Jump to content

Vantelesna oplodnja

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, Vesna Milovic рече

Nije po Božijoj volji kad se ljudi igraju boga i mešaju u Njegov posao.

I ja ovako mislim. Sa druge strane imam nekoliko prijatelja koji su tako dobili dete, dakle Gospod je blagoslovio. Sporan je i sam proces doniranja semena, a i žena svoje zdravlje može bespovratno da uništi. Jedan brat koji mnogo voli decu, kad mu rekoh da nisam pristalica VO, pogleda me streljačkim pogledom, da sam samo ućutao. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био сам једном на предавању на ову тему. Држао га је ђакон и кардиолог Петар Дабић.
Беше ми занимљиво да су свети оци и о овоме говорили, и то у време када ове праксе није било.
Елем, да ли ће до "састанка њега и ње" доћи у телу жене или ван тела жене,
ништа не мења на чињеници да је Господ Бог - Аутор (Зачетник) живота.
И ако Он хоће - до зачећа, до рођења новог и Боголиког човека ће доћи.
А онда креће РАДОСТ маме и тате! И шире породице! И Цркве Божије!!!
Онда следује: "Радуј се свете - родило се дете"!

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, sanja84 рече

Meni je ta patološka želja za detetom po svaku cenu onako...čudna boljka...

Da, recimo taj brat kad bi moglo da prođe bez žene nego samo dete, mislim da bi mu to najbolje odgovaralo. Dobro sad, ne kažem da ga ne razumem malo :D 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slušala sam odgovor na ovo pitanje oca Peđe. i on govori o tome kako ljudi treba da idu na oplodnju bla bla bla.I onda na kraju onako kaže kao eto što Bog sastavi, čovek da ne rastavi. Što bi značilo da bi se brak raspao ako nemaju dece. Po njihovom. A to je glup razlog za sastavljanje braka.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милошшш рече

I ja ovako mislim. Sa druge strane imam nekoliko prijatelja koji su tako dobili dete, dakle Gospod je blagoslovio. Sporan je i sam proces doniranja semena, a i žena svoje zdravlje može bespovratno da uništi. Jedan brat koji mnogo voli decu, kad mu rekoh da nisam pristalica VO, pogleda me streljačkim pogledom, da sam samo ućutao. 

Проблем с ВТО је кад се оплоди више јајних ћелија него што се жели деце, ако се угради једна, а остале баце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Toma рече

Био сам једном на предавању на ову тему. Држао га је ђакон и кардиолог Петар Дабић.
Беше ми занимљиво да су свети оци и о овоме говорили, и то у време када ове праксе није било.
Елем, да ли ће до "састанка њега и ње" доћи у телу жене или ван тела жене,
ништа не мења на чињеници да је Господ Бог - Аутор (Зачетник) живота.
И ако Он хоће - до зачећа, до рођења новог и Боголиког човека ће доћи.
А онда креће РАДОСТ маме и тате! И шире породице! И Цркве Божије!!!
Онда следује: "Радуј се свете - родило се дете"!

Нисам имала прилике да чујем предавање на ову тему, па нисам била сигурна шта да мислим о томе. Волим децу и могу да разумем брачне парове који се определе за вантелесну оплодњу. Кад нисам сигурна да ли је нешто добро и по Божјој вољи, онда се радије држим подаље од тога да не погрешим из незнања.

Али, лично, пошто волим децу ја бих се ипак определила за усвајање детета (наравно уз сагласност супруга), јер је емисија о деци из Звечанске улице оставила веома снажан утисак на мене још кад сам била дете. А и као наставник у школи имам прилике да видим и чујем понекад врло тужне судбине деце. Треба помоћи сирочићима. Велики је благослов усвојити дете. Јесте да има ризика да ли је и/или да ли ће дете бити здраво и добро (генетика је чудо), али скоро исти ризик постоји и код рађања своје деце. А уз Божју помоћ и молитву све је могуће и све може бити боље :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, mirko1929 рече

Проблем с ВТО је кад се оплоди више јајних ћелија него што се жели деце, ако се угради једна, а остале баце.

На том, горепоменутом предавању сам научио да је православни став да се ни једна
од "оплођених јајних ћелија" (ОЈЋ) не може бацити јер је то убиство од Бога зачетог човека.
Зато сам ОЈЋ ставио под наводе.
Православном пару је остављено на слободу да ОЈЋ буде или стављено у материцу мајке
или у материцу неке друге жене (усвојитељке) уз сагласност родитеља ОЈЋ.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Toma рече

На том, горепоменутом предавању сам научио да је православни став да се ни једна
од "оплођених јајних ћелија" (ОЈЋ) не може бацити јер је то убиство од Бога зачетог човека.
Зато сам ОЈЋ ставио под наводе.
Православном пару је остављено на слободу да ОЈЋ буде или стављено у материцу мајке
или у материцу неке друге жене (усвојитељке) уз сагласност родитеља ОЈЋ.

То сам и рек'o. Хришћани верују да живот почиње од зачећа. Проблем је више то што код природне оплодње до 70% зигота отпадне, тако да испада да је вештачка онда моралнија од природне!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Vesna Milovic рече

Нисам имала прилике да чујем предавање на ову тему, па нисам била сигурна шта да мислим о томе. Волим децу и могу да разумем брачне парове који се определе за вантелесну оплодњу. Кад нисам сигурна да ли је нешто добро и по Божјој вољи, онда се радије држим подаље од тога да не погрешим из незнања.

Али, лично, пошто волим децу ја бих се ипак определила за усвајање детета (наравно уз сагласност супруга), јер је емисија о деци из Звечанске улице оставила веома снажан утисак на мене још кад сам била дете. А и као наставник у школи имам прилике да видим и чујем понекад врло тужне судбине деце. Треба помоћи сирочићима. Велики је благослов усвојити дете. Јесте да има ризика да ли је и/или да ли ће дете бити здраво и добро (генетика је чудо), али скоро исти ризик постоји и код рађања своје деце. А уз Божју помоћ и молитву све је могуће и све може бити боље :) 

Да, у данашње време су старе форме филантропије (усвајање, меценарство, задужбинарство) некако занемарене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Vesna Milovic рече

Нисам имала прилике да чујем предавање на ову тему, па нисам била сигурна шта да мислим о томе. Волим децу и могу да разумем брачне парове који се определе за вантелесну оплодњу. Кад нисам сигурна да ли је нешто добро и по Божјој вољи, онда се радије држим подаље од тога да не погрешим из незнања.

Али, лично, пошто волим децу ја бих се ипак определила за усвајање детета (наравно уз сагласност супруга), јер је емисија о деци из Звечанске улице оставила веома снажан утисак на мене још кад сам била дете. А и као наставник у школи имам прилике да видим и чујем понекад врло тужне судбине деце. Треба помоћи сирочићима. Велики је благослов усвојити дете. Јесте да има ризика да ли је и/или да ли ће дете бити здраво и добро (генетика је чудо), али скоро исти ризик постоји и код рађања своје деце. А уз Божју помоћ и молитву све је могуће и све може бити боље :) 

И не заборави да жена због вантелесне оплодње мора да прима јаку хормонску терапију. Жена од мог познаника је том терапијом опасно нашкодила свом здрављу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Плаво Небо рече

И не заборави да жена због вантелесне оплодње мора да прима јаку хормонску терапију. Жена од мог познаника је том терапијом опасно нашкодила свом здрављу.

Да, по правилу не може да изађе на добро кад се з*******ш са телесном хемијом. Да сам некад знао оно што сада знам, без преке потребе не бих чак ни аспирин попио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све у свему, најбоље је молити се, па АКО је Божија воља да неко има дете добиће га - хвала Богу, ако није Божија воља и не доби дете - опет хвала Богу! Јер ако је Бог затворио материцу - онда сигурно има добар разлог за то! 

Некад људи добију своје дете врло брзо након што усвоје сироче... Бог их награди. Чула сам пуно прича о томе, од познаника и пријатеља. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...