Jump to content

Linux

Оцени ову тему


Препоручена порука

У свету linux-a присутни су и  браћa Руси. Споменуо бих  : 

Rosa  http://en.rosalinux.com/

Astra Linux http://astralinux.ru/ 

Calculate Linuxhttps://www.calculate-linux.org/

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Deepin 15.6

Deepin_Screenshot_20180617165940.png

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Super izgled. Kako si zadovoljan do sad? Kako bi ga uporedio u odnosu na Ubuntu koji si koristio? Ja cu, ako Bog da, ovi` dana da proberem (za pocetak) 2 distroa, i da pocnem sa namestanjem i ucenjem. Trenutno, samo da resim jedan SATA kabl na pomocnom disku, i mogu da krenem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Super izgled. Kako si zadovoljan do sad? Kako bi ga uporedio u odnosu na Ubuntu koji si koristio? Ja cu, ako Bog da, ovi` dana da proberem (za pocetak) 2 distroa, i da pocnem sa namestanjem i ucenjem. Trenutno, samo da resim jedan SATA kabl na pomocnom disku, i mogu da krenem.

Презадовољан сам са Deepin-ом, Ubuntu je одличан и моја препорука за сваког линукс почетника, наравно поред Deepin-a.  Надоградња са 15.5 на 15.6 прошале је савршено. Многи су имали проблеме, ја не. 

  • Свиђа ми се 1

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Свиђа ми се 1

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I тај дан је морао да дође:). Успео сам да покренем InDesign у  Linux-у:D Ради али на мишиће. Може да учита .indd фајл... да га сачува... итд ... не може да креира нови докумет, али то сам реши уз помоћ indesign template. Имао сам проблем и са пдф фајл али ти сам решио уз помоћ скрипти итд. Није савршен али ради.  Ових дана ћу тестирати и остале његове функције па ћу тачно знати  шта ради а шта не. У питању је  InDesign CC 2017 x32, ради уз помоћ CrossOver 17, Deepin 15.6:)

Deepin_Screenshot_20180620182705.png

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво @ronin! :) Нисам знао да је Deepin овако леп :) Је л то тако без тема, или си га ти прилагођавао? 

Како ти ради фотошоп? 

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Олимп рече

Браво @ronin! :) Нисам знао да је Deepin овако леп :) Је л то тако без тема, или си га ти прилагођавао? 

Како ти ради фотошоп? 

Нисам ништа прилагођавао, Deepin долази са неколико тема. Заиста је прелеп! Photoshop ради одлично. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, ronin рече

Нисам ништа прилагођавао, Deepin долази са неколико тема. Заиста је прелеп! Photoshop ради одлично. 

Сјајно! Кажи ми, која ти је конфигурација? 

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Олимп рече

Сјајно! Кажи ми, која ти је конфигурација? 

е то је државана тајна:smeh1:

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.6.2018. at 17:01, ronin рече

Deepin 15.6

Jel znaš možda koja verzija OpenGL-a mu je minimlano potrebna da bi bio omogućen taj blur? Pošto na KDE Plasma 5.13 ti treba dosta noviji OpenGL.

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, WiseMan рече

Jel znaš možda koja verzija OpenGL-a mu je minimlano potrebna da bi bio omogućen taj blur? Pošto na KDE Plasma 5.13 ti treba dosta noviji OpenGL.

не знам. 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, WiseMan рече

@ronin Instalirao sam Deepin da probam. Sistem je lep, ali su mu aplikacije totalno zastarele. Morao sam da mu ubacim Debian sources list da bih mogao da skinem novije verzije.

Хвала за feedback! :skidamkapu:

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, WiseMan рече

@ronin Instalirao sam Deepin da probam. Sistem je lep, ali su mu aplikacije totalno zastarele. Morao sam da mu ubacim Debian sources list da bih mogao da skinem novije verzije.

Ја се много око тога не оптерећујем тј што се тиће новијих верзија апликација. Мени је бити да оне ради! Нпр. Gipm 2.8 још увек користим и ако је изашла новија верзија 2.10.  Верзија 2.10 још увек има неких багова којих се надам да ће бити укљоњени  у наредим верзијама програма. Deepin Store је један од најлепших у linux свету.  

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...