osvetiti se nekome, time samo dozvoljavaš sebi da te ta osoba nastavi vredjati.

Naučio sam...

Da ljubav, a ne vreme, leči sve rane.

Naučio sam...

Najlakši način da kao ličnost rastem, da se okružim ljudima koji su pametniji od mene.

Naučio sam...

Da svako koga sretneš, zaslužuje da ga pozdraviš s osmehom.

Naučio sam...

Da niko nije savršen, dok se ne zaljubiš u njega.

Naučio sam...

Da je život tvrd i zahtevan, ali da sam ja žilaviji i izdržljiviji.

Naučio sam...

Da dobre prilike nikada nisu izgubljene; neko će se uvek poslužiti onima koje ti propustiš.

Naučio sam...

Kada naučis da živiš u luci gorčine, sreća će se uvek sidriti negde drugde.

Naučio sam...

Da bih voleo da sam svom dedi, pre nego što je umro, još jednom rekao da ga volim.

Naučio sam...

Da treba podeliti reči koje su nežne i mekane, jer ćeš ih sutra možda morati pojesti.

Naučio sam...

Da je osmeh jedan jeftin način da popraviš svoj izgled.

Naučio sam...

Da ne mogu da biram kako ću da se osećam, ali da mogu odlučim šta ću da uradim sa tim.

Naučio sam...

Da, kad ti jednom novorodjeno unuče uhvati mali prst svojom šačicom, ti si zarobljen doživotno.

Naučio sam...

Da svi žele da žive na planini, ali da se sva sreća i rast dogadjaju dok se penješ.

Naučio sam...

Da je dobro davati savet samo u dva slučaja: kada ga neko traži ili kada je pitanje života i smrti.

Naučio sam...

Što imam manje vremena, više stvari mogu napraviti.

Naučio sam...

Ujed psa neće proći ako psa ubiješ.

anonimni autor

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...