Jump to content

Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Ристо Подвожњак рече

Прво што  можемо да видимо на званичном твитер налогу посланице фон Крамон, да она итекако признаје постојање Српске Православне Цркве, јер то се види из њене изјаве да се састала са Bishop #Grigorije, #Serbian #Orthodox #Church diocese of Düsseldorf and all of Germany

Ne priznaje ona nista, ne izmisljaj, evo sta ona priznaje i do tih i takvih imresija nije dosla posle razgovora sa Djurovicem, nego sa preosvecenim sportasem

 

inbound979023424935377934.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 321
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Добро је да фон Крамер није отишла у шумадијску епархију. И тамо би по сајту стекла сличан утисак, јер стоји Српска Православн Епархија Шумадијска.

 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лијепо је видјети како се ваде ствари из контекста. Ставља се одговор, а не коментар коме претходи и не ставља се твит гдје јасно помиње Српску Православну Цркву. И ајде што се то ради, него што се рачун за то испоставља епископу. Као што већ рекох, што је дозвољено Јупитеру, није волу, и није проблем што се прогласише за Јупитере, него што хоће противнике да направе воловима. Мало морген што би рекао Ћоба.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kористила поред члана, што је битно за значење, и scare quotes. То је као кад неко у разговору нагласи неке речи изговарајући их ироничним тоном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, mirko1929 рече

Kористила поред члана, што је битно за значење, и scare quotes. То је као кад неко у разговору нагласи неке речи изговарајући их ироничним тоном.

Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ристо Подвожњак рече

Не мора нико да лаже.

Вилотићу, мора. То и твој драги владика каже: 

vladika.grigorije Човјек је homo ludens, биће игре. Негдје сам прочитао како у животу треба да будемо озбиљни као што смо озбиљни у игри. Бавећи се спортом, научио сам, између осталог, да трпим и примам ударце те да упркос свему идем напријед. То ми је касније помогло да поднесем апсурдне и бесмислене нападе оних којима лаж не силази с усана, а истина их не интересује.

- Он је признао да је твит побрисан. Свакако на његов предлог. Није се јавио Крамонки Алан Форд да побрише коментар. Или мислиш да се заиста јавио Алан Форд? Зашто се ниси договорио са владиком да ли неко лаже? Ти тврдиш да нико овде (не мора) да лаже, а Владика апострофира лажове којима лаж не силази са усана. Да ли можете да се усагласите? Питај Владику да ли лобиста за Шиптаре, Фон Крамон лаже, или Синод? Како је могуће да сте толико полупани да не можете да се усагласите и да немате јединствену тактику?   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ристо Подвожњак рече

Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

Вилотићу, причај то ти јеховама и сличнима. Те форе не пролазе код нас. Опако сте нас потценили и зато вам се ово дешава. То ти је живот, шта да ти кажем... Богатство је прјеварно, што би рекла твоја браћа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Пођи на сајт и види. Ко кликне на сајт епархије видеће да пише: Српска православна епархија. Не пише "Епархија Српске Православне Цркве". И шта је Крамонка лоше разумела? 

Имаш и ово: 

IMGUR.COM

Imgur: The magic of the Internet

 

Видео сам, и наравно не слажем се. Али то исто пише на још неколико сајтова епархија СПЦ. Имаш линкове на сајту СПЦ, па погледај и ти. Нпр Ваљевска, Будимска, Горњокарловачка, Шумадијска, Тимочка,  Охридска Архиепископија, Митрополија црногорско приморска...А на сајту Источноамеричке пише: СПЦ, дијецеза Источноамеричка. 

Из чега извлачимо какав закључак? Да су сви ти епископи на истој "сепаратистичкој" линији? Тешко. 

Убедљиво најгори, у том смислу, јесте сајт Архиепископије охридске. 

Наравно да би на свим сајтовима требало то променити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ристо Подвожњак рече

Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

Искрен да будем ни најмање ме не занима црквена политика, и препуцавање између владика, само сматрам да је бесмислено да језик испашта због тога. Верујем да јој је +Гриша објашњавао да не постоји јединствен политички став унутар СПЦ гледе Руске Федерације, или тако нешто, а она се после само несретно изразила на Твитеру, али то је само хипотетичко нагађање с моје стране.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, The Godfather рече

Ne priznaje ona nista, ne izmisljaj, evo sta ona priznaje i do tih i takvih imresija nije dosla posle razgovora sa Djurovicem, nego sa preosvecenim sportasem

 

inbound979023424935377934.jpg

Нема потребе да једног епископа ословљавамо на овакав начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

који спин. Свака именица у енглеском има тхе испред, то шчто се неки пут изоставља је сленг.

Швабица је рекла да нема Српске Цркве у Немачкој зато је избрисала, а не због тога што Срби не знају енглески који јадни изговор.

 

тада изведен у режији кабинета претходног патријарха, сад имамо чисту демонстрацију оперисања полуинформацијом:navijanje:

 

Па Патријарх Вас је довео у ред на БФ па му не заборављате. Која екипа.

 

А и Владику је довео у ред одмах је дошао деманти тако да сте испали смешни овај Риста Подвоћжњак и екипа. Једино Владика није објаснио како има тхе испред Цркве па је Швабица оправдана :D

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ристо Подвожњак рече

Ово је као да кажем да у псалму стоји да Нема Бога, а изоставим претходни дио. И онда направим пометњу да се чак и у псалмима говори да нема Бога, да је Библија контрадикторна, итд. 

Ово је најбоље објашњење.

Вест сам водео на сајту Б92, и у коментарима су нецрквени људи објаснили да је у питању не познавање језика и грешка у преводу. Зачудило ме саопштење Синода, и реакција на фејк вест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево примерa из енглеских уџбеника рецимо електроника Sedra/Smith

Biasing in BJT integrated circuits page 771

The value of R3  .... 

For the Widlar circuit in Fig

Examintaion of the circuit

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ђорђе Р рече

Ово је најбоље објашњење.

Вест сам водео на сајту Б92, и у коментарима су нецрквени људи објаснили да је у питању не познавање језика и грешка у преводу. Зачудило ме саопштење Синода, и реакција на фејк вест.

ово везе нема са мозгом. Колико је глупо види се да се сам Еписикоп позива на сопштење Синода. 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Дејан рече

Нема потребе да једног епископа ословљавамо на овакав начин.

Uz svo duzno postovanje - sam se tako predstavlja, nije rekao kao episkop sam tokom godina sluzbe ili kao monah usled visedecenijskog asketskog i molitvenog podviga naucio, vec kao sportista

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...