Jump to content

Ateisti o religiji opet

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zasto ih deli?

 

Због тога што људи који постигну нешто у једној области, а занемаре друге, често имају веома узан поглед на свет. Па нису свесни колико та њихова физика, биологија или лингвистика не би значила ништа да није многих других начина на које се људски ум пројављује у свету.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto ih deli?

 

Углавном зато што мисле да филозофија не даје било какав допринос човечанству, да се бави бескорисним глупостима и да је стала у развоју одавно.

 

А и често им је и синоним за религију ("...таква питања су за попове и филозофе, ми се тиме не бавимо").

 

 

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Углавном зато што мисле да филозофија не даје било какав допринос човечанству, да се бави бескорисним глупостима и да је стала у развоју одавно.

 

А и често им је и синоним за религију ("...таква питања су за попове и филозофе, ми се тиме не бавимо").

 

 

 

:)

A njihov doprinos ce da unisti covecanstvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

филозофија да, али теологија тешко (да објашњава нешто вредно). Наравно, нисам против. Коме значи нека је изучава.

 

 Teolog mora biti i mistik i filozof da bi bio teolog. Sam mistik nije teolog kao ni filozof koji filozofskom terminologijom pokusava da izgradi neki sistem kome je Bog u centru. Medjutim mistik koji filozofskom terminologijum ume

 da sistematizuje te uvide do kojih je on i mnogi pre njega dosao je nesto najblize teologu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

филозофија да, али теологија тешко (да објашњава нешто вредно).

Шта је вредно, како се дефинише вредност, који су критеријуми?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел могуће да постоји још неко ко за озбиљно узима ту екстремистичку групацију која се назива Атеисти Србије? Добро је само да су одрастали овде, иначе би се сад опасавали неким бомбама да погину као шехиди, смао да су одрастали на Блиском Истоку. Да су одрастали педесетих година, носили би кожне мантиле.

 

Пошто су одрастали овде, у овом времену, мржња и затуцаност им је крајњи домет деструктивности. На нашу срећу, толико смо напредовали да такве држимо углавном изолованима.

 

Они су негде у рангу са оним талибанима што су својевремено уништавали статуе Буде старе по неколико хиљада година само зато што нису "наше" него "њихове". 

 

Нема разлике међу уским умовима, ментални склоп остаје потпуно исти, само је можда правац деловања различит.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел могуће да постоји још неко ко за озбиљно узима ту екстремистичку групацију која се назива Атеисти Србије? Добро је само да су одрастали овде, иначе би се сад опасавали неким бомбама да погину као шехиди, смао да су одрастали на Блиском Истоку. Да су одрастали педесетих година, носили би кожне мантиле.   Пошто су одрастали овде, у овом времену, мржња и затуцаност им је крајњи домет деструктивности. На нашу срећу, толико смо напредовали да такве држимо углавном изолованима.   Они су негде у рангу са оним талибанима што су својевремено уништавали статуе Буде старе по неколико хиљада година само зато што нису "наше" него "њихове".    Нема разлике међу уским умовима, ментални склоп остаје потпуно исти, само је можда правац деловања различит.
 

Već više puta sam primetio veliku ostrašćenost kod tebe kada su ovi iz "Ateista" u pitanju. Izneli su ono što poprilično ljudi u svetu već zagovara na kulturan način. Ja lično se ne slažem sa njima bez obzira što je filozofija zaista prilično potisnuta od strane nauke. Mislim da su njihove oblasti interesovanja različite i samim tim filozofija još može dosta toga da pruži.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Već više puta sam primetio veliku ostrašćenost kod tebe kada su ovi iz "Ateista" u pitanju.

 

Исту си "острашћеност" могао да приметиш и према другим екстремистичким групацијама које код нас постоје, ако си обраћао пажњу, нису они никаква ексклузива, немам неки емотиван однос према њима, само ме нервира такав приступ.

 

Izneli su ono što poprilično ljudi u svetu već zagovara na kulturan način.

 

Заговарају људи који природне науке уздижу на ниво идолатрије. Савремене друштвене науке, које су нам и емпиријски корисне, би биле илузија без философије као темељне науке. Плус што то нису изнели на културан начин него екстремистички, као и све своје ставове који се у било чему макар и у траговима дотичу са било каквима назнакама религије. Једноставно, људи отворено мрзе, и то је то. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заговарају људи који природне науке уздижу на ниво идолатрије

 

Може да буде и корисно - да се макар мало смањи магијски поглед на свет, бар међу мање образованим светом. :) 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може да буде и корисно - да се макар мало смањи магијски поглед на свет, бар међу мање образованим светом. :)

Одушевио бих се да се код направи удружење атеиста, али са нормалним приступом, не екстремним. То би користило и нама као верницима, и СПЦ, и целом друштву. То сам стално истицао. 

 

Али ови само трују и мрзе, ништа више од тога. Нема рационалног разговора, отворености, ничега.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одушевио бих се да се код направи удружење атеиста, али са нормалним приступом, не екстремним. То би користило и нама као верницима, и СПЦ, и целом друштву. То сам стално истицао. 

 

Али ови само трују и мрзе, ништа више од тога. Нема рационалног разговора, отворености, ничега.

 

Ок, ја сам писала само у контексту оне сличице коју је поставио Гриша.

С' друге стране, ово важи за 80% становника Србије (кад већ говоримо о Србији). :(

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...