Jump to content
Guest Alefshin

Добра народна музика...

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest свештеник Иван Цветковић

Када сам почињао да се бавим музиком, заједно са мојим другарима сам основао бенд Омилија  0203_cool, и једна од песама које смо снимили била је и "Била једном ружа једна" . Иначе, појма нисам имао да постоји нека народна која се тако зове. Иначе, ову песму је написао један од мојих омиљених песника Милорад Митровић.

???? ??? ??????? ?? ?? ????? ???????, ??????? ?? ????? ????????? ??? ??????? ???? ???????  :cmizdrenje:, ? ????? ?? ?????? ???? ??? ??????? ???? ?? ? "???? ?????? ???? ?????" . ?????, ????? ????? ???? ?? ??????? ???? ??????? ???? ?? ???? ????. ?????, ??? ????? ?? ??????? ????? ?? ????? ???????? ??????? ??????? ????????.

A moj bend se zove Theodul.

Nesumnjivo najgnusnija laz koja se medju Srbima pojavila u ovom veku kad je muzika u pitanju,zove se turbo-folk.... Divlji azijatski ritmovi i melodije, kombinovani sa prostackim disko-ritmovima i jos prostackijim tekstovima i izgledom izvodjaca, kao da su kompozicije samog satane. Uostalom, do satane se u "novokomponovanoj" muzici vec uveliko doslo: Saban saulic,na primer peva: "Ako ima pakla, ja cu tamo biti, / sa djavolom crnim kolo cu voditi, / kolovodja djavo, a na kecu ja, / sudbina se moja od rodjenja zna".

pa vi i dalje slusajte grand.

Guest nikolastojanoviccuprija

Brate Nikadel svaka cast tebi na tvom muzickom pravcu i tvom ukusu , nesumnjam ni najmanje da je to tvoje dobro ali brate sta ti smeta turbo - folk ako ne slusas nemoras niko te brate ne tera !

Zvao se on turbo folk ili ma kako drugacije trenutno ja nisam cuo za bolji muzicki pravac a samnom se slaze i vecina naroda sigurno !

pa brate valjda je lepse da se vidi devojcica skockana ko Seka Aleksic nego li  daleko bilo ko ove padavicarke !

За Нандора,

Рекли су ми кад сам давно била у Стамболу да је ово изворна турска песма коју су присвојили у Босни, док је један од султана лежао на Босфору болестан да је пожелео да поједе жуте дуње, пре него што је умро.Преносим дословце.

Жао ми је што нисам могла да пренесем Химзу Половину као извођача песме

Да, песма "У Стамболу на Босфору" јесте турска, али се у Босни баш одомаћила.

Узгред, кога занимају севдалинке, препоручио бих сајт http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/

Сајт је "великобошњачки" и имају и тзв. "патриотске" песме и много другог хумора, али има и много одличних севдалинки.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...