Jump to content

Потребна подршка

Оцени ову тему


Препоручена порука

Драги сви,

Многи од вас знају, али новији чланови можда и не, да у оквиру овог форума већ неколико година функционише хуманитарни пројекат Жива дела утехе. У оквиру те организације ми покушавамо да помогнемо угрожени породицама и појединцима. Циљ је да подржимо људе у невољи, чије су приче проверене, а којима релативно скромна помоћ коју успевамо да сакупимо може да олакша ситуацију.

Тренутно сваког месеца прикупљамо помоћ за Раду Симић из Шапца, жену која је преживела канцер, затим лом ноге који је држао у постељи пола године, која пати од дискус херније и воде у колену, а пре годину и по се и шлогирала (и остала још теже покретна). Пошто су јој умрли до сада родитељи и брат, а нема друге родбине и има пензију од само 15.000, у јако је тешкој сутацији јер не може да се брине сама о себи. Епархија шабачка је упозната са ситуацијом још пре две године, али нажалост ништа није помогла (осим што је Радин парохијски свештеник лично помагао и помаже колико може).

Ради је сваког месеца потребно око 35.000 динара за најосновније - лекове, нешто основно од хране и да плати помоћ у кући како би могла да се окупа, опере веш, спремни оброке и слично. Дакле за минимум достојанственог живота.

Ми на форуму успевамо да скупимо нешто новца, али у последње време сваког месеца зафали по неколико хиљада.

Према томе, свако ко је у прилици и има жељу да помогне редовним месечним прилозима (ма колико били симболични - чак и 500 динара месечно пуно значи), молим да се јави да бих га укључио у преписку на којој се договарамо.

Поред Раде, помажемо повремено и породици Филимоновић из Грабовца код Обреновца. Самохрана мајка Ивана и троје деце основношколског узраста су жртве породичног насиља. Живе од социјалне помоћи и помоћи добрих људи, пошто је Ивана пре неко време изгубила посао теткице у вртићу. Спада у тешко запосливу категорију. За ову породицу скупљамо новац за огрев, прибор за школу и слично. Тренутно скупљамо за два метра дрва - нестало им је и фали им још око 10.000 динара за те потребе. Такође, ко има одећу за децу од 10-13 година, може да се јави, тога увек треба.

Оба ова случаја су сто посто проверена. Кога занима могу да пошаљем вести из медија о овим породицама.

Надам се да ће неко од оних који ово прочитају бити у прилици да узме учешћа у нашим хуманитарним активностима и на тај начин додатно посведочи хришћанско милосрђе.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Поздрав свима, Христос васкрсе!

Само да јавим да се након отварања ове теме заиста јавило додатних неколико људи који су својим прилозима допринели да помогнемо бака Ради и Ивани Филимоновић и њеној деци. Хвала им на томе!

И овог месеца се акција наставља - па бих замолио све који су у прилици да узму учешћа, заиста сваки динар значи.

Ивана ме је замолила да, поред захвалности, пренесем и молбу свима који су у могућности да јој помогну да скупи новац да купи свињу коју би одгајала због меса, јер каже да јој је то најисплативији начин да обезбеди храну за неки мало дужи период, имајући у виду да цене све више расту у продавницама.

Сви заинтересовани је могу контактирати на 065.458.28.53 или чак и посетити у селу Грабовац код Обреновца.

Уплате се могу вршити на наведени број телефона (Постнет) или на број рачуна:

Ивана Филимоновић, 11508 Грабовац, 160-5300101918035-40, Banka Intesa

Ко буде уплаћивао молба да само јави мени због евиденције колико је скупљено. Знам да нико то не ради да би се хвалио и истицао, али је од скромности у овом случају још важније да све буде трансапрентно и поштено, како би се поверење у целу нашу причу сачувало.

Хвала свима и живи били.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Поздрав свима. Ивана Филимоновић ме је замолила да пренесем њену молбу за помоћ око набавке лекова за хроничну упалу крајника коју она има: потребни су јој следећи лекови Nixar, Hysera, Tonsilotren. Тих лекова нема у Обреновцу, па је замолила ако знате да има у некој апотеци да јавите да се организујемо да јој прибавимо.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

Поздрав људи. Као што знате, хвала Богу, у оквиру овог форума се родила и заживела једна хуманитарна иницијативе, Жива Дела Утехе, која већ више од две године успева да сваког месеца обезбеди одређену помоћ за пар изузетно угрожених породица, које без наше помоћи не би могли да имају ни за оно најосновније.

Сви можда знате за тета Раду Симић из Шабца, непокретну жену која је преживела канцер, мождани удар и још мноштво невоља, а која нема никог од породице и којој су Жива Дела Утехе једини додатни извор прихода за храну и негу. Такође помажемо од скоро и Зорана Вељовића из Прибоја, момка који је преживео канцер и тежак је дијабетичар, неспособан за рад, који живи у ужасним условима са 12.500 динара месечно.

Међутим у последње време је све теже скупити довољну помоћ. Све се мање људи јавља, све се мање уплаћује. Долази до замора и ово мало људи што је верно идеји од почетка.

Стога молим све људе који су у могућности да колико толико редовно помогну (са 500-1000-2000, неважно, само да је колико-толико редовно) да се јаве приватном поруком, упознају ако је потребно са причама и доказима о људима којима помажемо и, ако им се учини да то што радимо има смисла, укључе се пројекат.

Надам се да ће овај апел доћи бар до некога. Хвала и поздрав.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...