Jump to content

Ona se budi

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

On 11.2.2022. at 13:42, Danijela рече

"Ona se budi" je dokumentarni TV serijal bavi se pitanjem rodne nejednakosti, kao i položajem i emancipacijom žena u Srbiji, posmatrajući ih kroz svakodnevne i tipizirane uloge.
Sagovornice su iz raznih oblasti, različitog godišta i iskustva te se može dogoditi da zbog njih imate predrasude i zamagljenu diskusiju.

Pozivam vas, zene i muškarce, da pogledate i podelite vaša zapažanja, razmišljanja i lična iskustva. Radi boljeg razumevanja i prespektive druge strane, porazgovarajte sa vašim majkama/očevima, ćerkama/sinovima, bakama/dedama, sestrama/braćom, rođakama/rođacima, prijateljicama/prijateljima o temama iz emisije.

Hajde da pokušamo da se stavimo na tuđe mesto i razumemo razmišljanja i postupke jer nismo svi isti u glavi, vaspitanju, položaju, mogućnostima...

Molim vas, da se suzdržite od zlonamernih i osuđivačkih komentara.

 

Epizoda 1:

 

Epizoda 2:

 

Epizoda 3:

 

Epizoda 4:

 

Epizoda 5:

 

Joj N1, video je nezanimljiv, postavlja zenu kao nekog ko treba da vlada, pa ko joj je kriv sto je ugradila silikone...Dalje nemam vise motivacije da gledam...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 263
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 32 минута, Sun14861 рече

Joj N1, video je nezanimljiv, postavlja zenu kao nekog ko treba da vlada, pa ko joj je kriv sto je ugradila silikone...Dalje nemam vise motivacije da gledam...

То причам све време. Памфлет!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(Из једног видеа на американском језику)

- Шта то значи "бити мушкарац"?

- То значи да се подразумева да сам негативац. Да сам крив за ствари које су урадили други мушкарци а ја нисам урадио никад, а да их никад нису урадили преда мном како бих био у могућности да се томе супротставим. Значи да са 18 година морам да се пријавим у војни одсек како бих био послат у рат са којим се можда не слажем, а да ме шаље власт за коју нисам гласао. Значи да је моја улога да зарађујем, да радим више сати, да радим прековремено, да радим под опасним условима и да је мој живот потрошан.

Значи да треба да штитим и поштујем жене и да ми се говори да то није довољно да бих био позитивац. Али да бих зауставио негативце, потребне су ми лидерске способности, компетитивност и агресивност - ствари за које ми говоре да су знаци токсичног маскулинитета. Значи да треба да се обраћам женама са "госпођо" и да ми у исто време жене у 20-им и раним 30-им говоре да је то увредљиво за њих и да их тиме називам старим. Значи да треба да женама придржавам врата и нудим се да носим тешке предмете уместо њих и да ми говоре да је то мизогинистички и да их тиме потцењујем као жене и тиме говорим да нису способне да се старају о себи.

Значи да љубљење моје сопствене деце или проверавање да ли су пелене прљаве може бити протумачено као сексуално. Значи да ми је у случају развода готово гарантовано да ћу изгубити старатељство и да ће се моја родитељска улога свести на обезбеђивање дела моје плате. Значи да је једно од основних мерила према којем ме оцењују као особу то колико зарађујем, што може резултовати тешким случајевима депресије ако се нађем у позицији да останем незапослен, да се нађем у депресији и осећањима за која као дечак никад нисам имао подршку да их изразим. Значи и да ми упркос свему томе стално говоре како уживам користи патријархалног друштва, које нисам изградио у ништа већој мери него особе које ми то говоре. Примери које ми дају како живимо у патријархалном друштву су да од 535 чланова Конгреса већину чине мушкарци, или како је сваки председник САД био мушкарац, или како су већина милијардера мушкарци. Али свих тих мушкараца има мање од хиљаду, ја нисам милијардер, нисам члан Конгреса, а тих мање од хиљаду мушкараца имају врло мало тога заједничког са осталих 160 милиона мушкараца у овој земљи.

Али најбитније од онога шта то значи бити мушкарац, значи да све особине које сам васпитан да поседујем, да будем јак, вођа, заштитник, данас их жене називају токсичном мушкошћу. И то ме мучи и збуњује веома јако, због тога што све те ствари којима су ме учили као младог дечака, томе ме је учила моја мајка. И то је такође тачно и за све моје пријатеље који су имали довољно среће да имају оца у својој породици - углавном су их васпитавале мајке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baš neki dan gledam oglase za posao u Americi, neki od kuće..čituckam tako..I ni manje ni više napisaše da je oglas namenjen za žene, homoseksualce i ostale "ugrožene" kategorije. Tako, javno su napisali bez blama. Diskriminacija.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ћуд је женска смијешна работа, 

не зна женско ко је какве вере,

стотину ће промијенити вјера

да учини што јој срцу драго (Његош)

 

Ово рече, неканонизовани светитељ... митрополиту Амфилохију  оста жеља неиспуњена да га канонизује. 

Ево Његош се није уплитао као Дучић са Мађарицама...не потежите песму " Ноћ скупља вјека ", јер није ни требала да буде објављена, све је песнички занос  који се није збио . Његош је хтео  да се песма поцепа, тако нешто . :smeh1: Је ли и Његош нема појма као Дучић...аааа ? 

Пази молим те она се буди...ко је то буди...ко је то пробудио Еву  из рајског стања и сурвао  је доле. 

Све је то пропаганда за неке друге циљеве, а жену је лако убедити  да се све ради због ње и за њу.  

 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Рапсоди рече

" Ноћ скупља вјека "

Vladiko vladiko :nene:... o'kle ti ožiljak vladiko :nene:

#ŠalaKomika :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Natasa. рече

Vladiko vladiko :nene:... o'kle ti ožiljak vladiko :nene:

#ŠalaKomika :smeh1:

Из детињства...или пад са коња или  јак ударац пре пубертета....од жене није сигурно ...:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читајте жене Едварда Бернајза, творца модерне пропаганде, Гебелс је његову књигу носио са собом као Библију и није је испуштао , а свему је кумовао Фројд . Како је то чика Еди искористио жене тада, да би  донео профит индустрији дувана . И како су то жене помислиле да су слободне и револуционарне...први кораци феминизма зарад профита тадашње америчке индустрје. Што ти је пропаганда . Од мирољубивог  немачког народа  до опчињених слуђених  маса који су клицали нацизму и зверствима и све то захваљујући не неком гену или не знам чему, него  пропаганди  чика Гебелса.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако на једном "православном" форуму треба расправљати о разлици између мушкарца и жене, то више нема никакве везе с учењем Цркве и природом човјека. Та расправа би морала бити заснована на Фројдовом учењу, али не о тим односима, већ оним између ракова и рачића, у његовим канцерогеним устима. А одавно је то, на жалост, и постала.

Уопште нисмо свјесни штете коју нам је Фројд нанио, својим демонским исказима о самој природи човјека.

"И створи Бог човјека по лику Своме, по лику Божијем створи га, мушко и женско створи их."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...