Jump to content

Ona se budi

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

пре 26 минута, mirko1929 рече

Најгоре радно место је убедљиво тамо где је колектив женски.

Šta ja znam... uglavnom sam bila u prosveti... ne mogu reći da mi je bilo loše zbog kolektiva. Ne znam... možda zato što malo vremena tu i provodiš sa kolektivnom, uglavnom su sa decom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 263
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 19 часа, sanja84 рече

Danas je neko teško vreme. Teško je i muškarcima i ženama. 

Mislim da je svako vreme teško. Nego sad ljudi imaju više slobode sa kojom ne znaju šta će. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Вилер Текс рече

Не треба нам ндх1, Латинка и феминизам да нас спашавају

Sve se da zloupotrebiti i Pismo i Latinka u feminizam. 

Najtoksičnije muškarce sam ovde upoznala, sve pod velom crkvenosti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Natasa. рече

Razumem. Da li je lik koji ubije ženu i sebe čuo za razvod ili raskid? To mi nikad neće biti jasno. Je l te maltretira? Je l rovari po mozgu... hvala, prijatno. 

Bila sam u vezi gde mi je s vremena na vreme spočitavano kako samo on može da me trpi. Je l sam najgora... izvoli nađi bolju. Brate, znaš koja kuknjava kad sam otišla bez povratka. Nek je živ i zdrav i daleko. 

Мој отац је рецимо живи светац (иако је атеиста). Никада није дигао руку на моју мајку иако је безброј пута заслужила да буде налупана (да се разумемо, има и ситуација када мушкарац заслужује да буде налупан, нпр. алкохоличари, коцкари, наркомани, курвари, итд. и вероватно не би било згорег кад би га родбина налупала да га научи памети, али ни то се у данашње време не сме). Ја је не би трпео ни годину дана да ми није мајка (овако сам морао). Али, зашто да робија човек због будале? Требало је развести се, али мој отац није хтео, због деце. И тако је трпи и дан данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žao mi je tih muškaraca i žena koji se nisu razveli već trpe nekoga ko im ne donosi sreću ni radost ni razumevanje.

Slažem se sa Natom da se sve može zloupotrebiti. Svaki brak je priča za sebe.

Trpljenje bez radosti je jalovo.

  • Тужан 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, mirko1929 рече

Требало је развести се, али мој отац није хтео, због деце.

Bolje da se razveo zbog dece. Mada mi i taj izgovor sumnjiv... deca ne vole da budu sa roditeljima koji se ne podnose. Sve mi se više čini da je nedostatak volje da se krene iz početka, pa kao... deca. 

Naravno, razvod je krajnje rešenje, ali ako je nepopravljiva šteta, neko rešenje mora da se nađe. Razvod ili da se razdvoje prostorno... nešto. Ne može se živeti godinama u nepodnošljivim uslovima. Sve što košta mentalnog zdravlja, nije vredno truda, tad nisu ljudi dobri ni sebi ni toj deci za koju se toliko žrtvuju ili ih koriste kao izgovor. Šta će detetu lud i ogorčen roditelj. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Natasa. рече

Bolje da se razveo zbog dece. Mada mi i taj izgovor sumnjiv... deca ne vole da budu sa roditeljima koji se ne podnose. Sve mi se više čini da je nedostatak volje da se krene iz početka, pa kao... deca. 

Naravno, razvod je krajnje rešenje, ali ako je nepopravljiva šteta, neko rešenje mora da se nađe. Razvod ili da se razdvoje prostorno... nešto. Ne može se živeti godinama u nepodnošljivim uslovima. Sve što košta mentalnog zdravlja, nije vredno truda, tad nisu ljudi dobri ni sebi ni toj deci za koju se toliko žrtvuju ili ih koriste kao izgovor. Šta će detetu lud i ogorčen roditelj. 

Па пази, с обзиром на то какав је баксуз моја мајка (кињи и малтретира све око себе), деца би захтевала да иду код оца. То би је скрхкало. Не би могла то да прихвати. Иако би нам живот свима био бољи и мирнији (не могу речима да ти пренесем какав би то бивао душевни мир у нама, и склад у дому у периодима кад би мајка одлазила на поклоничка путовања) отприлике је случај да би однос са њом био заувек нарушен. Била би сахрањена жива, метафорички речено. Али да га је коштало здравља, јесте.

Али ето, лично сматрам да су батине мање зло од развода, ако могу да поправе ствар, нпр. попут оног што рекох да родбина да налупа мужа алкоса, или муж да уразуми неразумну жену. Мислим реално нема потребе за батинама, ипак постоји неварварска, просветљена варијанта али некако у данашње време се не гледа да се проблеми реше, већ се само гурају под тепих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, mirko1929 рече

лично сматрам да су батине мање зло од развода

Zašto? Ja mislim da su batine patologija. Neka ostane sam(a), pa nek se sam(a) 'ladi. Dovesti nekog do stanja da želi da te zadavi i ne prihvata razgovor... beži... tu nema razuma ni leka. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, mirko1929 рече

То би је скрхкало

Pa šta? Ovako ste svi vi skrhani pored nje... a ni ona nije bolje. 

пре 4 минута, mirko1929 рече

однос са њом био заувек нарушен

Pa ni sad nije kako treba. 

пре 5 минута, mirko1929 рече

Али да га је коштало здравља, јесте.

Nije vredno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

Sve se da zloupotrebiti i Pismo i Latinka u feminizam. 

Najtoksičnije muškarce sam ovde upoznala, sve pod velom crkvenosti. 

Латинка и феминизам као и сви други земаљски усрећитељи злоупотребљавају реалне проблеме у људским односима.

Нису у Цркви( а ни форуму) сви анђели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ona se budi" - ја мислио нека девојчица се буди из коме, кад оно...немам појма која се то буди и из чега, али пар речи, кад сам ту ко зла из каце.

 

Ја бих волео да сретнем жену са којом се може рационално, аргументовано укрстити мишљење. Жена хоће пажњу, али не као дете. Дечиња пажња је жеђ за љубављу, женска жеђ за пажњом је сујета чиста. Срео сам глупих људи, ментално болесних, безобразних, идота у смислу да немају благе везе ни о чему, али колико жена може ограничено и нерационално да резонује - то је необјашњиво.

Оно што је најжалосније - мушкарци који поштују жену дубински, који чине све што могу за њу, упркос томе што подносе страшну жртву, што су хероји породице и времна - они су за већину жена или идиоти и слабићи, или обичне нуле, или их жене ен могу да гледају. Звезду жени скини и подари, ако јој не ласкаш - ћорак!  Већина жена је ушла у грех не из сексуалне страсти, него из нахрањене сујете, то је код жена јако повезано. Ђилоши им говоре јефтине, пусте ласкарије а оне скачу у плафон.

Најгоре је са женама које су расле или у неком златуњавом кавезу, или су градиле неке своје светове нералане, па уђу у брак и сав тај неостварени, илузорни јад пукне мужу о леђа. Мало је жена интелекуалки (научнице могу бити, али интелектуалке и дубински да сагледавају ствари - јок!)

И...већина жена је пуна и грехова и разочарања, кад уђе у брак, ако није навикла на труд и жртву пре, куку и леле.

Мислим да је најопасније код жена, и за њих и за породицу, њихова ирационалност. Тешко им је да рационално сагледају најбаналније, а ипак животно важне ствари.

Данас никоме није лако, није ни женама - али мислим да никада жена није толико ниско пала, омаловажена, а увелико је за то крива и сама.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ćiriličar рече

Данас никоме није лако, није ни женама - али мислим да никада жена није толико ниско пала, омаловажена, а увелико је за то крива и сама.

И то их омаловажавају они који им говоре да је њихов празник Дан жена, какве Материце. Они који им нуде ружичасту равноправност, исто онако како дилер уваљује лсд младима на рејву, а то је исти принцип по коме је змија нудила јабуку Еви. 

Зато се гадим феминизама и свих идеологија које обећавају срећу. Нема среће, има крста и љубави. Реч крст се не спомиње а реч љубав се девалвира.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

 Срео сам глупих људи, ментално болесних, безобразних, идота у смислу да немају благе везе ни о чему, али колико жена може ограничено и нерационално да резонује - то је необјашњиво.

Gde su admini da sankcionišu ovakve bljuvotine? 

U medjuvremenu, samobanuj se. Sram te bilo. 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

пре 37 минута, Вилер Текс рече

И то их омаловажавају они који им говоре да је њихов празник Дан жена, какве Материце. 

Има пуно кул жена које заслужују радост, а које нису мајке. Имају Руси дан који је посвећен женама, а и мушкима, а не као код нас, оци и материце... Као да мора човек да се оствари само као родитељ... Иначе је нула.  

Само да кажем ја не славим дан жена, само указујем на глупи однос према породици. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...