Jump to content

Novak Đoković u pritvoru? Haos u Australiji, ovakav skandal svet ne pamti!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Рапсоди рече

Ма шта рече...Не живимо у 19.веку, већ у 21.А у 21. веку није оправдано ни озакоњено ни робовласништво, апартхејд а ни геноцид.Јеванђеље није мртво слово на папиру...стално се допуњује и посматра се у контексту времена у којем живимо.

Па ти Комонвелтшани су и укинули робовласништво. А овде се стално потенцира као да су шатро они једини то радили... док истовремено ми смо и даље на канонима из доба Римског Царства, који претпостављају робовласничко друштво. Знаш, смртни је грех побећи од господара, то је практично крађа! :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, mirko1929 рече

Па ти Комонвелтшани су и укинули робовласништво. А овде се стално потенцира као да су шатро они једини то радили... док истовремено ми смо и даље на канонима из доба Римског Царства, који претпостављају робовласничко друштво. Знаш, смртни је грех побећи од господара, то је практично крађа! :smeh1:

Нађи свој родослов, па види на којој грани су ти прађедови били робови, сходно времену у којем живимо, нађи неког послодавца који малтретира раднике, пријави се тамо да робујеш без  плате јер је то у складу са са канонима из доба Римског Царства :D и тако ће твоје речи имати тежину ...овако су обична фарисејштина.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брнабићева: Свако ко је хтео да пљуне Србију, пљунуо је и Новака

Премијерка Ана Брнабић изјавила је да ће Србија наставити да помаже Новаку Ђоковићу колико год може и оценила да ова ситуација вероватно има политичку позадину, али да то нема везе са односом Србије и Аустралије, већ са предизборном кампањом у тој земљи.

https://rs.sputniknews.com/20220109/brnabiceva-svako-ko-je-hteo-da-pljune-srbiju-pljunuo-je-i-novaka-1133178432.html

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Рапсоди рече

Нађи свој родослов, па види на којој грани су ти прађедови били робови, сходно времену у којем живимо, нађи неког послодавца који малтретира раднике, пријави се тамо да робујеш без  плате јер је то у складу са са канонима из доба Римског Царства :D и тако ће твоје речи имати тежину ...овако су обична фарисејштина.

То је кулук. Поента ропства није да радиш за џабе, него да си туђа имовина. Технички гледано, можеш да будеш богат и да живиш у одличним условима, а и даље да будеш роб (чега је свакако било, нпр. приватни тутори богаташкој деци у Риму су били образовани грци који су били робови).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23:41 09.01.2022

Суђење почиње у поноћ – ово је процедура

Ђоковићеви адвокати ће изнети аргументацију и имаће два сата за то. Уследиће три сата паузе и затим ће државни адвокати такође имати два сата за своје аргументе.

С тога, одлука нас очекује изјутра.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, mirko1929 рече

То је кулук. Поента ропства није да радиш за џабе, него да си туђа имовина. Технички гледано, можеш да будеш богат и да живиш у одличним условима, а и даље да будеш роб (чега је свакако било, нпр. приватни тутори богаташкој деци у Риму су били образовани грци који су били робови).

Хришћанство укида духовно робовање а не друштвено или робовање из политичких мотива, то ти очигледно мешаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Просечан србенда рече

Хришћанство укида духовно робовање а не друштвено или робовање из политичких мотива, то ти очигледно мешаш.

„Ако ли ти у чему скриви, или је дужан, то на мене запиши. Ја Павле написах руком својом, ја ћу платити: да ти не речем да си и сам себе мени дужан.“ (Фил 1, 18-19).

Овако Св. Павле пише Филимону, угледном хришћанину који је био и власник робова,  или ти робовласник (бруталније звучи). Моли, дакле, Филимона робовласника да прими Онисима (Онизима) одбеглог роба, да га прими као брата! Изгубио си роба, али добио си брата! И онда му говори да ако је овај, Онисим, шта дужан, да то припише њему, Павлу. Али га онда мало и по савести клепа па каже "да ти не речем да си и сам себе мени дужан". Напомиње га да га је он Павле Христу привео.

Из овога је јасно да хришћанство није за икакво робовање. Хришчанство проповеда да човек не стиче ни много богатства камоли још да робље стиче. Мада не пропведа никаве револуције и буне. Мада из Павловог односа ка Онисиму јасно се види какав је однос хришћанства ка робовласништву. Зна Павле да су земаљски закони на страни Филимона, зато он не говори против њих. Види се да он поштује те законе, зато и каже "ако ти је шта дужан"...али да га прими као брата. Јер, не знам каве су мере биле за одбегле робове, али сигурно нису благе. И сигурно Павле не пише и свој углед залаже а да то није било потребно.

Тиме је "разрешен" хришћански однос ка робовању. Не може Црква да га укида, али наравно да није за то. Филимон је био угледан хришћанин, а Павле му каже "да знаш да самог себе мени дужан" - мало тешке речи...јеси ти његов власник, ако иштеш ишта, ако те оштетио због непослушности - мени припише. Мада, приписуј колико хоћеш кад си самог себе мени дужан. Не можеш то платити свим робовима и свим имањем.

Како год, хришћанство ни по чему није за робовласништво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Натан рече

 

Неки који су пречитали, а има их на форуму, они који ништа никад нису читали или су лоше књиге читали, и постоје међ Србима ко фикуси и зборе говоре све наопако, треба да иду код Баје на умну стабилизацију. Професор Баја објашњава догађаје једноставним и тачним речима. :)

https://m.youtube.com/watch?v=a10E0Hu2dA0

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Новак Ђоковић обратиће се јавности у 14.00 на конференцији за медије коју организује његова породица.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...