Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Све активности

This stream auto-updates     

1. Данас
  2. Јуче
  3. петак, 19. април 2019. године Д Е М А Н Т И Желећи да оповргнем необјективан начин „извештавања“ са Годишње скупштине епархије новограчаничко-средњезападноамеричке, одржане 12. и 13. априла у манастиру Нова Грачаница, крај Чикага, а како је то злонамерно приказано на сајту „Борба за веру“, у тексту анонимног аутора од 15. априла, дужан сам и пред Богом и пред људима да кажем следеће: 1. Годишња скупштина Епархије новограчаничко-средњезападноамеричке нити је имала на дневном реду свога заседања, нити се пак, током рада Годишње скупштине говорило о стању у Епархији западноамеричкој, нити је једном једином речју било поменуто име Архијереја те епархије- Преосвећеног епископа Максима. Сва предавања, извештаји и дискусије били су у вези са духовним животом, али и свакодневним изазовима наше Епархије новограчаничко-средњезападноамеричке. 2. Одлучно се, и као човек и као свештеник Српске православне цркве, противим сваком блаћењу било кога у Цркви, а посебно наших епископа и свештеника. Непримерено и злонамерно приказивање лика двојице наших Архијереја са америчког континента- новограчаничко-средњезападноамеричког г. Лонгина и западноамеричког г. Максима, особито у овим светим данима пред Страсну седмицу, јесте веома тендециозно изазивање немира међу свима онима којима је стало до благочешћа, до милосрђа, до опраштања и до састрадалне љубави у Христу. Вређање, ниподаштавање и блаћење ма кога не би требало да имају места у душама оних који се заиста осећају чедима Српске Православне Светосавске Цркве. 3. Све злурадо изнете клевете против епископа Лонгина и епископа Максима, као и против неколицине, у том сензационалистички интонираном чланку, поменутих свештеника, само ће растужити Цркви одане вернике, како овде у расејању тако и у отачаству, а „обрадовати“ једино оне који оваквим деструктивним чињењем само доказују да им ни сада, пред Пасху, није стало до мира и слоге у Цркви. 4. Био сам не мало изненађен, а усталасаном неверицом и шокиран, када сам на страници „Борбе за веру“ у уторак 16. априла, видео да су злоупотребљени и моје име и мој чин, будући да су веома перфидно стављени испод текста тзв. „Петиције“, тј. „Апела Светом Архијерејском Синоду..“, стварајући тиме утисак да сам ја аутор поменутог „Апела“. Бог ми је сведок, као и моја савест, да НИСАМ аутор горе наведеног „Апела“. у Ленсингу, уочи Лазареве суботе, 2019. протојереј-ставрофор Милош М. Весин парох јужночикашки и ленсиншки
  4. Kapiram da sa naučne tačke gledišta svako takvo isceljenje može da se kvalifikuje kao placebo. Ali opet, ni u nauci nije do kraja jasno šta je to placebo...
  5. gavrosaurus

Napredna zona sumraka

Изађем са посла вечерас на паузу око пола осам и око Хајата/Савоград је цела улица, наравно, закрчена народом и аутобусима, групе људи пију пиво на улици, (пре)гласно подригује итд. Купим у здравој храни шаку бадема и идем натраг на посао...Једва се пробијам јер су сви аутобуси паркирани по тротоару и уз мене иде неки омањи, тамнопути човек средњих година. И иде он уз мене...Иде 20-30 метара и ја га упитно погледам јер видно ме прати и он ће: — Где је онај за Стару Пазову? — Стварно не знам. — Ко ће сад то наћи...где ли је... И настави да мрмља нешто тихо себи у браду и оде негде лево. Мученик појма нема где је. Нема благе везе ни где му је аутобус, ни шта ће и куда ће, нити с ким је био. Будућност Србије...
  6. Moze se verovati samo ako sam nisi doziveo. Covek koji dozivi iseceljenje vise nema taj tip vere bas kao ni apostoli koji su videli vaskrslog Hrista.
  7. то је отприлике био и мој утисак како му овај скуп уопште није успео ...
  8. Avocado

Napredna zona sumraka

Da nisi izbrisao celu moju poruku pri odgovoru mislio bih da si izuzetno glup... ovako znam da se samo praviš glup... elem, nisam te pitao o pozivima na nasilje i rečima netrpeljivosti... tu znam da možete da spinujete i zlotumačite svašta iako još nismo imali predsednika koji iskazuje više netrpeljivosti prema svima koji mu se ne dive... pitao sam te o nasilju koje se desilo... o žrtvama nasilja... pitao sam: A koje to nasilje u vezi sa politikom se ovijeh dana desilo u Srbiji osim SNSovog nasilja? Ko je još pretrpeo nasilje zbog politike osim Borka i onog novinara kojem su kuću zapalili? --- Tvoje bežanje od odgovora je glasnije od vaše retardirane propagande... i ono što ste danas pravili nas približava Orvelovskom svetu: nasilnici prave miting protiv nasilja...
  9. слажем се са овим што кажеш да може и милион да их доведе, исто тако ,могу и ови жути што суботом протестују њих милион да доведу а то и даље не ремети моју тврдњу да остатак становника Србије, значи њих 5-6.000.000 не подржавају ни Вучића ни ове друге несретнике.
  10. Bokisd

Napredna zona sumraka

Ja bih svima koji su danas (milom ili silom) dosli na miting sa svoga posla, sutra dao slobodan dan, kasno se vracaju kuci bice umorni sutra za posao.
  11. Поента је да је творевина, у шта спада и време, постојала пре класичног Великог праска. Како ти смеш да тврдиш да је класични Велики прасак био првобитни, библијски, почетак творевине? То је слично некадашњој заблуди геоцентризма. Немој на таквој идеји да засниваш библијско стварање. Управо на тој идеји је Зизјулас засновао своју теологију о стварању. На жалост, многи православни су то преузели као неупитност. Шта ти доказује да првобитна творевина није могла да се сажме и крене у прасак који наука објашњава? Наука данас пружа могућност да је космос постојао и пре класичног Великог праска. То нису само спекулације. Математика је неумитна, она је предвидела много тога, од црних рупа до много тога другог у савременој космологији. Шта мислиш, зашто је физичар Стивен Хокинг смело понизио верујуће? Због тога што су се сви везали за Велики прасак као библијски почетак творевине, а Хокинг је видео у својим једначинама да то заправо није тачно. Имао бих ти много тога објаснити, али тема је сложена, а немам времена за навођење свега тога.
  12. Mislim da je jasno posle ovog perfomansa veceras da ne mozemo ocekivati nista dobro od Vucka i ovog rezima po pitanju KiM i drugih stvari u nasoj Srbiji. Jedan komentar sa NSPM Овај данашњи скуп је тежак пораз Вучића дефинитивно. Иако бројчан, то свакако није тајна, па блокирана је цела Србија данас у ту сврху да би био што бројнији, грађане Србије је та блокада коштала стотине хиљада евра буџетских пара, довођени су у стотинама аутобуса гладни зомбији са свих страна ове земље, било је јадно то гледати, само да би се параноику испунила жеља. Сам скуп је био дакле иако бројчан, најјаднији убедљиво до сада. Помахнитали председник Србије је у бунилу са говорнице говорио веома немушто, гледао сам читав говор, био је у тоталном растројству. Ишао је с брда с дола, муцао о "фабрикама, градилиштима", бла, бла, говорио о "победама" а упоредо најављивао и "тешке дане" за Србију по питању Космета за ког НИ ЈЕДНОМ РЕЧЈУ није смео да каже да је део Србије, мољакао за аплауз, бунцао у безумљу, буквално потрошио сат времена ни у шта. Бацио је стотине хиљада евра СРПСКИХ ПАРА зарад свог хира. А зомбији углавном ћутали, тек по који аплауз, јадни да јаднији не могу бити.
  13. obi-wan

Promenada...

A ovo je francuska verzija iste pesme... ...
  14. obi-wan

Promenada...

Lara (flamansko-italijanskog porekla, zivi u Kanadi, maternji jezici francuski i engleski, govori i italijanski) peva ponesto i na ruskom... ... ... Посмотри мне в глаза. Ты прости мне, я сожалею. Я люблю тебя, я была не права, я тобой болею. Удержать, не смогли, мы устали, нам очень трудно. Я совсем одна, ты пойми - без любви ничего не нужно. Не могут жить в разлуке лебеди. Подожди, не спеши. Не говори, что чувства позабыл, нет назад пути. Не могут жить в разлуке лебеди. Подожди, не спеши. Возьми меня скорей, любовь мою согрей - любовь уставших лебедей. Мои сны без души, я скучаю, все стало сложно. На глазах дожди, не молчи. Позови, без любви мне больно. Я прошу - уступи. Каждый день я сердце истезаю. Иногда во сне приходи, забери, не ищи другую. Любовь забыть нельзя. Ты скажи, ответь что "да" Обними, согрей, сильней. ... Pogledaj mi u oci. Oprosti mi, zao mi je. Ja te volim, ja nisam bila u pravu, ja bolujem tobom. Nismo mogli da se odrzimo, zastali smo, tesko nam je. Ja sam sasvim sama, razumi - bez ljubavi nista nije potrebno. Labudovi ne mogu da zive odvojeni. Cekaj, ne zuri. Ne govori da si zaboravio osecaj, nema puta za nazad. Labudovi ne mogu da zive odvojeni .Cekaj, ne zuri. Uzmi me brze, ljubav moju zagrej - ljubav umornih labudova. Moji snovi nemaju dusu, nedostajes mi, sve se zakomplikovalo. Na ocima kisa, ne cuti. Pozovi me, bez ljubavi sam bolna. Molim te - popusti. Svakog dana mucim svoje srce. Ponekad u snove mi dodji, uzmi me, ne trazi drugu. Ljubav je nemoguce zaboraviti. Reci, odgovori "da". Zagrli, zagrej, jace.
  15. Немој још. Зинат! Јер не чекају ови само да Иринеј умре...
  16. Остаћу. Многи моји нису и неће. Гледам их. Тешко је када "трбух" оде, а душа овде остане.
  17. Неко бира Светог Прокопија, а неко Диоклецијана..
  1. Учитај још садржаја
  • Create New...