Jump to content

Biseri književnosti - citati koji su ostavili utisak

Оцени ову тему


marija

Препоручена порука

"Hoće mi se da živim pa makar i protiv logike. Neka i ne verujem u poredak stvari na ovom svetu, ipak su mi mili lepljivi listići u proleće, koji se tek razvijaju; milo mi je plavo nebo; mio mi je po neki čovek koga, po neki put, hoćeš li mi verovati, ni sam ne znam zašto, zavolim; mio mi je po neki velik i plemenit postupak ljudski, u koji je čovek već odavno prestao verovati, ali ga ipak po staroj navici srcem uvažava."

Dostojevski

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Najlepši su oni ljudi koji su osetili šta je poraz, patnja, borba i gubitak i ipak su pronašli svoj put. Oni poseduju zahvalnost, osećajnost i razumevanje života koje ih ispunjava saosećanjem, blagošću i dubokom brižnom ljubavlju. Najlepši ljudi nisu postali najlepši tek tako."

Elizabeta Kubler-Ros

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ој Слободо јуначко имање
Гусле моје моје радовање
Кад вас чујем себи преко крила
Глас ми дође дурмиторских вила
Лаки прсти кад додирну струне
Глас Лазарев чујем ђе још куне
Без вашега јека и лелека
Еј Србин нема ранама лијека
Од како вас моја рука узе
Колико сам пута отро сузе
Спомињући ране рода мога
Ни сам не би избројити мога
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Никада нису била тако блиска два различитија човека.
Ја папан. Он раја. 
Ја искључив. Он благородан и отворен. 
Ја сеоско, па домско, он градско дете. — "Ја сам лепо васпитан. Ја, брате, не могу у очи. Ја волим иза леђа. Па глава, глава", стотину је пута у разноразним приликама травестирао Капор своју грађанску оговарачку отменост. Није се сасвим јасно разазнавало да ли као покуду или похвалу ономе ко креше у очи и у брк.

Дивно, Р.П.Ного о Мому Капору

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Nikada više ne planiram. Ja samo živim ovaj život. Ponekad kako želim, ponekad kako moram. Sitnice mi boje život. Sitnice su sreća. Zato ja volim male stvari. I velike torbe. Svuda ih sa sobom nosim, jer sebi dugujem još po neku šetnju izmedju očekivanog i neplaniranog."

- Ivo Andrić

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedna vrlina, koju veoma volim. Jednu jedinu. Zove se nepokolebljivost. Za mnoge vrline o kojima čitamo u knjigama i slušamo od učitelja, ne marim mnogo. Sve te vrline koje je čovek izumeo, mogle bi se obuhvatiti jednim jedinim imenom: poslušnost. Pitanje je samo, koga čovek sluša. Naime, i nepokolebljivost je poslušnost. Međutim, sve druge, tako vrlo omiljene i hvaljene vrline, jesu poslušnost ili slušanje zakona koje su ljudi doneli. Jedino je nepokolebljivost ona, koja ne mari za te zakone. Ko je nepokolebljiv, taj sluša jedan drugi zakon, jedan jedini, apsolutno sveti zakon u sebi samom, ,smisao sopstvenog’”.

Herman Hese

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С Дурмитора вуци вију

Зову Шифер Клаудију:

Клаудија, удавај се

Ја се женим, не надај се

 

Црногорска народна поезија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
Цитат

Током три месеца проведена у друштву те лепотице сазнао сам више о паклу него да сам провео тридесет година у некој пећини у Синајској пустињи.

Светислав Басара, Успон и пад Паркинсонове болести

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ништа није ненадокнадиво и неповратно изгубљено,већ је све трајно похрањено.Чудно је да људи обично виде само стрнокошу пролазности,а не виде пуне житнице у које су положили жетве својих живота:своја храбра дела,остварене послове,вољене љубави,храбро преброђене патње."

 

                                                                                                                                                                                                                 Виктор Франкл

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Sto nalazimo tako malo ljudi pametnih i prijatnih u razgovoru, jedan je uzrok, sto gotovo svako vise misli na ono sto hoce da kaze nego da odredjeno odgovori sto ga covek pita. Oni koji su najokretniji i najdopadljiviji zadovoljavaju se sto ce se po njihovim ocima i duhu videti, da ne misle na ono o cemu im govorimo, nego se trude da kazu ono sto hoce da kazu. Ti ljudi treba da znaju da je rdjavo sredstvo za dopadanje i za ubedjivanje trud da se dopadnemo samom sebi, i da dobro slusati i dobro odgovarati je najveca vestina koja se u razgovoru moze pokazati. "  
 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Nikola Stojanovic рече

,,Sto nalazimo tako malo ljudi pametnih i prijatnih u razgovoru, jedan je uzrok, sto gotovo svako vise misli na ono sto hoce da kaze nego da odredjeno odgovori sto ga covek pita. Oni koji su najokretniji i najdopadljiviji zadovoljavaju se sto ce se po njihovim ocima i duhu videti, da ne misle na ono o cemu im govorimo, nego se trude da kazu ono sto hoce da kazu. Ti ljudi treba da znaju da je rdjavo sredstvo za dopadanje i za ubedjivanje trud da se dopadnemo samom sebi, i da dobro slusati i dobro odgovarati je najveca vestina koja se u razgovoru moze pokazati. "  
 

 

Цитат

Онај ко има своју неиспричану причу, тај нема стрпљења да саслуша туђу.

Мирко Демић, Молски акорди

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...