Jump to content

Пљување или критика једног атеисте по веронауци - да ли је у праву?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Lajka, sta bi sa onim aksiomom? Imas li neki dokaz? Ili jos tapkas u mestu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Euclidean_space

На шта се ово односи? Нисам пратио, а не могу да нађем... Плиз...

Aksiome i matematichke teoreme o paralelnim ravnima i pravama u Euklidovom prostoru.

Ок, чувени "пети постулат", него у ком контексту је он поменут овде?

Trazio je da mu ga dokazem, a za uzvrat on ce meni dokazati postojanje boga. Na shta sam ja odgovorila da mi dokaz nije potreban, jer me apsolutno ne zanima da li bog postoji ili ne, vec da hocu da uklone veronauku iz shkola... To ti je skracena verzija, za duzu, prochitaj postove  0203_cool

SIGGRANICA.jpg

"...I'll meet you in a glitter galaxy ..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja nisam studirala matematiku, i ne trazim od tebe da mi dokazesh postojanje boga... Shvati ovo, mene ne interesuje da li bog postoji ili ne. Jednostavno ne volim kada neko potura bajke za chinjenice i ne zelim da se mom detetu od ranih nogu serviraju izmishljotine. Zelim da smao odluchi, kroz zivotno iskustvo, da li zeli da bude vernik ili ne. To je sve... Sloboda izbora...

А ко то твом детету сервира измишљотине, и ко угрожава његово право да се слободно изјасни, и ко му то ускраћује слободу избора?!

Religijska propaganda bilo koje vrste i bilo koje vere...

Једно је од основних људских права слобода верског опредељења. Уколико ти ту слободу доживљаваш као угрожавање твоје слободе - заиста ми је жао, али ја не могу да престанем да постојим само зато што се теби не свиђају моја убеђења...

Хтели - не хтели, делимо простор на којем живимо. Уместо што се трудимо да једни другима тај простор ограничимо, можда би боље било да почнемо да сишљамо како да се организујемо да нам свима буде боље... 0203_cool

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trazio je da mu ga dokazem, a za uzvrat on ce meni dokazati postojanje boga. Na shta sam ja odgovorila da mi dokaz nije potreban, jer me apsolutno ne zanima da li bog postoji ili ne, vec da hocu da uklone veronauku iz shkola... To ti je skracena verzija, za duzu, prochitaj postove  0203_cool

Ах, па то си могла пуно лакше да решиш - постулати се не доказују. Они се прихватају "вером" па се на основу њих гради теорија. confused1

Што се школе тиче, ту имаш проблем - и верници плаћају порез па имају право да траже да се веронаука учи.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trazio je da mu ga dokazem, a za uzvrat on ce meni dokazati postojanje boga. Na shta sam ja odgovorila da mi dokaz nije potreban, jer me apsolutno ne zanima da li bog postoji ili ne, vec da hocu da uklone veronauku iz shkola... To ti je skracena verzija, za duzu, prochitaj postove  

Занимаће те, полако.  bendoff Једног дана када схватиш да је твој доживљај науке примитиван и ограничен.  dada Кад се сетим једног Декарта, Паскала, Њутна, Тесле,... онда видим да си ти једна обична комуњара а не човек који цени науку.

А што се веронауке тиче, можеш само да се крчкаш у својој неостварљивој жељи. Вама, агресивним атеистима (притајеним комуњарама), кадгод похулите на човеково право да верује треба терати ИНАТ. Тако, када вам засмета Крст испред Крагујевца, онда треба подићи још пет таквих и већих испред других градова у Србији. Када вам засмета веронаука, онда треба дуплирати часове, још гласније у школи певати светосавске песме и молитве. Да попуцате као гњиде од беса и једа - ЈЕР ВАШЕ ВРЕМЕ ЈЕ ПРОШЛО!!! :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

када вам засмета Крст испред Крагујевца, онда треба подићи још пет таквих и већих испред других градова у Србији. Када вам засмета веронаука, онда треба дуплирати часове, још гласније у школи певати светосавске песме и молитве. Да попуцате као гњиде од беса и једа - ЈЕР ВАШЕ ВРЕМЕ ЈЕ ПРОШЛО!!! bleh


dada bendoff dada klapklap klapklap  :drugarstvo:

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trazio je da mu ga dokazem, a za uzvrat on ce meni dokazati postojanje boga. Na shta sam ja odgovorila da mi dokaz nije potreban, jer me apsolutno ne zanima da li bog postoji ili ne, vec da hocu da uklone veronauku iz shkola... To ti je skracena verzija, za duzu, prochitaj postove  

Занимаће те, полако.  klapklap Једног дана када схватиш да је твој доживљај науке примитиван и ограничен.  klapklap Кад се сетим једног Декарта, Паскала, Њутна, Тесле,... онда видим да си ти једна обична комуњара а не човек који цени науку.

А што се веронауке тиче, можеш само да се крчкаш у својој неостварљивој жељи. Вама, агресивним атеистима (притајеним комуњарама), кадгод похулите на човеково право да верује треба терати ИНАТ. Тако, када вам засмета Крст испред Крагујевца, онда треба подићи још пет таквих и већих испред других градова у Србији. Када вам засмета веронаука, онда треба дуплирати часове, још гласније у школи певати светосавске песме и молитве. Да попуцате као гњиде од беса и једа - ЈЕР ВАШЕ ВРЕМЕ ЈЕ ПРОШЛО!!! dada

bendoff

hehe meni se cini da ce neki drugi da popucaju kao vaske kad prodje popis gradjana  :drugarstvo:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne bih nikoga da vredjam, i unapred se izvinjavam ako je ovo shto cu napisati uvredljivo, ali "vidjenje" likova za koje nije nauchno dokazano da postoje i razgovor sa istima nije zdravo... To je vec shizofrenija i danas se, zahvaljujuci nauchnicima i doktorima, uspeshno kontrolishe... Izvini, ne zelim da te uvredim, ali ako chujesh glasove, to je opasan psihichki problem i treba da posetish lekara jer verovatno predstavljash opasnost po druge. Josh jednom, ne zelim da te uvredim, ovo je zaista samo dobronameran savet!

Одговор за тебе - од једног познатог атеисте: bendoff

Carl Sagan's "Cosmos"

Ne razumem poentu ovog klipa u odnosu na raspravu...

Ii si hteo da kazes da je bog petodimenzionalan ili da je bog jabuka?  :drugarstvo:

Inace thumbs up sto si se setio Karla Segana...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja nisam studirala matematiku, i ne trazim od tebe da mi dokazesh postojanje boga... Shvati ovo, mene ne interesuje da li bog postoji ili ne. Jednostavno ne volim kada neko potura bajke za chinjenice i ne zelim da se mom detetu od ranih nogu serviraju izmishljotine. Zelim da smao odluchi, kroz zivotno iskustvo, da li zeli da bude vernik ili ne. To je sve... Sloboda izbora...

А ко то твом детету сервира измишљотине, и ко угрожава његово право да се слободно изјасни, и ко му то ускраћује слободу избора?!
Religijska propaganda bilo koje vrste i bilo koje vere...
Онда заштити дете од свега: нека не сматра да једна седмица има седам дана (јер је то по узору на седам еона стварања света); нека не сматра да је 2011. година (јер се узима од рођења Христовог)...

P.S. Има гомила ствари у свакоднецном животу које су или паганског порекла, или хришћанског или јудејског...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja nisam studirala matematiku, i ne trazim od tebe da mi dokazesh postojanje boga... Shvati ovo, mene ne interesuje da li bog postoji ili ne. Jednostavno ne volim kada neko potura bajke za chinjenice i ne zelim da se mom detetu od ranih nogu serviraju izmishljotine. Zelim da smao odluchi, kroz zivotno iskustvo, da li zeli da bude vernik ili ne. To je sve... Sloboda izbora...

А ко то твом детету сервира измишљотине, и ко угрожава његово право да се слободно изјасни, и ко му то ускраћује слободу избора?!

Religijska propaganda bilo koje vrste i bilo koje vere...

:drugarstvo:

Ovo me podseca kada likovi krenu da lupaju kako se njima uskracuju slobode, ukoliko se homoseksualcima dozvoli da se ponasaju otvoreno.

Kakvo si ti to totalitano drustvo zamislila - a sto je najgore verovatno mislis da si liberalna.  klapklap

Одговор за тебе - од једног познатог атеисте: klapklap

Carl Sagan's "Cosmos"

dada - ovo si profi zavukao  bendoff

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одговор за тебе - од једног познатог атеисте: dada

Carl Sagan's "Cosmos"

bendoff - ovo si profi zavukao   :drugarstvo:

Posto sam po prirodi bica, samo glupi ateista, i dalje ne kontam kome ga je  i kako zvonko "zavukao" ovim klipom?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hehe meni se cini da ce neki drugi da popucaju kao vaske kad prodje popis gradjana 

Вараш се. Огромна, огромна, огромна већина деце похађа веронауку - то нешто говори, зар не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znaci pohadjanje veronauke ipak povlaci neke obaveze?

Izvini ali ovde neki pricaju da pohadjanje veronauke uma samo edukativni karakter i da djaci nemaju nikakvu vrstu nametanja odredjene religije... hmmm

Izdade vas Aleksandar...

KomeNdija na kvadrat...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znaci pohadjanje veronauke ipak povlaci neke obaveze?

Izvini ali ovde neki pricaju da pohadjanje veronauke uma samo edukativni karakter i da djaci nemaju nikakvu vrstu nametanja odredjene religije... hmmm

Izdade vas Aleksandar...

KomeNdija na kvadrat...

Какве обавезе? Наравно да немају никакве обавезе. Ако постоји људска слободаондаје вера парекселанс израз те слободе.

Ја ти само кажем да не гајиш илузије у вези пописа. Огромна већина грађана ће се изјаснити као верујућа - наравно, слободно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак, уваженог руског митрополита дочекује министар иностраних послова. То показује став и однос државе Србије према вери и Цркви.  :cheesy: 4chsmu1 319.gif

ilar3.jpg

il00.jpg

ilar22.jpg

А агресивним атеистима (комуњарама) препоручујем песму Боре Чорбе - да из ње извуку поуку:

0102_laugh 0442_feel 0442_feel

http://www.youtube.com/watch?v=Ml3O2BCE6kM

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...