Jump to content

Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Хм...ако могу да приметим, непто се искази не слажу.

Глуви телефони. 

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

Друго, ако је он то рекао, и сви чули, може ли неко да објасни зашто против њега није вођен поступак? 

У СПЦ су дуготрпељиви. Види и сада овај поступак против америчких владика колико траје... Лако је сећи, али ваља припремити људе на то. - Треба имати на уму и да је Амфилохије тада био жив, а када је онај богаљ новинар питао Патријарха Иринеја што не реагује, овАЈ ЈЕ одговорио лаконски: Црногорац је то! - Дакле, узео је у обзир и менталитет и набијену атмосферу у којој се све одигравало.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 321
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Rekao je i da ce ih daviti golim rukama i ono sto sam citirao, to sto ti tek sada cujes za to, a bilo je i u stampi je iskljucivo tvoj problem i zaista nemam nameru da dokumentujem nesto sto je opste mesto i svi znaju da se desilo, i svi se trude da sto pre zaborave da se ikad odigralo - sto je i razumljivo, jer je zaista mnogo ruzno i niko ne zeli da se toga seca!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жена је хтјела рећи да СПЦ није "монархистичка" организација попут РКЦ гдје је папа главни за све католике и има директног утицаја на дневне послове, већ да је СПЦ децентрализована и да су епархије доста самосталне.

Е то што је глупо пренијела не пазећи на језик, па је буквално написала да "СПЦ не постоји као таква" (јер то и означава глагол "the" - одређивање нечега конкретног, као таквог) је друга прича. Њој је заправо чудесно како нека црква може бити тако... па... демократска. Зато се изненадила.

Ох шта ћеш... Зелени су то.

Напријед ФДП 0513_music 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво, то није опште место нити је било у штампи, осим овако кулоарски. Друго, ако је то тачно, да ли се он извинио, покајао...? Ако није, зашто би се то заборавило "јер је много ружно" и "нико не жели да се сећа". Не, то није ружно (ако се догодило) него је НЕДОПУСТИВО и никако није за заборав и несећање.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ристо Подвожњак

Него да те питам....нашао сам гроб претка, ратни швапски заробљеник, умро тамо Мученик...би ли епархиј апомогла да се ексумира, превезе у српске земље. Државу сам контактирао спремни су административно да помогну са Швабама. Ја би, наравно, поднео трошкове сахране, али немам појма колико кошта есхумација и то.

Можете ли шта помоћи ту?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић

ПС: Мислим, срамота и ужас, шкорава швапске бабе пљују по Србји, а кости наших предака труну тамо, умрлих као Мученици од тешког рада. одведени као робље.

Може ли држава, локална заједница макар да плати багер да се ископа, и ауто да га мртвог врате у његову отаџбину - живог су га одвели и искориђтавали, робовао им је до смрти. Умро од тифуса, никад му нико опело није извршио. Може ли, хоже ли, требали, ради ли епархија ишта на томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ова би СПЦ запалила бензином:)

 

Сребреница

Главна лобисткиња за независно Косово, отворено је окривила Србију и српски народ за почоњени наводни геноцид у Сребреници, а истовремено захтевала од Владе Србије и председника да исти и признају.

- Одбрана мурала још је један пример онога што Влада Србије и председник Вучић мисле о помирењу, владавини права, демократији и регионалној сарадњи. Још једном су српске власти и српски највиши политички дужносници еклатантно демонстрирали да не поштују међународну правду и њене пресуде, као ни жртве југословенских ратова. Потпуно је неприхватљиво да земља кандидат за чланство у ЕУ распореди своју полицију како би заштитила мурал осуђеног ратног злочинца, који је директно одговоран за злочине и масовна убиства у и око Сребренице у јулу 1995., чиме је директно придонијела поновној трауматизацији жртве - истакнуто је у саопштењу, па је додато и следеће:

Позивамо српске власти да престану негирати геноцид у Сребреници и величати осуђене ратне злочинце јер је то противно свим европским и универзалним вредностима темељних и људских права. Грађани Србије заслужују живети у земљи чија влада поштује жртве и људска права, а не у земљи која штити мурале ратних злочинаца - написано је у саопштењу, а једна од потписница истог је Виола фон Крамон.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Родољуб Лазић рече

Прво, то није опште место нити је било у штампи, осим овако кулоарски

Prvo - jeste objavljeno, drugo - ne moras uvek i po svaku cenu biti u pravu, trece - pokusaj da kontrolises sujetu, ako je moguce, kvalitetnije cemo debatovati 😀

NOVICENTAR.RS

„Čim Vučić padne, klaću vas jednog po jednog! Ma ima motkama da vas najurim...
WWW.ALO.RS

„Čim Vučić padne, klaću vas jednog po jednog! Ma ima motkama da vas najurim...

Itd, itd, itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, The Godfather рече

Prvo - jeste objavljeno, drugo - ne moras uvek i po svaku cenu biti u pravu, trece - pokusaj da kontrolises sujetu, ako je moguce, kvalitetnije cemo debatovati 😀

Добро, јесте објављено, мада је то један исти текст у више новина. Али, хајде. Друго, да ли морам или не морам увек бити у праву, није до мене него до аргумената. :D Треће, то да сам сујетан није нетачно, као што не би било нетачно ни када бих ја теби рекао исто то. Али се то зове етикета, аргумент напада на личност, кад човек не зна шта би рекао. И не користе га људи сигурни у своје аргументе. Четврто, ако је све то тачно, да је претио некима/свима у Сабору, остаје и даље нејасно зашто није вођен поступак против њега. Тј. зашто су ти архијереји говорили те ствари новинарима, а нису покренули поступак, што би било сасвим логично и нужно у таквом случају. Та сентиментална причица да су хтели да што пре забораве не пије воду.

И пето, најважније - мислим да је тема зрела за затварање, из сасвим одређених разлога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Али се то зове етикета, аргумент напада на личност, кад човек не зна шта би рекао. И не користе га људи сигурни у своје аргументе.

Kako si se izleteo sad, ali dobro, samo potvrdjujes ono sto sam napisao.

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

ако је све то тачно, да је претио некима/свима у Сабору, остаје и даље нејасно зашто није вођен поступак против њега

Izmedju ostalog - zato sto je bio pod zastitom nekih mocnih ljudi u SPC koji su se ponasali i vise nego autonomno ( najblaze receno ) i pod zastitom odredjenih stranih i domacih entiteta ( sto je i danas slucaj )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, The Godfather рече

Kako si se izleteo sad, ali dobro, samo potvrdjujes ono sto sam napisao.

А и ти потврђујеш оно што сам ја написао. :)

пре 16 минута, The Godfather рече

Izmedju ostalog - zato sto je bio pod zastitom nekih mocnih ljudi u SPC koji su se ponasali i vise nego autonomno ( najblaze receno ) i pod zastitom odredjenih stranih i domacih entiteta ( sto je i danas slucaj )

Значи, није (превасходно) њихова жеља да забораве ружан догађај, како си првобитно рекао. Но добро, немам потребе да се даље овим бавим, јесте и ружно и тужно...

Него, потпуно независно од теме. Неко је помињао раније да си свештено лице у СПЦ. Занима ме да ли је то тачно - да ли си у неком свештеном чину у Православној Цркви? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Претерало се у овој теми.

Тема ће ићи под кључ ако се настави овим темпом .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да сачекамо са брисањем теме можда Швабица одговори како јој је жао за тхе Сербиан Цркву :) а да она њена другарица сада зна да немамо везе са Русима. Можда и пређу у православље:)

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Konačno, treći dan od tvita koji je pokrenuo ove reakcije, oglasila se i sama Fon Kramon, zahvalivši se još jednom Vladiki na, kako je kazala, „konstruktivnom razgovoru“.

„Zaista, ni u jednom trenutku nismo razgovarali o unutrašnjem uređenju Srpske Pravoslavne Crkve, niti doveli u pitanje njenu autokefalnost i jedinstvo“, poručila je.


Fon Kramon tvrdi da ostaje čvrsto posvećena međuverskom dijalogu, te da u tom smislu ceni vredan doprinos verskih poglavara poput vladike Grigorija.

Sa druge strane, kaže da je njena poruka „imala za cilj da ukaže na lepotu pluraliteta mišljenja i pristupa unutar jedne, nedeljive Srpske pravoslavne crkve“.

WWW.BLIC.RS

„Ni u jednom trenutku nismo razgovarali o unutrašnjem uređenju SPC, niti doveli u pitanje njenu...

 

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Zaista, ni u jednom trenutku nismo razgovarali o unutrašnjem uređenju Srpske Pravoslavne Crkve, niti doveli u pitanje njenu autokefalnost i jedinstvo“,

Ово може да се тумачи на разне начине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...