Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

Снежана

Зашто је људима тешко да воле?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 9 минута, Neša_ рече

Твртко, немој да ме квоутујеш. :) Само цитирај написано, тако ми неће искакати нотификације. 

On 10.9.2017. at 17:47, JESSY рече

ne moze da voli onaj ko i sam nije bio voljen...

Može.

Ja nisam bio voljen, pa ipak volim. Jeste da mi ljubav nije uzvraćena, ali to me ne sprečava da volim.

Nije teško voleti. Ljudi ustvari nisu zainteresovani. Zainteresovani su samo za ono što će im trenutno pružiti zadovoljstvo, dok ljubav to ne garantuje, niti garantuje da će biti uzvraćena.

Човек губи лепоту своје душе, зато он није у стању да воли, и њега не могу да воле. У телу се гнезде само инстинкти и мрачне страсти. Страсти су одвратне; човек им се може предавати, али их не може волети. Зато људи, губећи лепоту - губе љубав. Лаж, обмана, демонски свет наркотика и алкохола, блуд и разврат у најбестиднијим облицима чини људе без-образнима. Зато се међу људима увеличава дистанца, зато емоционална хладноћа чини земљу налик на гробље, где обитавају живи лешеви.
---архим. Рафаил (Карелин)

пре 2 часа, Neša_ рече

Ja volim odma'. Bez učenja. :sunce:

Ljubav nema šta da se uči. Osećaš je ili ne osećaš. Treće nema.

E, a ako neko želi da odglumi ljubav, onda on iz "veze" u "vezu" uči i vežba, kako da to bude ubedljivije.

Tvrleeeee....:sunce: necete mi verovati...ja se Tvrleta uzelela :-D

On 9/10/2017 at 17:47, JESSY рече

ne moze da voli onaj ko i sam nije bio voljen...

Može, kao što ipak može da nauči da priča neko ko je odrastao sa vukovima. Teško je i treba mnogo vremena i rada i truda i pomoći sa strane koja se mora prihvatiti.

пре 2 часа, Neša_ рече

Može.

Ja nisam bio voljen, pa ipak volim. Jeste da mi ljubav nije uzvraćena, ali to me ne sprečava da volim.

Nije teško voleti. Ljudi ustvari nisu zainteresovani. Zainteresovani su samo za ono što će im trenutno pružiti zadovoljstvo, dok ljubav to ne garantuje, niti garantuje da će biti uzvraćena.

Moraš ipak da paziš kad svojim osećanjima daješ etiketu "ljubav".

On 10.9.2017. at 20:15, БанеЛ рече

Порез на неожењене и неудате. Баш сам причао са једним протом о томе. Па, кад ти лупе по џепу, нестаде и егоизам и самољубље и остало. Одједном, све може. На крају ће неко некога и да заволи. :)

Порез?! Хммм, тако романтично.. 

Оседлајте ми коња, молим. :D

пре 12 часа, goranger рече

Човек губи лепоту своје душе, зато он није у стању да воли, и њега не могу да воле. У телу се гнезде само инстинкти и мрачне страсти. Страсти су одвратне; човек им се може предавати, али их не може волети. Зато људи, губећи лепоту - губе љубав. Лаж, обмана, демонски свет наркотика и алкохола, блуд и разврат у најбестиднијим облицима чини људе без-образнима. Зато се међу људима увеличава дистанца, зато емоционална хладноћа чини земљу налик на гробље, где обитавају живи лешеви.
---архим. Рафаил (Карелин)

Opet Karelin :)

пре 11 часа, Paradoksologija рече

Moraš ipak da paziš kad svojim osećanjima daješ etiketu "ljubav".

Ljubav nije etiketa i jednostavna je za prepoznavanje onome ko želi da je prepozna.

Takve etikete koriste ljudi, kojima je potreban paravan za neke skrivene namere.

Meni ne treba paravan i nemam skrivene namere.

пре 2 часа, Neša_ рече

Ljubav nije etiketa i jednostavna je za prepoznavanje onome ko želi da je prepozna.

Takve etikete koriste ljudi, kojima je potreban paravan za neke skrivene namere.

А да упишеш ти ипак адвокатуру....добио би сваки спор....:ani_biggrin: 

пре 3 часа, Neša_ рече

Не мислим да имаш скривене намере.

Мислим да су они који нису имали љубав у детињству у већој опасности да означе са "љубав" разне друге ствари - усамљеност, фасцинацију или фиксацију, потребу да се буде вољен.

пре 17 часа, Neša_ рече

Ja volim odma'. Bez učenja. :sunce:

Ljubav nema šta da se uči. Osećaš je ili ne osećaš. Treće nema.

E, a ako neko želi da odglumi ljubav, onda on iz "veze" u "vezu" uči i vežba, kako da to bude ubedljivije.

De si bre Tvrdko legendo,el pala neka za slobodu il i dalje samo pare i sex?:D

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

Зашто је људима тешко да воле? - Page 3 - Брак, породица - Живе Речи Утехе