Jump to content
Sign in to follow this  
Михајло

Посета чланова Комисија Патријаршији СПЦ

Rate this topic

Recommended Posts

http://www.kc.org.rs/index_more.php?recordID=88

Постављена слика

:)

Posle zajedničke molitve održan je prijem u Patrijaršiji, a potom su članovi CCEE i KEK-a obišli i muzej srpske Patrijaršije.

--

Апостолско Правило 10

Ако се ко са одлученим, ма било и у кући, буде молио, нека се такав одлучи.

Из Житија Светог Јована Кронштатског, Житија Светих за месец децембар, стр. 626, 628.

"У Петрограду је живела јеврејска породица, чија је четрнаестогодишња кћи била тешко оболела. Лекари су је лечили и дигли руке од ње. Њене другарице из гимназије препоруче њеним родитељима да позову оца Јована. Јевреји нису смели да се на то усуде, али на наваљивање Руса пошаљу телеграм. Отац Јован одговори: "Доћи ћу".

Пред долазак оца Јована бабе и тетке сакрију се, а пред њега изађу само родитељи и брат.

Отац Јован запита да ли је то сва породица?

Њему одговоре да их има још, али не смеју да изађу, пошто су јеврејске вере.

- "Један је Бог за све, и уколико се више њих буде молило за болесницу, утолико ће бити боље", рекао је он.

После ових његових речи дошли су сви.

Отац Јован се молио, положивши своје руке на болесницу.

После ове посете, отац Јован је још двапут посетио ову болесницу, која се опоравила и потпуно оздравила.

Сва породица примила је православну веру и поштовала оца Јована као светитеља (Сведочанство њене другарице из гимназије, која се удала за њеног брата и до 1941. године живела у Београду)."

"Неколико студената световних наука реше се да оду у Кронштат и сами се својим очима увере у оно што се прича о оцу Јовану и чудесима која он чини. Они су код оца Јована провели два дана и оно што су тада доживели описали су у књизи: "Два дана у Кронштату код оца Јована Кронштатског".

Они су присуствовали богослужењу оца Јована у Андрејевском храму и били очевици бројних исцељења. Једно од таквих је исцељење жене једног Татарина.

Оцу Јовану пришао је Татарин и рекао: "Жена моја тешко болује и нико јој не може помоћи. Ја сам чуо да је твој Бог већи од Алаха - помоли се да она оздрави".

- "Клекни са мном, па ћемо се заједно молити! Понављај за мном речи молитве!"рекао му је отац Јован.

Клечећи на коленима он и Татарин заједно изговарају речи молитве. Дуго су се молили. Најзад, баћушка је устао и отпустио Татарина.

Није прошао ни један сат, а Татарин се вратио и узбуђен пао на колена пред баћушком и радосно кликнуо: "Жена моја је оздравила! Ја и сав мој дом примамо православље!"

И какве везе има свети Јован Кронштадски са горњим молитвама у Храму, клирика једне Православне Цркве са клирицима ркц?

И од када ви узимате житија светих за релевантно?

Зар вам то нису бајке?

Увек су муслимани и римокатолици ишли на Острог, и тога је увек било, молитва за унесрећеног, болног, а оно горе је скандал

И какве везе има свети Јован Кронштадски са горњим молитвама у Храму, клирика једне Православне Цркве са клирицима ркц?

И од када ви узимате житија светих за релевантно?

Зар вам то нису бајке?

Увек су муслимани и римокатолици ишли на Острог, и тога је увек било, молитва за унесрећеног, болног, а оно горе је скандал

Ко смо то ми, а ко сте то ви?

Ја мислио да смо обојица православни хришћани...

Ми смо они што сваког волемо и поштујемо, али се са њима не молимо у Православним Црквама, јер постоје толики начини како се љубав показује, а не кроз заједничку молитву.

А ви сте они којима је то нормално, јер сте на путу свеколиког јединства.

Ми смо они што сваког волемо и поштујемо, али се са њима не молимо у Православним Црквама, јер постоје толики начини како се љубав показује, а не кроз заједничку молитву.

А ви сте они којима је то нормално, јер сте на путу свеколиког јединства.

Пријатељу, та подела постоји само у твојој глави... 1000000001010

Осим ако не желиш да кажеш да епископи наше Цркве нису православни хришћани?!

Апостолско Правило 10

Pravila, pravila i samo pravila... izgleda da pored Pravoslavnih imamo i pravnoslavne (u mnogo vecoj meri nego sto ocekujemo), pa ako ti je do pravila, a ti ih odluci... ako mozes 1000000001010

Апостолско Правило 10

Pravila, pravila i samo pravila... izgleda da pored Pravoslavnih imamo i pravnoslavne (u mnogo vecoj meri nego sto ocekujemo), pa ako ti je do pravila, a ti ih odluci... ako mozes :group111:
:drugarstvo:

Брате...ај да укинемо сва правила онда!

Слобода за све...

Овако није лепо...римљани опросницу..ја пост 180 дана у години...и ми исто...

Е неће да море...

Слобода за све...

Е неће да море...

Јел се фалиш ил' се жалиш што постиш?  :drugarstvo:

Слобода за све...

Е неће да море...

ОК, шта онда предлажеш? Да из Цркве протерамо све оне који су преступили овај канон (Св. Јована Кронштатског, Св. Владику Николаја, патријарха Павла...)?

Слобода за све...

Е неће да море...

ОК, шта онда предлажеш? Да из Цркве протерамо све оне који су преступили овај канон (Св. Јована Кронштатског, Св. Владику Николаја, патријарха Павла...)?

Брате мили..па јел мислиш да су на саборима доносили одлуке из досаде и вишка времена...или због заштите Цркве у временима која долазе...

Хришћани се спремају за ова лоша времена од настанка...

А око Светитеља...

Јел мислиш да су се посветили због заједничких молитви...или због добрих ствари за свог живота?

Јел се фалиш ил' се жалиш што постиш?  :drugarstvo:

Ни једно ни друго...

Већ покушавам да докажем нешта...али некима џаба причати..

Ти очигледно по себи судиш и другима..  :group111:

Јел се фалиш ил' се жалиш што постиш?  :group111:

Ни једно ни друго...

Већ покушавам да докажем нешта...али некима џаба причати..

Ти очигледно по себи судиш и другима..  0442_feel

Ти ме осуди да сам судија...  0405_feel

А ја само нисам мог'о да издржим да не унесем мало осмеха у овај сив дан.  nesiguran  :drugarstvo:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...