Jump to content

Ateisti o religiji opet

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мени само није јасно,зашто се неко позива на овакве људе или на научнике,као да су они нешто много паметни.А највећи умови света су веровали у Бога.Колико је то нелогично.

И сто пута има да понављате и вртите у круг те мртве позитивизме,постмодернизам,ма све могуће изме изме..има да се претворите у те изме више!Како вам не досади да разглабате све једно исто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никако да схвате да Ми не верујемо у Бога због нужности Његовог постојања (мада је и то пооотпуно на месту!), Ми верујемо у Господа Исуса Христа, верујемо у Реч Његову.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ono sto je osnovna kultura, jeste da, ako nekom dodjes u goste, onda i pokazes postovanje prema onome koji te je ugostio.

Recimo, ja se ne slazem da je C.zvezda simbol i brend Srbije, ali, hocu li onda ici na njihove forume i ubedjivati ih u tako nesto?

Ili, da sam liberalno orijentisan a odem na sajt srpskih nacionalista ili obrnuto sa idejom da sam samo ja u pravu, a oni u krivu?

Ili, da sam vernik, na sta bi licilo da odem na sajt ateisti Srbije i govorim im kako oni nemaju smisao zivota? Naprotiv! Ili ne bih posecivao sajtove i forume neistomisljenika, ili bih pokusao da shvatim koja su njihova ubedjenja pa bih onda postavljao neka pitanja za koje smatram da su na mestu, kao sto sam postavio i temu ovde: "Pitanja koje bi jedan skeptik postavio verniku".

Razlike izmedju ateista i vernika, ili u globalu svih nevernika (od kojih sam prvi ja  :huh:) i vernika jeste, mozda samo u tome da, ako su i jedni i drugi dobri ljudi, prvi vide svoj smisao samo na ovome svetu i u ovome zivotu, dok se drugi nadaju da postoji i neki dublji smisao bivstvovanja ovde ...

Ja ne delim ljude na ateiste, agnostike, deiste, hriscane, muslimane, hinduiste i sl.

Ja delim ljude samo na dobronamerne i zlonamerne. Na smirene i sujetne. Na entuzijaste i fanatike. Na borce i kukavice.

I zato ...  0405_feel .mislise. nesiguran ne_shvata

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateizam je kult smrti

Тако је. Атеиста верује у вечну смрт. То је проповедник смрти, онај који тврди да смрт тријумфује.

И још нешто. Атеиста верује у зло и неправду, хтео он то или не, он то исповеда својим атеизмом.

Атеиста ИСПОВЕДА  наду и веру у вечну неправду - јер нпр. Јовица, дете  са Козаре које је мучено  и убијено је мање блажено од свог џелата који је проживео без бола и у раскоши и наситио се богатства и уживања у Аргентини.

Док Проповедник Живота у беседи на гори тврди супротно - Јовица је блажен!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај јел требам сад доказе да износим да је Звезда бренд?Могао си бољи пример да даш  .mislise.  ne_shvata  nesiguran

Ne mozes da iznosis dokaze za nesto subjektivno ...

Za tebe verovatno jeste, za mene nije ...

A da ne govorim da 0405_feel za jedan fudbalski klub i religioznost ne idu zajedno ...

"Ne mozete sluziti i Bogu i mamonu".

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...