Jump to content

Istina o Branimiru Nestoroviću i udruženju Vitezovi reda zmaja?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 48 минута, Milan Nikolic рече

Онда је и стамбена зграда место неморала. :D

To nije dobro poređenje. Ovo je javno promovisanje i reklamiranje i spada u kulturnu manifestaciju, a na dan dođe i preko 50k duša. 

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Sun14861 рече

 


5:45

"Ево какво је у пракси изборно начело. Частољубиви трагалац сам наступа пред суграђанима и на све начине покушава да их убеди да је он више него ико други достојан њиховог поверења. Из каквих побуда он креће на изборе? Тешко је поверовати да је то због несебичне бриге по друштвено добро. Уопште, у наше време су ретки људи прожети осећањем солидарности с народом, спремни на напор и самопожртвовање ради општег добра: то су идеалистичке природе, а такве природе нису склоне да долазе у додир са испразношћу бесмислене свакодневице. Онај ко је по својој природи способан за несебично служење друштву имајући свест о дужности неће кренути да камчи себи гласове, неће опевати себе у хвалоспевима на изборним састанцима нижући громогласне и испразне фразе. Овакав човек себе и своје снаге открива на свом радном месту или у малом кругу људи-истомишљеника, али неће кренути да тражи популарност на бучној пијаци. Овакви људи, ако иду у људску гомилу, не иду због тога да би јој ласкали и прилагођавали се њеним вулгарним жељама и инстинктима, већ само због тога како би разобличили пороке људског свакодневног живота и лаж људских обичаја. Најбољим људима, људима дуга и части је изборна процедура одвратна: од ње се не одвраћају само себичне, егоистичне природе које желе да остваре своје личне циљеве. Оваквом човеку није нимало тешко да стави на себе маску тежње ка друштвеном добру само да би стекао популарност. Он не може и не сме да буде скроман, јер уколико је скроман остаће непримећен, неће се причати о њему. Својим положајем и улогом коју узима на себе он се приморава да буде лицемеран и да лаже: с људима који су му одвратни он хтео-не хтео мора да се састаје, да буде пријатан и љубазан; како би стекао њихову наклоност он мора да даје обећања знајући да их касније неће испунити и мора да се прилагођава најиспразнијим наклоностима и предрасудама масе како би за себе придобио већину. Која часна природа ће се одлучити да прихвати такву улогу? Прикажите је у роману: читаоцу ће се смучити; међутим, исти овај читалац ће дати свој глас на изборима живом глумцу у истој овој улози."

 

Обер-прокурор Светог Синода

Константин Победоносцев (1827-1907)

PARUSIJABLOG.WORDPRESS.COM

  I Оно што се заснива на лажи не може бити право. Институција основана на лажном начелу не може бити ништа друго до лажљива. Ево истине, која се оправдава...


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Први пут сам чуо за оснивање овог удружења, док сам са комшијом гледао ТВ. Чим је поменута могућност да ће можда ући у политику, рекао сам комшији да само посматра, како ће Вучићева машинерија кренути да дроби и сатанизује удружење, Несторовића, Сашу. Само чекам када ће објавити податак о Нестору који је другарима крао ужину у школи, и Саши који је тукао девојчице. Биће ту свега и свачега. Та сада их не дирају много, јер нису ушли у политику. Ако се то деси, оцрниће их Вучкови медији да их ни родбина неће волети као раније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо Морам (ти) рећи да ми је, у намању руку, мало чудно да "хуманитарну" организацију, која вероватно убира милионе на туђој муци и чак сабира прилоге за храмове без благослова, сматраш озбињном, а да ти је један Несторовић овако сумњиво-занимљив.

Ја колико знам до сада, осим што је лечио и излечио много деце,  тешио је човек наород током овог лудила пандемијског, у великој мери изрежираног и исполитизованог. Баш чудно да ти је он сумњив...да није опасност да некоме покупи бирачко тело? Ма ок, али ти си црквен човек, имаш боље дарове расуђивања...

Чудно је и то да је Ињац који ажурира свој сајт сваких 2 недеље одмах окачио ово о Несторовићу на Вид.

Мени је име организације, не смешно, али мало робусно, имам и мали милион неких примедби и неслагања око неких дотореових ставова...али баш је чудно да је кренула тако велика хајка чим је проговорио.

И Натанаило је потценио Назарећане...

Несторовић је патриота, остварен човек, паре му сигурно не требају, има више прегледа од председника, дакле и славу има...зар се и у круговима Цркве изгубила нада да неко жели нешо безинтересно да уради за свој народ?Или је шпијун, или плаћеник, или заврбован од удбе, де-бе-а, цие, перверзњак и шта све не.  Ок је што ти сумњаш, али ме чудим да не сумњаш на очигледне преваранте а на Несторовића сумњаш...Видовдан и Поуке одмах дотореа истражују...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Ćiriličar рече

@Поуке.орг инфо Морам (ти) рећи да ми је, у намању руку, мало чудно да "хуманитарну" организацију, која вероватно убира милионе на туђој муци и чак сабира прилоге за храмове без благослова, сматраш озбињном, а да ти је један Несторовић овако сумњиво-занимљив.

Ја колико знам до сада, осим што је лечио и излечио много деце,  тешио је човек наород током овог лудила пандемијског, у великој мери изрежираног и исполитизованог. Баш чудно да ти је он сумњив...да није опасност да некоме покупи бирачко тело? Ма ок, али ти си црквен човек, имаш боље дарове расуђивања...

Чудно је и то да је Ињац који ажурира свој сајт сваких 2 недеље одмах окачио ово о Несторовићу на Вид.

Мени је име организације, не смешно, али мало робусно, имам и мали милион неких примедби и неслагања око неких дотореових ставова...али баш је чудно да је кренула тако велика хајка чим је проговорио.

И Натанаило је потценио Назарећане...

Несторовић је патриота, остварен човек, паре му сигурно не требају, има више прегледа од председника, дакле и славу има...зар се и у круговима Цркве изгубила нада да неко жели нешо безинтересно да уради за свој народ?Или је шпијун, или плаћеник, или заврбован од удбе, де-бе-а, цие, перверзњак и шта све не.  Ок је што ти сумњаш, али ме чудим да не сумњаш на очигледне преваранте а на Несторовића сумњаш...Видовдан и Поуке одмах дотореа истражују...

 

Да, баш чудно :smeh1:

Чудно да су и о +Амфилохију почели да пишу у исти дан заједно са "Ало" и сличним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.ISTINOMER.RS

U šta stvarno veruju doktor Branimir Nestorović i njegov novi poslovni partner Saša Borojević? Ovo je ultimativno pitanje koje me muči nakon jučerašnje konferencije u kojoj su nam...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вукашин @Ćiriličar Ви као да живите у 15 веку па вам је чудно... шта је чудно? текст изашао на Редиту, пренели многи сајтови, али је већа фора, бар вама да видите неку теоријицу заверице :)

Нека вас...

Него, не одговористе на питање како је то једно друштво Центар Мир постао Ред Змаја? 

И не бавимо се личношћу Несторовића, баш нас брига за њега... Он је још и добитник признања државе (мада нејасно за шта конкретно), тако да је јасно да је човек цењен. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо

Немам је ништа са Несторовићем, али за Видовдан је јасно.

Замисли, игром случаја исти дан почели да критикују +Амфилохија Радун, Ђуровић...и сви остали. Видовдан лепо потпомогао, а после, кад су се литије завршиле Ињац кује у звезде покојног Амфилохија. Сећамо се свега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вукашин рече

@Поуке.орг инфо

Немам је ништа са Несторовићем, али за Видовдан је јасно.

Замисли, игром случаја исти дан почели да критикују +Амфилохија Радун, Ђуровић...и сви остали. Видовдан лепо потпомогао, а после, кад су се литије завршиле Ињац кује у звезде покојног Амфилохија. Сећамо се свега.

Не знам шта бих на то рекао сем да су Поуке форум, а форум преноси све што се пише и што је интересантно за разговор.

Да ли неко синхронизује неке ствари или се једноставно дешавају зато што је данас брз проток информација - на вама је закључити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Поуке.орг инфо рече

Не знам шта бих на то рекао сем да су Поуке форум, а форум преноси све што се пише и што је интересантно за разговор.

Да ли неко синхронизује неке ствари или се једноставно дешавају зато што је данас брз проток информација - на вама је закључити.

Тебе нисам прозвао за преношење вести, већ си ти реаговао на мој коментар о Видовдану.

За тај Видовдан мислим да није независан портал, већ да су се показали да су у служби некога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Вукашин рече

Сећамо се свега.

Тако је, сећамо се свега. 

Лично сам врло амбивалентан у овој ситуацији са Витезовима реда змаја. С једне стране, ако бих посматрао апстрактно, оно што су говорили њих двојица на конференцији за штампу је у принципу у реду. С друге стране, оно што су њих двојица до сада причали није ми блиско, а Несторовић се налупао у много ситуација у вези са ковидом, а и мимо ковида. Вертујем да је одличан пулномог, али све остало, укључујући и његов велики его, чини ме врло резервисаним. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вукашин @Поуке.орг инфо Апропо "змајева"...мени је само било чудно - овде сам изнео, али то је свуда уопштено - да се у свему данас виде неке завере, неко ради за некога, све нешто наопако. Тако и у Цркви постао...па владика има везе у стејту, па патријарх плаћа пенале НАТО-у што му даје "азил" и Истамбулу....мислим да разумете. Тако и све у политици, ови на ове, они на оне...зло и наопако.

Нигде да ико ишта уради да верује у то, и да то ради из неких виших побуда. Све постало сви против свих...у том контесту је био мој коментар теби @Поуке.орг инфо . А то што питаш...брате ја на нету идем на једно 10 сајтова, одабраних. Кад нешто тражим што ми баш треба мало просурфам...иначе интенет пијаца (осим практичних потреба и мало умерених социјалних) мене страшно умара...за кило злата ја не би имао воље да читам и гуглам везано за овај текст о овом удружењу, или да даље истаражујем...то ме апсолутно не интересује.

 

Замисли кад аби човек све неке мало важније појаве у друштву истраживао...па ко би ми децу 'ранио? Е сад, иамо људе који хоће да 'ране своју децу од тога и још мало приде....и управо ти људи и истражују те ствари...штп би рекли наши "једу леба без мотике".

Цели круг 2-ке би да живи од неког џедсета или од неких "демократских активност"....ма има добрих ствари у капитализму - оћеш пара лоло? Па продај шта имаш, или си керамичар или Дејвид Летерман, дај нешто...талмуђење се не плаћа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...