Jump to content

Епископ Фотије: Обновљени нишки разговори СПЦ и МПЦ, могуће васпостављање канонског јединства већ на мајском Сабору

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, MKD bez 13 рече

dva-tomosa-automatic-slika-87823764.jpg.f7fa3d6394493d33ef2d052910cd2d46.jpg

Много си духовит.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Orthophill рече

Радостна! Каква може да биде?

То је лијепо, али што је у ваздуху нека полутишина..? Кад је пат. Порфирије уручивао Томос, сија од осмеха, а арх. Стефан једва промокли хвала и нула осмеха. На званичном сајту МПЦ још нема помена о додели томоса нити слика са литургије. Као да МПЦ на силу прима ову аутокефалију а не уз толику жељу требало би мало, видети и радости. О чему се ради? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада се треба више молити за Македонце јер улазе у период већих искушења. Запад од њих тражи да буду само ,,топовско месо'' против конкурентних сила.

Сетимо се Ђинђићевих ,,последњих речи''; Запад је од нас тражио да шиптарима дамо да купе ,,Теразије, Електропривреду...'' са својим ,,наркодоларима'', а замислите шта могу тражити од Македонаца.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, александар живаљев рече

 

Интересно. Исчезна видеото каде што архимандритот го чита томосот. :)

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Васељенски кука:D

Кукају и на Владику Иринеја Бачког:), на Русе итд

ORTHODOXTIMES.COM

by Efi Efthimiou The Patriarchate of Serbia went ahead today with a move that… reminds Russian tactics and which further...

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, MKD bez 13 рече

dva-tomosa-automatic-slika-87823764.jpg.f7fa3d6394493d33ef2d052910cd2d46.jpg

па васељнски вам не би дао ни торитинет :)

Али Срби вас пазе и воде рачуна о својој браћи.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Legatus Pontificius рече

ми не знамо ни ко је, ни кад је тај "Томос" сочинио, јер епископи сабрани у подземљу (скривени у крипти), не објавише га народу на површини земље. објавише нешто сасвим друго. сад и ти снимци нестадоше, опет да би се нешто скрило. а како да се сакрије град кад на брду стоји. као и срамота. или грех.

Видим шестоколонашки приручници се бифлају. Прекини да се трујеш и да трујеш друге овим.глупостима.

Или си зликовац који ову причу продаје наивнима или си наиван и повео си се тим лудим причама.

Прошле године је нека жена на Спасовдан у порти Вазнесењске цркве викала како је литија издаја јер је предвече и да идемо у мрак. Тако нешто је причала. И ти си на истом правцу, па размисли колико то има везе са здравим разумом. Ја кажем да су такве приче далеко од здравог разума.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Milan Nikolic рече

Сада се треба више молити за Македонце јер улазе у период већих искушења. Запад од њих тражи да буду само ,,топовско месо'' против конкурентних сила.

Сетимо се Ђинђићевих ,,последњих речи''; Запад је од нас тражио да шиптарима дамо да купе ,,Теразије, Електропривреду...'' са својим ,,наркодоларима'', а замислите шта могу тражити од Македонаца.

Ако сад нису схватили да треба да се ослоне на Србе у свему неће схватити никада. Нек им је Бог у помоћи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad kad su srpske pravoslavne svetinje date na upravljanje MPC, ocekujem uskoro i davanje svetinja u Crnoj Gori i na Kosovu jer u cemu je razlika?
Kao sto rekose, svetinje nisu narodne vec Hristove, pa kao da je bitno ko upravlja njima, vazno je da smo mi jedno.

A braca mucenici David,Naum,Jovan i ostali.. Naci ce se nesto i za njih, nego znate li da u Skopiji nisu bili ni pozvani na veceru posle liturgije pomirenja,

sikanirani su i tek ce biti ali boze moj, vazno je da smo mi sa Partenijem sad u ljubavi <3

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Банатски деран рече

Sad kad su srpske pravoslavne svetinje date na upravljanje MPC, ocekujem uskoro i davanje svetinja u Crnoj Gori i na Kosovu jer u cemu je razlika?
Kao sto rekose, svetinje nisu narodne vec Hristove, pa kao da je bitno ko upravlja njima, vazno je da smo mi jedno.

A braca mucenici David,Naum,Jovan i ostali.. Naci ce se nesto i za njih, nego znate li da u Skopiji nisu bili ni pozvani na veceru posle liturgije pomirenja,

sikanirani su i tek ce biti ali boze moj, vazno je da smo mi sa Partenijem sad u ljubavi <3

Па разлика је очигледна. МПЦ заиста има лаос, народ Божији. Тај народ је тражио аутокефалију, иако је та Црква створена наопако. Овај процес је започет 2002 у Нишу. У ЦГ и на КиМ нема народа који тражи аутокефалију, само политичке фикс идеје појединаца и Запада. 

Није исто никако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс Pazi obzirom da se broj Srba u CG smanjuje i da se prevode u nacionalne Crnogorce (poput Srba u Severnoj  MKD ) , za 10-ak godina kad se svedu na par procenata, apsurdno ce biti da SPC bude crkva Crnogorcima te ce imati pravo da zatraze autokefaliju i onda ide isti scenario. 

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Банатски деран рече

@Вилер Текс Pazi obzirom da se broj Srba u CG smanjuje i da se prevode u nacionalne Crnogorce (poput Srba u Severnoj  MKD ) , za 10-ak godina kad se svedu na par procenata, apsurdno ce biti da SPC bude crkva Crnogorcima te ce imati pravo da zatraze autokefaliju i onda ide isti scenario. 

Надам се да ти је сад јасно у чију су корист радили (неки свесно неки несвесно) сви они који су подржавали Кривокапића, дуални идентитет у ЦГ, нападали Патријаршију, српску власт и ДФ. Било их је овде на форуму.

Ми смо у Македонији доведени у позицију у којој смо, захваљујући политици расрбљавања и ударања по Цркви и сад би следбеници и наследници расрбљивачке политике да нападају Цркву да је крива јер спашава шта се спасити може. И још србују и глуме православце.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс

WWW.RTS.RS

У Цетињски манастир јутрос је ушла група грађана, када је дошло до вербалног сукоба са свештеним лицима, а потом и до физичког конфликта између две особе, саопштила је...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...