Jump to content

Ateisti o religiji opet

Оцени ову тему


Препоручена порука

Čovek, onaj Šrek (nem. strašilo, ali pšt), u samom početku se diskvalifikuje. Prvo kaže: ne verujemo, jer nema se naučni dokaz da Bog postoji, zatim daje presudu: Bog je izmišljen! Ovo nije kvalifikovan argument, jer ako se pozivam na nauku i naučne dokaze, ja moram da kažem: ne znam da li Bog postoji; možda postoji, možda ne, ali dokle nemam naučne dokaze, ja ne mogu da uvažim Božije postojanje. Šrek, pak, prvo se poziva na nauku, a zatim prelazi u svoje lično ubeđenje, i ovo ovako ne može da se prihvati.

bleh

:bla:

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek, onaj Šrek (nem. strašilo, ali pšt), u samom početku se diskvalifikuje. Prvo kaže: ne verujemo, jer nema se naučni dokaz da Bog postoji, zatim daje presudu: Bog je izmišljen! Ovo nije kvalifikovan argument, jer ako se pozivam na nauku i naučne dokaze, ja moram da kažem: ne znam da li Bog postoji; možda postoji, možda ne, ali dokle nemam naučne dokaze, ja ne mogu da uvažim Božije postojanje. Šrek, pak, prvo se poziva na nauku, a zatim prelazi u svoje lično ubeđenje, i ovo ovako ne može da se prihvati.

:bla:

Не знам да ли црвенкапа и вук који говори постоје, можда постоје, можда не, али докле немам научне доказе ја не могу да уважавам црвенкапино постојање.

Јер ви Хришћани тако ''обигравате око жбуна'' кад су у питању и друге религије? Алах... па не зна се да ли постоји, можда да, можда не... Кришна, Зевс...

Кад ти неки научник каже ''Нема ни најмање доказа да ИКС постоји.'' где је ИКС= бог, телепатија, духови, или шта год, то је отприлике еквивалент лаичке реченице ''Причаш глупости, носи се'' само у стандардном дипломатском научном говору. Ево рећи ћу без устручавања: научник који верује у бога је отприлике исто као и лекар који пуши, он у свом личном животу гаји нешто што се потпуно коси са његовом професијом и треба по том питању да буде третиран са истом дозом респекта од својих колега.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek, onaj Šrek (nem. strašilo, ali pšt), u samom početku se diskvalifikuje. Prvo kaže: ne verujemo, jer nema se naučni dokaz da Bog postoji, zatim daje presudu: Bog je izmišljen! Ovo nije kvalifikovan argument, jer ako se pozivam na nauku i naučne dokaze, ja moram da kažem: ne znam da li Bog postoji; možda postoji, možda ne, ali dokle nemam naučne dokaze, ja ne mogu da uvažim Božije postojanje. Šrek, pak, prvo se poziva na nauku, a zatim prelazi u svoje lično ubeđenje, i ovo ovako ne može da se prihvati.

stadaradim

Не знам да ли црвенкапа и вук који говори постоје, можда постоје, можда не, али докле немам научне доказе ја не могу да уважавам црвенкапино постојање.

Јер ви Хришћани тако ''обигравате око жбуна'' кад су у питању и друге религије? Алах... па не зна се да ли постоји, можда да, можда не... Кришна, Зевс...

Кад ти неки научник каже ''Нема ни најмање доказа да ИКС постоји.'' где је ИКС= бог, телепатија, духови, или шта год, то је отприлике еквивалент лаичке реченице ''Причаш глупости, носи се'' само у стандардном дипломатском научном говору. Ево рећи ћу без устручавања: научник који верује у бога је отприлике исто као и лекар који пуши, он у свом личном животу гаји нешто што се потпуно коси са његовом професијом и треба по том питању да буде третиран са истом дозом респекта од својих колега.

:bla: bleh 0110_hahaha :cheesy: :cheesy: smej.gif smej.gif smej.gif

Pozitivizam par exelans

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha smej.gif smej.gif smej.gif

Pozitivizam par exelans

Шта ћеш, у животу треба бити позитиван  :)... боље и то него бити ПОСТМОДЕРНИСТА...  319.gif

Ви користите термин позитивизам за научни (метафизички) натурализам отприлике као што Хрвати косите термине Четник и Влах за Србе.

''Их, позитивизам! СВИ ЗНАМО да је позитивизам превазиђен.''

Мало сутра. Заправо постмодернизам је превазиђен. Људи су почели да схватају колико је постмодернизам затровао културу задњих 50 година и да је данас главно оруђе религијских екстремиста и отворених шарлатана и надрилекара.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Између позитивизма и постмодернизма постоји милион нијанси. Трпати сваку религиозност (и уопште метафизику) у постмодернизам је крајње безобразно (може да буде и продукт необавештености и необразованости, али то у твом случају није).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oprostio bi im i nepoznavanje filozofije, i nepoznavanje religije, ali grupnu selekciju ne oprastam  319.gif.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ви користите термин позитивизам за научни (метафизички) натурализам отприлике као што Хрвати косите термине Четник и Влах за Србе.

Naucni je metodoloski naturalizam 319.gif .

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да ли човек уопште зна шта прича? Он никога не вређа а исмејава људе који верују постављајући карикатуре?

Ово је толико безвезно да о томе нема потребе трошити енергију. Заиста, ако неко не верује у Бога уопште не видем да ли је могуће да се неко толико бави Богом? Пошто се стално позивате на Црвенкапу и вука, зашто се атеисти мало више не баве њима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Између позитивизма и постмодернизма постоји милион нијанси. Трпати сваку религиозност (и уопште метафизику) у постмодернизам је крајње безобразно (може да буде и продукт необавештености и необразованости, али то у твом случају није).

Па сложио би се са тобом да јесте безобразно. Али знаш шта, некад у животу мораш и требаш да будеш безобразан. Јер кад ти пропагираш идеју да ''између науке и религије нема сукоба'', а онда неко ко верује да иконе плачу или да се света вода не квари или шта већ чује ово, он ће себи рећи ''аха, значи иконе заиста могу да плачу''. Ти си његовим веровањима управо дао НАУЧНИ ЛЕГИТИМИТЕТ и ни 100 постова на тему науке или еволуције и силан напор уложен по том питању неће моћи да надокнади штету коју си управо направио.

И знаш шта. Постоје блажи постмодернизми и они позитивно патолошки и опасни за појединца и друштво, али било како било сваки облик постмодернизма те кад тад уједе за дупе, из простог разлога што си одлучио да твоја осећања диктирају какав поглед имаш на свет, уместо оно што ти стварност говори.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је толико безвезно да о томе нема потребе трошити енергију. Заиста, ако неко не верује у Бога уопште не видем да ли је могуће да се неко толико бави Богом?

Ја се бавим својом земљом. У тој земљи се многи баве богом. Последице тога што се многи баве богом су углавном униформно врло негативне и то на врло опипљиве и конкретне начине.

Јел треба више?

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naucni je metodoloski naturalizam :drugarstvo: .

Да видимо шта википедија каже о томе:

Naturalism is "the dada or belief that only natural (as opposed to supernatural or spiritual) laws and forces operate in the world" and "the prstgore or belief that nothing exists beyond the natural world."[1]

Natural laws are those we live with daily, e.g., it gets dark at night. Natural laws, arguably, also include the laws of modern science, e.g., those describing electrons, black holes, DNA, and the like. The strict naturalist believes that there are no supernatural agents or events, i.e., that there are only natural objects and events.

The naturalism that insists that "nature is all there is" is called metaphysical naturalism or ontological naturalism or philosophical naturalism.

A related but different form of naturalism is called methodological naturalism.

Цитат:

Expert testimony reveals that since the scientific revolution of the 16th and 17th centuries, science has been limited to the search for natural causes to explain natural phenomena.... While supernatural explanations may be important and have merit, they are not part of science. This self-imposed convention of science, which limits inquiry to testable, natural explanations about the natural world, is referred to by philosophers as "methodological naturalism" and is sometimes known as the scientific method. Methodological naturalism is a "ground rule" of science today which requires scientists to seek explanations in the world around us based upon what we can observe, test, replicate, and verify.[2]

Methodological naturalism is a way of acquiring knowledge. Epistemology is the branch of philosophy concerned with the nature and scope of knowledge.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Слободно се бави, али да ли је могуће да читав живот једног атеисте који не верује у Бога, све своје време проводе размишљајући о томе "непостојећем" Богу?

Иначе, аргументи који наводе ови говорници је толико примитивно да заиста немам шта да кажем. Не познају о ономе о чему говоре али то  им, наравно, не смета.

Причају о моралу. Којем моралу? Шта је то морал? Како се долази до тога да неко може бити моралан? Шта је мерило моралности?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слободно се бави, али да ли је могуће да читав живот једног атеисте који не верује у Бога, све своје време проводе размишљајући о томе "непостојећем" Богу?

Иначе, аргументи који наводе ови говорници је толико примитивно да заиста немам шта да кажем. Не познају о ономе о чему говоре али то  им, наравно, не смета.

Причају о моралу. Којем моралу? Шта је то морал? Како се долази до тога да неко може бити моралан? Шта је мерило моралности?

u bre? baš o njemu? ili je to malo šire?

Pa, i na temi o astrologiji ima gomila onih koji ne poznaju materiju, a diskutuju li diskutuju...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...