Jump to content

Утисци из Хиландара ЖРУ форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Дејан А тачно у висини последње слике, малко унатраг и десно је величанствени пирг краља Милутина. :)

P1060451.thumb.JPG.233dde4efab21697f4bbce662b57a64b.JPG

А унапред лево је:P1060457.thumb.jpeg.21ffbb39675e4958992ddf1b45dc5c8c.jpeg

Без икаквих филтера, прости шкљоц фотоапаратом.

Дивна, страшна Света Гора!

 

 

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

@Дејан Праштај брате што сад одговарам, нисам био активан овде. Келија се налази код старог Русика где се замонашио наш свети Сава. Баш близу мало и у шуми. Једно јако лепо и мирно место ... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Морам мало да се јавим овде , што због теме а највише због туге у срцу:( што отприлике ове године нећу видети толико драге и јединствене зидине Хиландара а наравно и драгих светих отаца , нажалост због ове ситуације због пандемије , да ли лажне или не ,како ко разуме или схвата ову ситуацију у целом свету , како ми се чини ово ће потрајати још дууууугооо дуго .... Боже опамети овај свет и да се поново Христе Боже наш сретнемо поново на Хиландару ....!

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.6.2020. at 11:33, StefanLugic рече

@Дејан Праштај брате што сад одговарам, нисам био активан овде. Келија се налази код старог Русика где се замонашио наш свети Сава. Баш близу мало и у шуми. Једно јако лепо и мирно место ... :)

Ти си био тамо, па вероватно знаш причу. Мислим да сам прочитао да је Свети Силуан сазидао ту кућицу-келију, али нисам 100% сигуран.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
MILOS.IO

Proveo sam tri dana u Hilandaru. Neko reče da je to kao da se vratite u srednji vek, istina podseća malo na Game of Throns ali na steroidima. A u stvari, bio sam na samom...

Предиван текст , мало подужи , али вреди га прочитати . Читајући га чини ми се као да сам се управо вратио са Свете Горе и вечног дела мога срца , зидине Царске Лавре Хиландара . 

Мало сам се утешио што ове године нећу видети драге МОНАХЕ Хиландарске :(

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...