Jump to content

Ona se budi

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

пре 7 минута, Вилер Текс рече

мачку

Auuu, odustala.

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Шта ће ти таква еманципација?

Pa ono... da plati račune. 

Šta ja znam... ja trenutno nisam zaposlena, nadam se da će da se stanje da se promeni. Po kriterijumima društva sam "nesposobna", "parazit", "udala se i uvalila"... i tako ti epiteti. Ručak je na stolu, deca namirena, muž potegne ali ima i velikih privilegija... celina funkcioniše... ali kad gledam stanje i javno mnjenje ja sam katastrofa podbacila. Ne znam, nisam pametna ne_shvata. Dobro, (ne) zaposlenje je trenutno stanje, ali to je generalni stav društva u kome živimo. Nema veze što je u kući sve pod konac... ja pare ne donosim.... trenutno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 263
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Bokisd рече

Pa sto se tice braka tu imamo i neke druge instance koje mogu da daju sigurno mnogo bolje odgovore od nekih brzinskihTV serijala.

Na primer odredjene drustvene nauke, sociologija, antropologija, psihologija, pedagogija, etika i slicno, pa onda naravno i filozofija i na kraju i religija i vera (iako je to mene na prvom mestu), i sigurno u svim tim oblastima ljudskog znanja postoje najbolje moguce teorijske i prakticne smernice za dobar i dugotrajan brak.

Sto se tice vere, pa meni deluje da je tu neprevazidjen sv.Jovan Zlatoust sa njegovim besedama o braku :

https://православнапородица.орг.срб/index.php/pravoslavna-porodica/duh-osnove-porodice/758-zlatoust-o-braku-i-porodici

"Иоле разуман човек међу највеће благослове сврстава и живот мужа и жене у хармонији...."

"... Данас је новац постао најважнија ствар. :D (nista se bre nije promenilo).Све се упропастило због страсти за новцем, којом смо опседнути.....

" Pare nisu problem, para nema." 

  • Хахаха 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

Misliš da je to uzrok tako kompleksnog problema?

Ког проблема? Проблема гашења породице? Почетни је отуђење човека од власништва над имањем и економска самосталност...Кад га ставиш у ропско/радни положај лакше разбијеш породицу. И ствари се надовезују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Natasa. рече

Nije. Govorim o stvarnim batinama. Šamarčina pređe u dve, dve u tri i na kraju hronično prebijanje. To se ne sme trpeti. 

Шамарање је више женска ствар, мушки преферирају песнице. 

Хахаха, сад се сетих кад ме је ошамарила школска у средњој јер је била увређена што сам је отеро кад ми је села у крило и кренула да ме ваћари. Мислим да јој је био изазов да корумпира разредног верског фанатика. Окренуо сам главу да покажем и други образ. Онда ме је опет ошамарила!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Natasa. Natasa, nije važno šta ljudi misle i očekuju od tebe. Oslobodi se toga, i budi srećna. Jednom kad počnemo da živimo svoj život umesto drugih koji žive naš život i njime upravljaju.. Nesvesno od našeg shvatanja.. Tad ćemo valjda biti ok. Važno je da se slažete, dok se slažete. Bože pomozi, ako se ne slažete.. I šta ti ja pričam kad si starija i pametnija od mene. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Auuu, odustala.

Pa ono... da plati račune. 

Šta ja znam... ja trenutno nisam zaposlena, nadam se da će da se stanje da se promeni. Po kriterijumima društva sam "nesposobna", "parazit", "udala se i uvalila"... i tako ti epiteti. Ručak je na stolu, deca namirenja, muž potegne ali ima i velikih privilegije... celina funkcioniše... ali kad gledam stanje i javno mnjenje ja sam katastrofa podbacila. Ne znam, nisam pametna ne_shvata. Dobro, (ne) zaposlenje je trenutno stanje, ali to je generalni stav društva u kome živimo. Nema veze što je u kući sve pod konac... ja pare ne donosim.... trenutno. 

Аха,.човек живи да би платио рачуне. Добро.

Оно што у кући ради жена (ручак, деца....све) не може нико платити милионима. Вреди више. Неупоредиво. Ја никада нисам нити вреднујем.људе по томе да ли примају плату или не. Нису сви без плате лезилебовићи нити сви са платом вредни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Па кад би ја рекао ајде бре да возите камион (хвала Богу да га не возите) рекле би ми да сам стока. Жена у Србији никад не би села за волан камиона, нити треба. Ајде мало свести о томе да сте неких ствари поштеђене.

Dobro, sama je izabrala. Nije za osudu jer je niko nije naterao. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Нису сви без плате лезилебовићи нити сви са платом вредни.

Sad kad sam bez plate, svakako to osećam na svojoj koži. 

Samo iznosim stav društva...ako ne donosiš pare, ne vrediš ništa. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Natasa. рече

Da li je lik koji ubije ženu

Једно говно је пре неколико година убило своју девојку у Новом Саду зато што га је хтела оставити. Искасапио ју је. Осуђен је максимално на затворску казну. Тражи да своју казну служи у својој држави. Не само да бих такве осудио на максималну казну затвора, него бих га осудио на смртну казну. Држава на то има право. И да, ако ме жена хоће оставити, нека јој је широко поље. Неко је једном овде написао леп статус. Прво ставити Бога на првом месту, па супружника, па онда себе. Тада неће бити ни мрзовољног гунђања, ни ниподаштавања туђег труда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, sanja84 рече

Čuh negde da je najpametniji čovek na svetu, neka žena što vozi kamion. 

Није искључено. Бил ти возла мало од Брчког до Франкфурта аааа? Каква права те спопала ај у кабину и вози грађу. И како ти се  чини?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Sad kad sam bez plate, svakako to osećam na svojoj koži. 

Samo iznosim stav društva...ako ne donosiš pare, ne vrediš ništa. 

Ма тај став друштва је отров чист.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Ма тај став друштва је отров чист.

Pa dobro, ali nije ti svejedno da te tako percipiraju. Ok, nije to mera... ali smara svejedno. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Dobro, sama je izabrala. Nije za osudu jer je niko nije naterao. 

Откуд знаш? Можда је став друштва такав да жену не треба штедети у погледу посла? А ја мислим да треба. Није жена за кипер. Нити мушкарац за депилацију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Није искључено. Бил ти возла мало од Брчког до Франкфурта аааа? Каква права те спопала ај у кабину и вози грађу. И како ти се  чини?

Beć imam izgled kamiondžije.. Nisam daleko. 12:smeha:

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...