Jump to content

Питајте свештеника - др Зоран Ђуровић, духовник цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

(Па извол'те! Постављајте питање која вас муче, стварају дилеме и сл. Ја сам отворио тему јер мислим да је корисна. Мислим да би падре требао да је модерира. Боље да одговара људима на њихова питања него да траћи време у расправама са својим неистомишљеницима)

Падре @Zoran Đurović

1. Је ли грех јести Нутелу у посту?

2. Шта да ради човек који има неки духовни проблем/дилему, почне да тражи одговор у Цркви и добије различите одговоре/информације/упуте од различитих свештеника?

Благослови и помени!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Ćiriličar рече

1. Је ли грех јести Нутелу у посту?

Значи ухватио си ме са кашиком нутеле у устима док сам читао ово 😂 А још је и пост у току 😂

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

1. Је ли грех јести Нутелу у посту?

Ако те савест осуђује онда јесте.

пре 2 часа, Ćiriličar рече

2. Шта да ради човек који има неки духовни проблем/дилему, почне да тражи одговор у Цркви и добије различите одговоре/информације/упуте од различитих свештеника?

Тај га је угасио. Слудеће га, али је и он крив што иде од једног до другог. Нека слуша само 1. 

- Дежурам ових дана у цркви, само сам 1 текстић написао. Објавићу га овде кад изађе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Нифада рече

Варијације на тему поста :POPOcorn1:

WWW.RTS.RS

Ксенија Овчиникова тврди да је прекршила предускршњи пост зато што ју је билборд „Мекдоналдса“ намамио да купи чизбургер и због тога ће суду тужити амерички ланац...

 

поост.jfif

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Нифада рече

Варијације на тему поста :POPOcorn1:

WWW.RTS.RS

Ксенија Овчиникова тврди да је прекршила предускршњи пост зато што ју је билборд „Мекдоналдса“ намамио да купи чизбургер и због тога ће суду тужити амерички ланац...

Из Руске православне цркве кажу да Овчиникова треба да тражи опроштај од Бога, а не компензацију од „Мекдоналдса“.:POPOcorn1::)

 

 

поост.jfif 12.42 kB · 0 downloads

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Нифада рече

Из Руске православне цркве кажу да Овчиникова треба да тражи опроштај од Бога, а не компензацију од „Мекдоналдса“.

Добро јој кажу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам да кажем да ми је жао што неки нису са мном у светилишту да би видели шта се дешава. Уредно долазе особе које преплаве осећања и плачу на чудима која су им се десила. То је за нас тактилно, пипамо ствари, чуда. - Наравно да имамо и смрти, што је нормално. Јер нема човека да се родио а да није умро. Чуда су пак знамења, указатељи да и поред закона смрти има оно што нам гарантује живот. Што рече Исус: Ако неко и умре, неће видети смрти ако верује у мене. 

Молите се за људе. И кад се молите знате шта ће бити. Ако се молите. Тако ми би жао за једног Јакова, али нисам рекао његовој ћерки ништа. Јер је плакала. Тек после сам јој рекао нешто што би је утешило. И она је прихватила да се и поред смрти моли Господу Богу.  И то је једнако чудо као и оно које бива када плачу и захваљују за исцељења. Сретнем особу у пошти која благодари. То је живот. Срели смо се тамо, а она ме препознала и захвалила. То је живот, да поновим. 

Имате "По вери твојој ти бива", и то је тачно. Ја бих се први тога одрекао, јер не верујем у своју веру. Нажалост, немам тај луксуз да се одрекнем своје вере. Као ни они који долазе код мене. Али сасвим јасно видим да свакоме по вери бива. Ко отврори своје срце. Али сваку ту особу загрлим. И тада се дешава и потврђује чудо.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran Đurović рече

  и захваљују за исцељења...Срели смо се тамо, а она ме препознала и захвалила.

А ти си, наравно, као и сваки прави духовник, рекао да си ти нико и ништа, слуга Господњи, да не треба теби да благодари за чудо, него  Господу и светој Петки.

Случајно си, у брзини, заборавио да ово напишеш, и да почнеш речима - "Велики је Господ, који чини чуда преко светих својих". Дешава се, у брзини...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

А ти си, наравно, као и сваки прави духовник, рекао да си ти нико и ништа, слуга Господњи, да не треба теби да благодари за чудо, него  Господу и светој Петки.

Случајно си, у брзини, заборавио да ово напишеш, и да почнеш речима - "Велики је Господ, који чини чуда преко светих својих". Дешава се, у брзини...

А ти си, наравно, као велики циник, успео да извучеш једну реченицу из целог текста и протумачиш како се теби свиђа, цинично. 

Пре тога стоји: 

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

И она је прихватила да се и поред смрти моли Господу Богу.  И то је једнако чудо као и оно које бива када плачу и захваљују за исцељења.

Очигледно да је контекст реченице - и молитва и захвалност Богу. Само ти овде можеш видети захвалност попу...

А ако човек упути захвалност свештенику што је учествовао својим чинодејством у том чуду - шта је ту неправославно? Ја мом свештенику увек захваљујем када ми се такво што догоди. и његова љубав је учествовала у том Божијем делу.

Наопако какав си постао због личних анимозитета...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могуће да си у праву. А можда и ниси. У првој реченици она се моли Богу, иако је Јаков преминуо, а у другој се не говори о њој, него о неким другима који плачу и захваљују за исцељења. Могуће да је тај контекст, о којем ти говориш, а можда и није. 

У другој реченици коју сам цитирао, жена је свакако захвалила Ђуровићу, кад га је срела. 

У сваком случају, слава Богу и његовој светитељки што услишавају молитве свештеника и грешног народа. 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Јанко рече

А ти си, наравно, као велики циник, успео да извучеш једну реченицу из целог текста и протумачиш како се теби свиђа, цинично. 

Могуће да сам ја циник.

Лични анимозитет немам, али је твоје право да ме тако доживљаваш.

Кажеш, извукао сам из контекста. Погледам још једном текст, и не видим да је то тачно. Но, падне ми у око (ти си крив, натерао си ме да поново, пажљивије, читам поруку) и видим и ову реченицу

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

Нажалост, немам тај луксуз да се одрекнем своје вере. Као ни они који долазе код мене.

Колико ја знам, људи говоре, кад иду на света места, да иду код светог Василија, светог Зосиме и Јакова, светог Прохора...свете Петке...Нисам још чуо да кажу да иду код тог и тог свештеника који чита молитве код моштију светих. Но добро, могуће да сам опет злонамеран...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Јанко рече

Наопако какав си постао због личних анимозитета...

Добра исправка, Јанко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Јанко Него кад прочиташ ту поруку, онако целу, који је твој утисак - ко је у првом плану у вези са чудима? Бог (и Света Петка) или Ђуровић? Ето ти си добронамеран, а ја злонамеран. Реци ти, ко је у поруци у првом плану?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Родољуб Лазић рече

У првој реченици она се моли Богу, иако је Јаков преминуо, а у другој се не говори о њој, него о неким другима који плачу и захваљују за исцељења.

Нешто ниси разумео јер сам синтетички писао. На памети сам имао 2 случаја. Једна жена се молила за свог оца, коме, гле, и име упамтих - Јаков. Први пут кад је дошла на молитву, "знао" сам да Јаков иде Господу. Дошла је и други пут, и тада нисам имао никакве сумње да  ће се Јаков преставити. Али јој ништа нисам рекао. Када је дошла по смрти оца, онда сам јој говорио о животу и смрти и утешио је. И она је благодарна отишла из капеле. Није изгубила веру.

Другу жену сам видео у СББ (није пошта, јер сам то написао комодитета ради, јер не знам како се зове ова телевизија коју сам увео и почео да плаћем), знао сам да је однекуд знам, и она пред свима рече да се захваљује јер се исцелио неко од њених. Такође сам "знао" да ће та особа да се коварне и живи. 

Наш "посао" ни најмање није лак, јер мораш да се молиш за непознате особе, а дођу ти растројени људи, људи са радошу или болом, страховима, видиш разбијене породице и велику муку. Све то треба  преживети и носити. Зато благодарим Господу који их вади из беде. Молим се за душевно и телесно здравље људи, да их Господ просветли и огради светим анђелима. И сваки дан ми људи захваљују на Божијем дару. 

Скоро сретох Петка у Бг, а нисмо се видели 20 година. Био сам му парох у Сд. Његова мајка ме је водила код једне жене која је имала рак плућа, да јој прочитам да умре. Она ми открила груди и видело се како је рак једе изнутра. Ране на површини, смрад загушујући. Наравно да је умрла одмах. После ме је звала да малом Душану читам за оздрављење, јер је имао леукемију, а дете је било вршњак мог најстаријег сина. Причестио сам га и рекао им да се не брину. И сада  сам га видео у Бг јер је дошао да покупи свог оца. Како, дакле, да се не радујем детету кога сада видим као одраслог човека? 

Ово је мој живот ("посао") и сведочим колико су велика дела Господња. Већ сам рекао да не верујем у чуда, него да знам за њих јер их свакодневно видим. Би ми смешан мој помоћник пре неколико дана кад је узео да уписује у телефон сведочанства људи који долазе да заблагодаре. 

Рекао сам ти да сам те поменуо над Петком. Исто сам урадио и за Змаја који је био на издисају од короне, а скинули су га из болнице сутра ујутро. Иако је он пре писао против мене и компликовао ми живот са безумном причом да ме је Вартоломеј тајно рашчинио, и то тако да ни ја не знам! Он је тада одрађивао шта му је било у агенди јер припада реду витезова који су под Фанаром. Но, његово исцелење коинцидира са мојом молитвом и праштањем. Остао је тврдоглави магарац, али шта да се ради. Ни ти ниси бољи! :D  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...