Jump to content

Размишљамо ли о сопственој смрти? Како је замишљамо?


Препоручена порука

пре 10 часа, Тражитељ рече

Смрт замишљам као најусамљенији тренутак када човек схвати да све што од тог тренутка помисли више неће имати коме то да каже, нити ће бити кога да то чује. Као у одлазећем возу, у некадашњим растанцима, кад није било мобилних телефона и када се вољени који те испраћају удаље толико да више не чују ни они тебе ни ти њих, па док се не изгубе и из видика одакле су немо махали.

И да у том тренутку поново осетимо исти онај страх и исту ону усамљеност коју смо осећали као бебе, а заборавили на њу.

А шта је после - не знам.

Mudro zboris

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Рапсоди рече

Шта год урадила, каква год добра дела имала иза себе...да ми последње речи буду на уснама и да их и таква осећања прате...Господе, помилуј ме грешну 

Bog ti dao!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12.2.2022. at 16:07, Violetta Valery рече

Zato bih volela da dam svoj život da spasim tuđ. Onda moj život ne bi mogao da bude promašen.

Više od svega se plašim promašenog života

... "Љубав сањалачка чезне за брзим подвигом, који се брзо задовољи, и жели да је сви посматрају. И збиља се иде дотле да неко чак и живот жртвује, само да ствар не траје дуго, него да се што брже сврши, као на позорници, и да сви гледају и хвале. А љубав делотворна - то је посао и истрајност, а за неке је она можда читава наука. И унапред вам кажем, у тренутку кад са ужасом гледате да, крај свих својих напора, не само да се нисте приближили циљу, него сте се чак од њега удаљили - у том истом тренутку, то вам унапред велим, ви ћете наједаред постићи циљ, и угледаћете јасно над собом чудотворну слику бога, који вас је све време волео и све вас време тајанствено руководио." 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na žalost, reči Dostojevskog se baš na mene odnose.

Neka bude brzo, da ne preživim. Da bude kao što je Hristos rekao, kad je govorio o ljubavi od koje nema veće.

Dovoljno mi je samo Bog da posmatra.

Smrt ne može biti strašnija od spoznaje promašenosti i daljine od cilja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Na žalost, reči Dostojevskog se baš na mene odnose.

Neka bude brzo, da ne preživim. Da bude kao što je Hristos rekao, kad je govorio o ljubavi od koje nema veće.

Dovoljno mi je samo Bog da posmatra.

Smrt ne može biti strašnija od spoznaje promašenosti i daljine od cilja.

Ja jesam lud, ali brate kakvih ovde sve likova ima.. 🙄

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo kako bilo, moji roditelji i bližnji nikada neće saznati za moje crne misli, priželjkivanje i sve što osećam.

Zabrinuli bi se, mislili bi da sam prsla, a njihov mir mi je iznad svega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Violetta Valery рече

Bilo kako bilo, moji roditelji i bližnji nikada neće saznati za moje crne misli, priželjkivanje i sve što osećam.

Zabrinuli bi se, mislili bi da sam prsla, a njihov mir mi je iznad svega

Kakolije onda tvom svesteniku kad dodjes da se ispovjedis! Nijemu lako sigurno!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...