Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

Милан Ракић

Југославија се распала због недостатка идентитета

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 2 минута, Sofija_ рече

ti ne mrdas iz stolice kad radis, i vecina ljudi koja su zaposlena po drzavnim firmama i fabrikama, pa i nemaju vremena da putuju i obilaze..

ja sam  privatnik.Ne poji me državna sisa samo ja nju porezima.A ti plaćaš poreze oranjetu  i time finansiraš neprijatelje srpskoga roda...:smeh1:

пре 1 минут, Ronald рече

Ja samo kazem da ti mozes da se vratis i zivis ovde jer, nista ne znace finansije ako ce vecina ljudi otici i zivjeti negdje drugo. Natalitet je negativan tako da migracije jos vise odnemazu posto ce doci ljudi iz drugih drzava i naseliti ove krajeve, donijeti svoju kulturu i postati vecina. Ti se brines o kulturi, tako da moras obratiti paznju na natalitet i plus migracije.

Tko je Ronaldo konačno da progovori Srbin iz tebe.:D

пре 1 минут, Ronald рече

Ja samo kazem da ti mozes da se vratis i zivis ovde jer, nista ne znace finansije ako ce vecina ljudi otici i zivjeti negdje drugo. Natalitet je negativan tako da migracije jos vise odnemazu posto ce doci ljudi iz drugih drzava i naseliti ove krajeve, donijeti svoju kulturu i postati vecina. Ti se brines o kulturi, tako da moras obratiti paznju na natalitet i plus migracije.

Ja nikad i nisam otisla dusom, telom jesam,ali i telom sam sve vise i vise po Srbiji, a sta mislis koliko novca smo mi iz dijaspore davali, ulagali i pomagali nase? i tako godinama unazad...a sto se tice migracije, pa veruj mi problem povratka nasih odavde za Srbiju jesu samo finansije(neko sigurno primanje ili penzija) svi bi se sutra vratili ali se boje finansijske neizvesnosti...u mom slucaju je to drugacije posto mogu da radim od kuce pa ne zavisim od mesta..

пре 2 часа, Кратос рече

Da je Kralj Pera ostao živ bila bi golema Srbija a ne ova veštačka tvorevina koju je ono masonsko govedo pohlepno formiralo i koje je od samog starta bilo osuđeno na propast.

Па Петар је приморан да абдицира са места кнеза Србије, па се око 30 година под пеудонимом борио по европи и балкану као војник, тек убиством Александра Обреновића се вратио на власт у Србију и 11 година након тога направио Југославију као први владар. Син га је само наследео, ово је снимак вежби војске Краљевине Југославије из 1940 године. Тек уласком Немаца и Талијана и почетком грађанског рата у Југославију настаје проблем за унију.

Ово на снимку је део војске која је била једина претеча народно-ослободилачком герилском отпору против Немаца и колабораната (усташа под бр.1) који је основао Драгољуб Михајловић, тада још важећи Министар војске, авијације и морнарице. Герилски покрет који је уследио је био Југословенско унитаран и антифашистички, сачињен од свих Југословенских нација где су Срби били већина. Супротно њима су постојале отпорне ћелије комуниста, демократских антимонархиста и анархиста. Али су комунистички револуционари на крају са подршком из СССР-а и Британије, па након тога и Америке однели победу.

пре 8 минута, Кратос рече

Ne poji me državna sisa samo ja nju porezima.A ti plaćaš poreze oranjetu  i time finansiraš neprijatelje srspkoga roda

nikad necu placati porez srpskim izdajicama koji pune svoje dzepove, da su posteni pa ajde ali nisu, sve sto im ti platis, deo ode u njihove luksuze,vile,privatne skole i koledze za njihovu decu itd...

админ
пре 8 минута, Sofija_ рече

nikad necu placati porez srpskim izdajicama

И ти патриота? Па како мислиш онда да ја примам пензију?

пре 1 минут, Милан Ракић рече

И ти патриота? Па како мислиш онда да ја примам пензију?

Platice @Кратос umesto mene. On je privatnik, a oni su puni ko brod, njih treba iscediti ko limun :smeh1:

A penzije treba smanjiti, i to pod hitno!!!! :smeh1:

пре 15 минута, Кратос рече

Tko je Ronaldo konačno da progovori Srbin iz tebe.:D

Ako hoces da ocuvas nesto, ide redom bolje politicke institucije, bolja ekonomija, stabilan populacioni rast, otvorenost za migrante koji ce nauciti jezik, skolovati se( prilika i za pravoslavne misionare da upoznaju ljude sa pravoslavljem)a usput upoznaju i lijepe stvari iz kulture ovog podnevlja.

пре 12 минута, Sofija_ рече

nikad necu placati porez srpskim izdajicama koji pune svoje dzepove, da su posteni pa ajde ali nisu, sve sto im ti platis, deo ode u njihove luksuze,vile,privatne skole i koledze za njihovu decu itd...

Ovako daješ satanistima i njima puniš vile i plaćaš koledže :))

пре 12 минута, Sofija_ рече

Не буди комуниста, где ће ти душа:945729:.

1 hour ago, Sofija_ рече

To je zato sto nas ne vole, ja ti rekoh onomad, ali ti mi ne poverova:) ne treba nikog moliti da se druzi sa tobom i da te prihvati kad on to nece, zato slican slicnog privlaci, a nas Holandjani generalno ne vole zbog propagande o nama, iako generalno nisu losi ljudi, humani su i vole da pomognu.

Иста искуства имају с њима и друге нације... Чак ми је једна из Венецуле удата за Холанђанина рекла да је и његова фамилија једва прихвата, а његови пријатељи дефинитивно не.  Они с друже, а она је ван приче.

пре 1 сат, Paradoksologija рече

Зазвучало ми је као да дружење и излазак и разговор са неким доживљавају као напор, нешто што захтева велико улагање енергије, па се не исплати са неким ко можда неће бити ту за годину дана - исплати се помучити се само за неког ко ће ти бити пријатељ за цео живот.

Сви ће ти дати идентичан одговор, али идентичан, од речи до речи. Што значи да су тај одговор, као и интровертност научили. 

Шта ти није јасно? Живео дуже (бар неколико година) у Србији, САД и Холандији. Живео краће (неколико месеци) у две земље латинске Америке. Жена ми отуд. Ево, сад сам и званично у Холандији дуже него у свим осталим земљама не рачунајући Србију. Имам 0 холандских пријатеља. И словима нула. Амера и латиноса сам више упознао за месец дана него Холанђана за две године и пар месеци. Могуће је да је у мени кривица и да не радим нешто како треба, али је такође очигледно да само овде нешто посебно треба за дружење што ја не (умем и не желим да) радим. Заиста нећу да дубим на глави годинама да бих (можда) стекао још једног “пријатеља за цео живот” (као да су ови остали за једнократну употребу, па за бацање). За мене су то роботи, а ти их зови како хоћеш. 
Jasno mi je mnogo toga, a nacin na koji mi se obracas sad vec neko vreme je indikativan. Kao prvo, izneo sam samo svoje iskustvo, partikularno, kao drugo, radilo se o slovencima. I nekako uvek nadjes nacina da uletis djonom na moje upise i spominjes neki sterilni zapad i onda me naguras u neki tzv. zapadni svet i prosli put si kao napisao nesto da gledam sa njima balet il sta je bilo, dafuq, bez da citas sta pisem vec samo izvlacis zakljucke i teras istu pricu, kao da svako ko nije pasionirani kolericni latinoamerikanac spada u neku sektu zapadnjaka. A sve vreme generalizujes. Ako sam te necim uvredio tokom mog jednogodisnjeg boravka ovde pa da tako radis, pisi brate na pp pa da rascistimo, ne moras ko oparen na svaku opasku ( uz to se ne secam da sam te etiketirao nekim klasifikacijama kako ti cesto cinis meni).

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Kako je moguce da okrive Srbe za nesto sto se desilo 1918, a za vrijeme koje se tice 2008...? Inace moj je vjencani kum Slovenac. Voli Jugoslaviju i cijeni Tita mnogo, i kaze da ima puno Slovenaca koji isto misle kao i on. Također voli više Srbe od Hrvata i kao ostali Slovenci vrlo često imaju posla u Srbiji, ili posjećuju Srbiju često itd...interesantno. 
Pa brate i ja se to pitam :) doduse, to su te neke desnicarske teorije po kojima magicno za sve lose nisu sami krivi, ali eto.
Da vise vole Srbe nego Hrvate, to stoji, ali tesko mogu da opisem to nasim ljudima. Vise je neka jeftina fascinacija dobrim provodom i klopom, sto se kulture tice, ne interesuje ih ic, a ako ih interesuje nesto, to jmsu Ceca i slicne srbske majke. Generacija posle rata rodjena cak i ne razumeju srpski nista i sa njima su kulturne veze itekako prekinute sa jugom.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

Југославија се распала због недостатка идентитета - Page 8 - Друштво - Живе Речи Утехе