Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Све активности

This stream auto-updates     

1. Последњих сат времена
  2. Одличан ком! Да Иван и друштво прихвате одмах! Ава направи причу, али треба да се искористи. Оно што сам и написао у тексту: Није ми циљ да кажем и спасим своју душу. Тема је постала популарна и пренета у другим медијима. Рекох да радим за опште добро. Неки су се преварили и помислили да се спрдам... Зато сам их поразио. Спустили су гард.
  3. Шта да Вама одговарам ја?Ко сте Ви?Код Вас не запажамо ништа осим Ваших пророчких визија(о којима можете да прочитате у тексту епископа Атанасија на овом форуму о литургијском животу...) и хвалисања себе.Немате ништа слично са светим Савом и лозом Немањића.Где Вам је смирење?Одговорите Ви о Вашем ставу и нека народ зна.Гоните друге а ко сте Ви?Шта Психула Вама да одговори?
  4. Па овде има аутентичног материјала, иако га новинари после профанишу. Но, свако ко овде учествује може да добије одговоре (осим мене кад питам Максимове). Зато ја тражим да ми се одговара на питања. Јер је то форум. Вазда био. Један пита други одговара и обратно. Овде се Психуља закле да неће да ми одговара. Ја бих је одмах бановао да сам у администрацији. Неки су чак инсинуирали да сам неко ко овде ведри и облачи. Није тако. Види се и из баналног примера да ми Ведрана черече неоправдано. Да сам неки моћник, то бих лако спречио.
  5. Jako poštujem i cenim kada neko kaže da nije upućen. Zato ako vam treba bilo kakvo objašnjenje o nekoj teološkoj temi budite slobodni da mi se obratite i postavite pitanje ili zatražite objašnjenje. Spreman sam da vam pomognem koliko god to mogu. No ne samo ja. Koga god od teologa ovde budete pitali objasniće vam.
  6. Ја нисам владика Максим.Болесни сте.Српска Православна Црква Светосавска и Распета на Косову и Метохији треба Вама да се правда клирику друге Помесне Православне Цркве.Шта сте Ви себи умислили у главу ко сте Ви?Ви треба да бринете бригу Ваше Царигрдске Патријаршије.Саблажњавате наш Светосавски народ.Било би лепо да нам Ви кажете да ли Ви делите став Ваше Цариградске Патријаршије којој припадате по питању Цркве у Украјини или Српске Православне Цркве па да мало о Вама коментаришемо.Ко сте Ви?За кога радите?и одговорите на питање.
  7. @Леон Професионалац ХВ! Ово потврђујем из прве руке, иако ми блаженопочивши протођакон Властимир Х. Ђорић није био професор! о. М.
  8. Јесте апсурдно. Имамо 100 попова у Риму. А ја једини:))) Никад није било Србина попа у Риму до мене! Били су у пролазу, на школовању. Ја једини као Ава Римски. Како то гордо звучи! Крштавам, венчавам, сахрањујем људе по Риму, свештам куће, водице, вршим егзорцизме а губим време и на Поукама. Има ме за све! Вршљам по Папиној епархији. Где то има? Проблем је, владико, јако једноставан, а на питања нећеш да одговараш него да тролујеш. Ако се стондираш шаком лекова, узми да одговараш по тачкама. Сасвим је небитно да ли поп Зоран Ђуровић има плаве или црне очи, косу дугу или кратку, да ли је у Риму или Паризу (који ниси добио). Зашто "аутокефалија"? Одговори и нама. Што би то било болесно питање? Ти си персониста. Личност над личностима. Ја сам у забуни што пишеш "аутокефалија". Зашто то радиш? Ипак имам некакве креденцијале да те то питам. Видиш ли која си комеНдија? Ја, као први папски доктор, немам права да тебе нешто питам? Што би неко могао да пита неког владику? Не видиш ли колико си смешан? Сва ова агонија би се брзо завршила да си узео да се препишеш јавно са мном, како си обмањивао Милојкова и Цветковића. Весели Милојко се примио на причу и помислио да може бити миротворац. Ја сам знао да лажеш, како се и показало, јер се тај дијалог није остварио. Зато и сада кажем Милојку: Не рекох ли ти да ће Максим слагати? Ти си био пун оптимизма и сл., а мени је све било већ јасно. Зашто си давао лажне наде људима? Како те није срамота? Све те преписке постоје. Ја не публикујем материјале о вама јер нећу да саблазним људе. Биће објављени постхумно, када не буде заинтересованих. Тада ће људи гледати на све ово типа, био неки Златоусти... Не радим као она битанга од Виловског који објави преписку са борбашима. Треба да се поштеде људи. Зло је ваше велико. Тешко је то сварити. Српски поп, Ава Римски, Зоран Ђуровић
  9. Слободно.Само показујете да нисте слободни.Ипак се диктира из неког центра.Још више ћете народ саблазнити.Владика Максим може и да се брије и прозива који је достојан епископ СПЦ а кад се постави питање ко је Зоран онда идем са форума.Тад ће свима заиста све бити јасно.
  10. Немојте да изврћете на шалу.Далеко смо од Светог Саве и Немањићке Србије ако се овако настави саблажњавати народ и збијати шале на рачун Цркве.Црква је жив организам.
  11. Српска Православна Црква Светосавска и Распета на Косову и Метохији треба њему да се правда клирику друге Помесне Православне Цркве.Шта је себи умислио у главу ко је?Он треба да брине бригу Царигрдске Патријаршије.Саблажња наш Светосавски народ.Било би лепо да нам каже да ли дели став Цариградске Патријаршије којој припада по питању Цркве у Украјини или Српске Православне Цркве па да мало о томе коментаришемо.Ко је? И за кога ради?
  12. Postoji jedna tema ovde , drugarice sekretarice, a zove se Raskol se zahuktava. Tu možete dobiti sve informacije o dotičnom drugu Zoranu njegovim stavovima i za koga radi. @Zoran Đurović Ajde ti lepo sve dapriznaš a ne da nam sikiraš drigaricu sekretaricu!
  13. Прочитах уводни текст. Једна реч из наслова ми некако тешка. Мислим да сам основно разумела из садржине. Веома сам једноставна, неука и необразована. Само бих да приметим да је некако скренуто са теме. И сад већ почели партизани и четници. Још мало па Том и Џери. Не смета полемичан дух, Поуке су широка прича, Али, не прија увек сврставање. А саговорници почели да се баш опасно сврставају. Чини ми се да се већина овде дуго познаје. Умеју да читају између редова, јер познају стил и мисао својих саговорника. Није увек лако соабразити своје схватање реченом.
  14. Српска Православна Црква Светосавска и Распета на Косову и Метохији треба њему да се правда клирику друге Помесне Православне Цркве.Шта је себи умислио у главу ко је?Он треба да брине бригу Царигрдске Патријаршије.Саблажња наш Светосавски народ.Било би лепо да нам каже да ли дели став Цариградске Патријаршије којој припада по питању Цркве у Украјини или Српске Православне Цркве па да мало о томе коментаришемо.Ко је? И за кога ради?
  15. А опет, од одраслих видокруг детета настаје, у раним данима детињства. И од тога "како стојимо са Богом" (цитат из емисије).
  16. Српска Православна Црква Светосавска и Распета на Косову и Метохији треба њему да се правда клирику друге Помесне Православне Цркве.Шта је себи умислио у главу ко је?Он треба да брине бригу Царигрдске Патријаршије.Саблажња наш Светосавски народ.Било би лепо да нам каже да ли дели став Цариградске Патријаршије којој припада по питању Цркве у Украјини или Српске Православне Цркве па да мало о томе коментаришемо.Ко је? И за кога ради?
  17. Ђуровић је већ у новинама,постављен је линк.Он је ту да заталаса и да подигне рејтинг овом Форуму,но проблем је што га људи не размеју,некад и претера
  1. Учитај још садржаја
  • Create New...