Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Све активности

This stream auto-updates     

1. Последњих сат времена
  2. Ево ин инглиш олсоу за евхаристијске заједнице треће и четврте генерације у америкама : http://orthochristian.com/121233.html
  3. У Недељу раслабљеног 19. маја 2019. године, на празник Преноса моштију Светог Саве, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару свету архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион, уз саслужење свештенства храма. Сабраним верницима обратио се владика Иларион, који је изразио благодарност Господу, Пресветој Богородици, Светом Нектарију и свима светитељима, што су му подарили исцељење и здравље након шест месеци борбе и што је поново у могућности да у овом светом храму с радошћу служи. Уједно је захвалио свима на молитвама и подршци. Подсетио је на значај Светог предања у Цркви, на богатство и искуство и усменог и писаног предања, које нам сведочи о животу верних у претходним вековима хришћанства. На пример, запитао се владика, где то у Светом Писму налазимо да треба да се осењујемо крсним знаком, тога нема, али то је дато кроз Св. предање народу Божијем. На примеру светога Јова, који не сагреши устима својим, владика је истакао колика треба да буде наша вера и непрестана молитва Господу. У данашњем светом јеванђељу Господ исцељује и подиже раслабљенога, који препознаје Господа као свога исцелитеља. Али свака отуђеност од Бога и молитве погубна је за човека, истакао је владика, јер удаљивши се од истине тај исти раслабљени бива касније један од оних који су шамарали Господа. На жалост они који одбацују Предање не знају за овај податак, као што су протестанти, који поштују само Свето Писмо. Јер људска природа је немоћна без Бога, и Он нас опомиње кроз живот да без Њега ништа не можемо чинити. Владика је поучио да не смемо за оно што нас сналази осуђивати друге, једино и увек можемо осуђивати само себе. Ко тако чини, њега ће Бог оправдати, јер каже у Св. Писму: „Онај ко себе осуђује и унижава, Бог га узвишује и прославља“. Тим путем су ходили свети оци и наши свети преци. Ако видимо брата свога да греши, потребно је опоменути га и посаветовати, јер у животу стичемо многе лоше навике које претходе гресима. Владика је пренео и благослов Св. Сабора СПЦ, саветујући верницима да се чувају било каквих дискусија и не верују многим неистинама које се на жалост могу чути о црквеним великодостојницима, истичићу истинску светост Сабора и бригу о Цркви и повереном народу. Владика је рекао да је потребно да живимо у истрајној молитви за себе и ближње Господу, који никада неће оставити ни Цркву ни народ свој. епархија тимочка View full Странице
  4. У Недељу раслабљеног 19. маја 2019. године, на празник Преноса моштију Светог Саве, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару свету архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион, уз саслужење свештенства храма. Сабраним верницима обратио се владика Иларион, који је изразио благодарност Господу, Пресветој Богородици, Светом Нектарију и свима светитељима, што су му подарили исцељење и здравље након шест месеци борбе и што је поново у могућности да у овом светом храму с радошћу служи. Уједно је захвалио свима на молитвама и подршци. Подсетио је на значај Светог предања у Цркви, на богатство и искуство и усменог и писаног предања, које нам сведочи о животу верних у претходним вековима хришћанства. На пример, запитао се владика, где то у Светом Писму налазимо да треба да се осењујемо крсним знаком, тога нема, али то је дато кроз Св. предање народу Божијем. На примеру светога Јова, који не сагреши устима својим, владика је истакао колика треба да буде наша вера и непрестана молитва Господу. У данашњем светом јеванђељу Господ исцељује и подиже раслабљенога, који препознаје Господа као свога исцелитеља. Али свака отуђеност од Бога и молитве погубна је за човека, истакао је владика, јер удаљивши се од истине тај исти раслабљени бива касније један од оних који су шамарали Господа. На жалост они који одбацују Предање не знају за овај податак, као што су протестанти, који поштују само Свето Писмо. Јер људска природа је немоћна без Бога, и Он нас опомиње кроз живот да без Њега ништа не можемо чинити. Владика је поучио да не смемо за оно што нас сналази осуђивати друге, једино и увек можемо осуђивати само себе. Ко тако чини, њега ће Бог оправдати, јер каже у Св. Писму: „Онај ко себе осуђује и унижава, Бог га узвишује и прославља“. Тим путем су ходили свети оци и наши свети преци. Ако видимо брата свога да греши, потребно је опоменути га и посаветовати, јер у животу стичемо многе лоше навике које претходе гресима. Владика је пренео и благослов Св. Сабора СПЦ, саветујући верницима да се чувају било каквих дискусија и не верују многим неистинама које се на жалост могу чути о црквеним великодостојницима, истичићу истинску светост Сабора и бригу о Цркви и повереном народу. Владика је рекао да је потребно да живимо у истрајној молитви за себе и ближње Господу, који никада неће оставити ни Цркву ни народ свој. епархија тимочка
  5. Не знам да је нека тема оволико била тролована. Јавише се 10 особа напрасно... Има Максим пара... Весели Ракић да туче митраљезом из партизанске ескадриле не би успео да испоблокира!
  6. Колач се пресече- Ваистину се пресече. Дакле немаш канонску сметњу да служиш са Епифанијем, ни са Максимом? Испаде да је одредница наш лични или бпље рећи психолошки осећај. Ерго, кад неко иде у манастир или бира свештеника за чинодејство по боји гласа или очију онда је то ок? Разумемо се? Вартоломеј и Максим и Игнатије и Иринеј су у заједници, што се не причешћивати од њих? Sent from my iPhone using Pouke.org
  7. Бог нам увек шаље људе који су ту да би нам излечили карактер.

8. То је немогућа ситуација. Одбио бих да служим са Епифанијем. Мене ни Јована без Земље забрана није спречила да служим овде. Био сам екстратериторијални, а онда цариградски. Није живот црно-бели. Нема месец, служио сам са Игњатијем браничевским. Став СПЦ се односио на лица. И он је редуктиван, јер нису узели да се позову, по акривији, да ко са расколником служи је и сам расколник. Али бих ја одбио да служим са Украјинцима. Ствар је једноставна (за мене). Не прекидам општење ни са СПЦ иако нису рашчинили Максима. Са Максимом не бих служио јер човек не тражи опрост од мене, а не из доктриналних разлога. То јесте литургија где он служи, јер је Господ тај који је врши, али све док негира Јеванђеље, ја са њиме не бих служио. Јер је Господ рекао: А ја вам кажем да ће сваки који се гњеви на брата свога ни за што, бити крив суду; а ако ли ко рече брату своме: "Рака!" биће крив синедриону; а ко рече: "Будало!" биће крив паклу огњеноме. Ако, дакле, принесеш дар свој жртвенику, и ондје се сјетиш да брат твој има нешто против тебе, остави ондје дар свој пред жртвеником, и иди те се најприје помири са братом својим, па онда дођи и принеси дар свој (Мт 5, 22-24). То Максим никад није урадио. И нашта би било да служим са њиме? Приредба? Не, све док се не покаје јавно, нећу га пустити из тамнице.
  9.  

10. Данас
  11. Bas sad ovog trenutka citam nesto od sv.Simeona Novog i kaze : "10. Јер ако не знамо како треба да се владамо у овоме животу, нити да претходно треба да се васпитамо у добрим делима и да учинимо себе слугама правде, као они који стоје пред Господом а не људима и који су се обавезали да ће беспрекорно служити живом Богу, нити знамо ко и какви смо најпре дужни да постанемо, па тек онда другима да првенствујемо, како да, реци ми, преузмемо на себе чување владичанског стада и бригу о њему? Како ћемо пастирствовати њиме сагласно вољи пастиреначалника Христа и извести гa на пашњаке вечнога живота? Velika je odgovornost na vladikama u crkvi (citam da su svetitelji begali od vladicanstva i onda su neki 'privodjeni' na silu ... ... a, neki projavom svise....)
  12. А ti Leone kucaj na pisacu masinu. 🤣 Немам проблем са колачима, јајима и сл. али место им је у припрати или вани.
  13. Немају сви исте дарове (да умеју лепо, сажето и логично да пишу, проповедају), али сви имају исту обавезу (да бране веру)! А, сада имамо на делу управо то - одбрану православне вере од оних који би да је изложе руглу, подсмеху и да је искриве својим сулудим теоријама о примату Васељенске Патријаршије и Патријарха у односу на друге помесне Цркве, итд. Зато има неких наших владика који ћуте, али који стоје чврсто на бранику вере. Немој да сумњаш у то!
  14. Prvi smo izneli jasan stav o Epifaniju i ekipi i o delovanju Fanara. Mislim da je Irinej Bulovic prvi progovorio. Ne mora svaki vladika pojedinacno da izlazi u medije i da prica istu pricu. Iskreno, pozitivno sam se iznenadio. Mislio sam da ce biti cekanja, pregovora, dogovora, politike...al' Backi izadje i presece jasno i glasno.
  15. Слажем се али и Амфилохије је дао добре изјаве против деловања Фанара остали од којих се очекивало нажалост ништа
  1. Учитај још садржаја
  • Create New...