Jump to content

Питајте свештеника - др Зоран Ђуровић, духовник цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Родољуб Лазић рече

Баш си сигуран? Свети Сисоје (или неки други свети пустињак), кад су га хвалили да ће у Царство небеско, рекао је - "верујте ми децо, где је ђаво тамо ћу и ја бити". 

 

Мислим да је ава Пимен то рекао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 часа, Zoran Đurović рече

Пророче, кажи ми кад ће ме поставити за владику?

To sam ja prorokovao!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad @Zoran Đurović bude prolazio kroz mitarstva, medju malim, crnim du'ovima bice i @Родољуб Лазић , kao glavni tužilac...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Хвала, врло љубазно од тебе.

Sta se palis Rodjo...pusti da makar jedan komentar od popa Djurovica prodje bez tvoje analize. Ne pustas ga ko sto nas ne pustaju...znas vec koji...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А сад озбиљно...зар мислиш да Господ кад чини чуда оставља простора неком да гине, посебно својим свештеницима? Причали како је поп служио код Св. Василија. Довели жену, жена обузета била, али мирна, "тупа" и замоле оца да чита милитву за здравље. Кад је почео, веле, жена се избезумила, добила неку демонску снагу, устала на попа 'оће кадионицу да отме, виче, отима се...ови њени је мало умирили и одједаред мушки глас из жене виче попу: Шта ти 'оћеш попе, што се правиш паметан? На ком језику 'оћеш да ти говорим?

Ја не знам колико је ово истина, али кажу да је Денда причао ово студентима у почетку свог професоровања, и то као исповест, признао, да се мало погордио био, да му је било угодно да предаје пред "публиком"...и да је то примио као опомену благу, на смирење, од Господа.

Како год...не дај Боже никоме да му таква помоћ треба као тој жени...а многима треба...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли си приметио, он нема толики проблем са мојим коментарима као ти.Прима их много нормалније од тебе.

Нема везе, разумем те ја. Само ти чисто скрћем пажњу. Али твоје је наравно да се понашаш како хоћеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Не знам да ли си приметио, он нема толики проблем са мојим коментарима као ти.Прима их много нормалније од тебе.

Ма ја немам уопште проблем са твојим коментарима. Изврћеш ствари наопако: ти њега исправљаш сваки пут, а ја теби изразим чуђење једном од твојих 100 коментара/анализа, и сад ја "имам проблем" са тобом - а зар немаш ти проблем са њим?

Везано за то што кажеш...па наравно да му не смета, као сујетном човеку набацујеш му волеје публицитетске...како ти то ниси приметио? :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПС: Знаш како ја то гледам Рођо? Требало је отићи из недођије одоздо из ЦГ, па се школовати...аааааман, па он је подстанар 35 година или ту негде. Знаш ли ти, Роде, која је то жртва. Па за цркавицу ђаконовати, па се потуцати по Италији, учити туђ'језик, децу 'ранити, школовати се, подстанар, служити, па занатлијати да који евро убијеш...а све о Цркви, уз Цкрву...е сад...језичав, грешан, сујетан...па добро...стоји...али што видиш све ружно?

Ја да му судим подарио би му Рај, а ја немам љубав нити сам сам Љубав...у Ружици се то догађало, догађаће се и без њега...није он толики колац да то не зна...износи своје одушевљење жив(Љ)и доживљај Цркве....не треба ту гледати ружне ствари...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ćiriličar рече

Ма ја немам уопште проблем са твојим коментарима. Изврћеш ствари наопако: ти њега исправљаш сваки пут, а ја теби изразим чуђење једном од твојих 100 коментара/анализа, и сад ја "имам проблем" са тобом - а зар немаш ти проблем са њим?

Везано за то што кажеш...па наравно да му не смета, као сујетном човеку набацујеш му волеје публицитетске...како ти то ниси приметио? :)

 

Да, приметио сам. Баш је тако како си ти рекао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Да, приметио сам. Баш је тако како си ти рекао. 

Па да, али није то одлика само њега...мало ко томе може одолети.  Узгред, Митрополит београдско-карловачки (ЊС Патријарх) је дубок, духован човек и велики пастир...није он ућуткао само падреа, него многе. Али кад смо код падреа, неће он моћи да пише како је писао, неће смети нико да му објави ако се усуди. А неће имати ни потребе. Велики људи кад повлаче потезе онда то раде из љубави, да вук буде сит а овце на броју и свима на корист. Сад, падре се залети да тебе мало "нагрди" и то је то, али то је ситница....форумска. Тако да твоје анализе немају смисла никавог...осим форумског...а ти потежеш тешку артиљерију без потребе. Коко ош'...но само примећујем...осим тога баталиш тему.

После твојх нализа нико га ништа неће смети питати...ја тек "Нутелу" поменуо, а "Еурокрем", па млеко у праху ко не мож'без беле кафе, па сто ђаконија....има ли субине :)) и др.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Родољуб Лазић рече

он нема толики проблем са мојим коментарима као ти.Прима их много нормалније од тебе

Opaaa 😀  dvoje su se tako smuvali 😂🤣

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, The Godfather рече

Opaaa 😀  dvoje su se tako smuvali 😂🤣

:))

Ко се бије тај се воли!!!

Оно, фол свађају се, а фол кроз редове "провуку" како се стално моле један за другог    :))

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...