Jump to content

Jezik brzi od pameti..

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pomaže Bog!

Sa svojih 18 godina sam učinio jednu od najvećih grešaka u svom životu. Zakleo sam se kod moštiju svetitelja da nešto necu uraditi,a u suprotnom da me onaj čije ime se ne pominje nosi. Naime to nisam učinio (makar ja smatram da nisam) pri čistoj svesti i pameti. Pre odlaska u manastir ja sam patio od strahova koji su bili nesnosni. Jednostavno u tom momentu nisam razmišljao o težini reči koje izgovaram.

Nažalost,sam pao u iskušenje bas onoga u sta sam se zakleo nepunih godinu dana posle. I poklekao sam.. I opet još veći strahovi su dosli da cu biti kažnjen i opet učinih grešku sa zakletvom....

Sada imam 22 godine i jednostavno nije mi to u redu, muči me. Želeo bih da vas pitam da li postoji neki nacin da se ta zakletva okaje?

Jer shvatih sta sam učinio i više se ne kunem ni u šta jer sam shvatio greh moj, tada nisam razumeo.

Svako dobro

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Nikola00 рече

Pomaže Bog!

Sa svojih 18 godina sam učinio jednu od najvećih grešaka u svom životu. Zakleo sam se kod moštiju svetitelja da nešto necu uraditi,a u suprotnom da me onaj čije ime se ne pominje nosi. Naime to nisam učinio (makar ja smatram da nisam) pri čistoj svesti i pameti. Pre odlaska u manastir ja sam patio od strahova koji su bili nesnosni. Jednostavno u tom momentu nisam razmišljao o težini reči koje izgovaram.

Nažalost,sam pao u iskušenje bas onoga u sta sam se zakleo nepunih godinu dana posle. I poklekao sam.. I opet još veći strahovi su dosli da cu biti kažnjen i opet učinih grešku sa zakletvom....

Sada imam 22 godine i jednostavno nije mi to u redu, muči me. Želeo bih da vas pitam da li postoji neki nacin da se ta zakletva okaje?

Jer shvatih sta sam učinio i više se ne kunem ni u šta jer sam shvatio greh moj, tada nisam razumeo.

Svako dobro

Има у Великом Требнику од Аве Јустина, Молитва ономе који се лажно заклео, и Молитва ономе који погази заклетву. Те молитве би требало попа да ти очита.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе Библија јасно говори против заклетви. У књизи о судијама, има прича о Јефтају и његовоћ ћерки. Јефтај је због своје заклетве принео своју ћерку као жртву Господу на олтару (пошто је рекао да ће прво што изађе из његове куће принети као свеспаљеницу, а изашла је његова ћерка).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...