Jump to content

Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

А помињеш ону половину која ти одговара.

Објаснио сам ти већ зашто сам "дворски" прорицао о корони. Да је посреди била жеља. То имаш у свих пророка. Ваља храбрити људе. Таква је сва апокалиптичка литература. Треба разумети жанр. - Када и видим да ће особа да умре, а дошла је она или други да се моле за њега, дајем им наде, без обзира што знам да је већ тај код Господа. Није се десило да не знам ко ће живети а ко не, али су ретке ситуације када кажем људима да ће умрети. - Тако сам рекао мом шураку, када ме је молио да се молим за ташту, да ће она умрети, а он је рекао да прегризем језик. И умрла је то вече. - Мојој жени сам рекао да оде за Краљево јер је сахранила своју мајку па да сахрани и моју, јер је тамо. Никаквих назнака није било да ће моја мајка умрети, али оде у краљевачку болницу, ставише жену од короне која их све зарази и моја мајка умре, а моја жена је сахрани. - Све су то јасне речи, али их говорим онима који могу да носе. За моју мајку сам се помолио да умре са савршеним миром. Као што сам теби рекао да ћеш живети до 84 или колико већ (не сећам се сада тачно година), не би ли се дозвао памети.      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 321
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Теби би онда требало вероватно да живиш до сто година. Пошто си мало тежи случај за дозивање памети. Осим ако на нечије молитве ти дође просветљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Објаснио сам ти већ зашто сам "дворски" прорицао о корони.

Хау јес ноу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

за Максима и за Григорија, али... Обесхрабрен сам да ће се узети у памет.   

Износим моје мишљење а и наду...а и некакав доживљај тих људи...не знам их лично...било је таласања, још се мало таласа...ја то 'вако гледам - прво, сматрам их обојицу добрим људима. В. Макисм је учио те књиге, поповско дете, стално ти црквени кругови...млад се накупио титула, успеха...а живот је мало другачији "на улици" - ипак смо ми војујућа Црква...мислим да ће се владика "слећи", мада није више млад, и да ће остати уз своје Јато. Мислим да ничим није компромитован, у смислу пара, жена и др., ипак је он калуђер...и баш верујем да је он добар човек. Е сад, такви људи некад доносе одлуке које некога и штете под изговором "ради виших ствари". Мислим да се мало понео (као и сви ми на нашим нивоима неким, а он је, рекох, рано се винуо високо - тешко то иде без великих искушења).

Вл. Григорије, човек од малих ногу је морао бити одраслији него што јесте, после богословија, факс, манастир, рат..срушена Ерцеговина...вл. Атанасије ниј неки градитељ...уплео се у то, треба храмове градити, поповима смештај...банке, фирме...не можеш се лако из тог клупка исчачкати кад се упетљаш. А упетљао се из добре намере...

Има дар, речит је...али медији, људи...слава и људска љубав кратко трају...и то је владика осетио...онда тај нови талас теологије која релативизује помало калуђерстово, мантију и сл...он је бунтован...али не говори он само, по мени, о љубави - воли он, и плаче, и преживљава...нема ни једне тамне власи а тек му је преко 50...даће Бог, доћиће то све на своје. Ја некако верујем да ћете ви заједно служити...Бог је срцезналац, зна нас боље од нас самих...а ја овде, мада о форми причах, ипак њоме покушавам сагледати суштину...не верујем у раскол код нас...не владика Григорије и Максим...ја верујем да они воле свој народ и своју, српску Цркву. А тежак смо ми народ...баш тежак и напоран знамо бити...у времена ова глобална, у белом свету...

И још мислим да вл. Максим није за управљање епархијомј у Америци...њему треба епархија нака мала у Србији, сређена, економски некомлипквана, да ради на просвети и тим стварима...средиће то Патријарх, све њих својом љубављу укротити.

Вл. Григорије ће, верујем, средити ствари у Немачкој и има тим људи...неће они ни један прећи "црвену линију" убеђен сам. И  - понављам, говорим мој доживљај човека , а како стоје ствари оштетили су те на ПБФ-у - верујем да је вл. Максим добар чова...

Како год...да да Господ да се не формално него и дубински смири све код нас, па да к'о браћа служите заједно кад дођу на Сабор у БГ.

Рођо би мог'о почупати трави између плочника испред цркве, лепо фуге да очисти...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Па сви који ме знају, знају да сам одувек духовит

Мене ово подсећа на реченицу коју би изговорио Ђорђе Чварков, мртав ладан:smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ćiriličar рече

Износим моје мишљење а и наду...а и некакав доживљај тих људи...не знам их лично...било је таласања, још се мало таласа...ја то 'вако гледам - прво, сматрам их обојицу добрим људима. В. Макисм је учио те књиге, поповско дете, стално ти црквени кругови...млад се накупио титула, успеха...а живот је мало другачији "на улици" - ипак смо ми војујућа Црква...мислим да ће се владика "слећи", мада није више млад, и да ће остати уз своје Јато. Мислим да ничим није компромитован, у смислу пара, жена и др., ипак је он калуђер...и баш верујем да је он добар човек. Е сад, такви људи некад доносе одлуке које некога и штете под изговором "ради виших ствари". Мислим да се мало понео (као и сви ми на нашим нивоима неким, а он је, рекох, рано се винуо високо - тешко то иде без великих искушења).

Вл. Григорије, човек од малих ногу је морао бити одраслији него што јесте, после богословија, факс, манастир, рат..срушена Ерцеговина...вл. Атанасије ниј неки градитељ...уплео се у то, треба храмове градити, поповима смештај...банке, фирме...не можеш се лако из тог клупка исчачкати кад се упетљаш. А упетљао се из добре намере...

Има дар, речит је...али медији, људи...слава и људска љубав кратко трају...и то је владика осетио...онда тај нови талас теологије која релативизује помало калуђерстово, мантију и сл...он је бунтован...али не говори он само, по мени, о љубави - воли он, и плаче, и преживљава...нема ни једне тамне власи а тек му је преко 50...даће Бог, доћиће то све на своје. Ја некако верујем да ћете ви заједно служити...Бог је срцезналац, зна нас боље од нас самих...а ја овде, мада о форми причах, ипак њоме покушавам сагледати суштину...не верујем у раскол код нас...не владика Григорије и Максим...ја верујем да они воле свој народ и своју, српску Цркву. А тежак смо ми народ...баш тежак и напоран знамо бити...у времена ова глобална, у белом свету...

И још мислим да вл. Максим није за управљање епархијомј у Америци...њему треба епархија нака мала у Србији, сређена, економски некомлипквана, да ради на просвети и тим стварима...средиће то Патријарх, све њих својом љубављу укротити.

Вл. Григорије ће, верујем, средити ствари у Немачкој и има тим људи...неће они ни један прећи "црвену линију" убеђен сам. И  - понављам, говорим мој доживљај човека , а како стоје ствари оштетили су те на ПБФ-у - верујем да је вл. Максим добар чова...

Како год...да да Господ да се не формално него и дубински смири све код нас, па да к'о браћа служите заједно кад дођу на Сабор у БГ.

Рођо би мог'о почупати трави између плочника испред цркве, лепо фуге да очисти...

Mozda, ali kako bi rekao @Родољуб Лазић zavisi i od njihovog raspolozenja i volje.

Ima crkvenosti kod njih, +Grisi u zasluge valja pripisati i to sto se u Sarajevu veci broj ljudi cesce pricescuje. +Maksim je stvarno ucio knjigu i ako odbaci carigradske zablude moze da krene Tasinim stopama, da bude u intelektualnoj raspravi sa Avom, a ne u nekoj borbi gdje se zajednica dovodi u pitanje.

Romanticno, kad ovako pisemo onda mozemo o sebi da mislimo kako smo fini i uljudni, prijateljski nastrojeni, a da li prestajemo to sve biti ako ne zanemarimo da tu ima: kriminala, internacionalne "politike" policije, prestupa zavjeta, zabluda i demonskih iskusenja?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срећан празник рођења Христовог. Нека  Богомладенац дарује изобиље мира и радости. МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...