Jump to content

Ateisti o religiji opet

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ateizam je kult smrti

Nije! Ateizam je odbacivanje vere u Bog(ove)! I nije nikakav kult!

Ако не верујеш у вечни живот ти аутоматски, хтео-не хтео, верујеш у вечну смрт. Мислим, логично. И Веља је лепо малопре то написао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateizam je kult smrti

Nije! Ateizam je odbacivanje vere u Bog(ove)! I nije nikakav kult!

Ако не верујеш у вечни живот ти аутоматски, хтео-не хтео, верујеш у вечну смрт. Мислим, логично. И Веља је лепо малопре то написао.

Evo, ja ne verujem u taj večni život.

Život je život dok postoji, a pre i posle je ništa. Tako da je SMRT=NEDOSTATAK ŽIVOTA

A, smrt je samo TRENUTAK kada život prestaje, tako da NE MOŽE DA BUDE VEČNA, kaj ne?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateizam je kult smrti

Nije! Ateizam je odbacivanje vere u Bog(ove)! I nije nikakav kult!

Ако не верујеш у вечни живот ти аутоматски, хтео-не хтео, верујеш у вечну смрт. Мислим, логично. И Веља је лепо малопре то написао.

Evo, ja ne verujem u taj večni život.

Život je život dok postoji, a pre i posle je ništa. Tako da je SMRT=NEDOSTATAK ŽIVOTA

A, smrt je samo TRENUTAK kada život prestaje, tako da NE MOŽE DA BUDE VEČNA, kaj ne?

Добро, преформулисаћу - у бескрајно непостојање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

od minus beskonačno (vremenski) pa do svog rođenja tvog života nije bilo, pa ga neće biti ni od trenutka smrti pa do plus beskonačno (vremenski).

Ako neko misli da će od trenutka smrti pa nadalje da se dogodi PAUZA u životu, i da će njega kasnije (pa još plus večno) ponovo biti... treba to i da dokaže, ako ulazi u raspravu o tome.

Ako ne zna, nego samo VERUJE da je tako... onda neka ne ulazi u rasprave o tome i neka veruje koliko hoće - niko mu ne brani.

Samo bi bilo lepo da se deca ne zamajavaju takvim teorijama... Aj, mi odrasli umemo da se branimo, ali deca...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateizam je kult smrti

Nije! Ateizam je odbacivanje vere u Bog(ove)! I nije nikakav kult!

Jeste zato sto ateisti tvrde da nema Boga i vecnog zivota i cak pokusavaju to naucno da dokazu.

U svakom slucaju apsolutno je bolje biti vernik nego ateista iz prostog razloga sto ateizam nista ne nudi

coveku, a vera nudi mnogo toga

Link to comment
Подели на овим сајтовима

od minus beskonačno (vremenski) pa do svog rođenja tvog života nije bilo, pa ga neće biti ni od trenutka smrti pa do plus beskonačno (vremenski).

Ako neko misli da će od trenutka smrti pa nadalje da se dogodi PAUZA u životu, i da će njega kasnije (pa još plus večno) ponovo biti... treba to i da dokaže, ako ulazi u raspravu o tome.

Ako ne zna, nego samo VERUJE da je tako... onda neka ne ulazi u rasprave o tome i neka veruje koliko hoće - niko mu ne brani.

Samo bi bilo lepo da se deca ne zamajavaju takvim teorijama... Aj, mi odrasli umemo da se branimo, ali deca...

Neko veruje da zivot traje vecno i da se nikada ne prekida ...

Neko veruje da zivot pocinje u jednom trenutku i vise ne prekida ...

Neko veuje u ono sto si ti opisao ... (moguce i neki ateisti,  0409_feel, naime, ako je konacan broj rasporeda molekula, a imamo na raspolaganju beskonacno vreme, docice do ponavljanja jedinki. Treba prvo definisati sta znaci ja i svesnost).

A neko ne veruje u sve to ...

Ja ne znam sta ce se desiti posle smrti ...  ne_shvata

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

od minus beskonačno (vremenski) pa do svog rođenja tvog života nije bilo, pa ga neće biti ni od trenutka smrti pa do plus beskonačno (vremenski).

Ako neko misli da će od trenutka smrti pa nadalje da se dogodi PAUZA u životu, i da će njega kasnije (pa još plus večno) ponovo biti... treba to i da dokaže, ako ulazi u raspravu o tome.

Ako ne zna, nego samo VERUJE da je tako... onda neka ne ulazi u rasprave o tome i neka veruje koliko hoće - niko mu ne brani.

Samo bi bilo lepo da se deca ne zamajavaju takvim teorijama... Aj, mi odrasli umemo da se branimo, ali deca...

Чекај. Ти у одређеном тренутку улазиш у постојање, и свестан си истог. Пази, имаш свест. Свестан си појма вечности, мада својим умом не можеш да га обухватиш, ипак га некако разумеш.

Како ја то разумем да има бескрај а он за мене ипак не постоји?

Сад ја тебе не разумем.

Мислим, разумем шта хоћеш да кажеш, али не разумем да се мириш са таквом тврдњом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da ne govorim da navijanje za jedan fudbalski klub i religioznost ne idu zajedno ...

"Ne mozete sluziti i Bogu i mamonu".

Телескопе, не фантазирај...

Ma da, svi oni monasi koji se odricu od sveta su budale ... bar po vama ...

Koliko znam, nece biti stadiona u Eshatonu ...  ne_shvata 0409_feel 0110_hahaha

Toliko o tome koliko su ovde neki vernici ...

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice ateista, oni prosto ne veruju u zivot posle smrti i vaskrsenje ...

Neki od njih to pokusavaju da dokazu, ali se radi o dokonim i sujetnim ljudima poput nekih od vernika, koji ne mogu da prihvate da nece vise postojati, pa veruju zato sto im se to dopada ...

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice ateista, oni prosto ne veruju u zivot posle smrti i vaskrsenje ...

Neki od njih to pokusavaju da dokazu, ali se radi o dokonim i sujetnim ljudima poput nekih od vernika, koji ne mogu da prihvate da nece vise postojati, pa veruju zato sto im se to dopada ...

Tu se ne radi o dokazivanju vec o odbrani vere, i drugo to ne rade dokoni vernici vec apologetika

koju na zalost izbacise sa PBFa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da ne govorim da navijanje za jedan fudbalski klub i religioznost ne idu zajedno ...

"Ne mozete sluziti i Bogu i mamonu".

Телескопе, не фантазирај...

Ma da, svi oni monasi koji se odricu od sveta su budale ... bar po vama ...

Koliko znam, nece biti stadiona u Eshatonu ...  ne_shvata 0409_feel 0110_hahaha

Toliko o tome koliko su ovde neki vernici ...

Има монаха, а има и лаика.

Не смем, рецимо, да гледам слагалицу и да имам свог фаворита, па још и да навијам за њега?

Не смем, јер ме то не чини хришћанином, тј. чини ме нехришћанином?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da ne govorim da navijanje za jedan fudbalski klub i religioznost ne idu zajedno ...

"Ne mozete sluziti i Bogu i mamonu".

Телескопе, не фантазирај...

Ma da, svi oni monasi koji se odricu od sveta su budale ... bar po vama ...

Koliko znam, nece biti stadiona u Eshatonu ...  ne_shvata 0409_feel 0110_hahaha

Toliko o tome koliko su ovde neki vernici ...

Има монаха, а има и лаика.

Не смем, рецимо, да гледам слагалицу и да имам свог фаворита, па још и да навијам за њега?

Не смем, јер ме то не чини хришћанином?

Ne smes da se uzivljavas ko sto rade oni sto dolaze na stadione, urlaju celo vreme, a posle su "pravi" pravoslavci ... zato sam ja agnostik, bar sam posten ...

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da ne govorim da navijanje za jedan fudbalski klub i religioznost ne idu zajedno ...

"Ne mozete sluziti i Bogu i mamonu".

Телескопе, не фантазирај...

Ma da, svi oni monasi koji se odricu od sveta su budale ... bar po vama ...

Koliko znam, nece biti stadiona u Eshatonu ...  ne_shvata 0409_feel 0110_hahaha

Toliko o tome koliko su ovde neki vernici ...

Има монаха, а има и лаика.

Не смем, рецимо, да гледам слагалицу и да имам свог фаворита, па још и да навијам за њега?

Не смем, јер ме то не чини хришћанином?

Ne smes da se uzivljavas ko sto rade oni sto dolaze na stadione, urlaju celo vreme, a posle su "pravi" pravoslavci ... zato sam ja agnostik, bar sam posten ...

Па шта што урлају? Доћи ће време када ће се уозбиљити и схватити да је то клиначки, мислим то урлање. Ништа страшно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateizam je kult smrti

Nije! Ateizam je odbacivanje vere u Bog(ove)! I nije nikakav kult!

Jeste zato sto ateisti tvrde da nema Boga i vecnog zivota i cak pokusavaju to naucno da dokazu.

U svakom slucaju apsolutno je bolje biti vernik nego ateista iz prostog razloga sto ateizam nista ne nudi

coveku, a vera nudi mnogo toga

Jeste, vama je lepo...

Ni ja ne mogu da se požalim, ali vi...

A, što su to bile priče za malu decu, nećete nikada saznati

Ukratko:

Šta košta da se veruje? Ništa, a ako kojim slučajem ima tog Boga - može da se dobije večni život!

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...