Jump to content

Часна сестра претјерала са Фејсбуком

Оцени ову тему

Владан

Препоручена порука

Шпанска калуђерица замољена је да напусти манастир јер је превише времена проводила на сајту за дружење.

Постављена слика

Сестра Марија Хесус Галан (54) провела је повучених 35 година у манастиру Санто Доминго дел Реал у Толеду. Калуђерице у тој манастиру први компјутер су добиле пре десет година, како би се смањила потреба за њиховим изласком у "спољашњи" свет.

"У почетку је било веома згодно, јер нисмо морале да идемо до банке или поште, плаћале смо рачуне и сређивале друге послове преко Интернета", рекла је она за "Телеграф".

Међутим, сестра Марија, коју су остале калуђерице убрзо прозвале "сестра Интернет", увидела је нове могућности коришћења компјутера. Убрзо је дигитализовала архиву манастира саграђеног у 14. веку, и учинила је доступном свету преко Интернета. За то је чак добила и награду, а онда себи отворила Фацебоок профил.

Иако на профилу није било ничега дискутабилног - сестра Марија је само навела да воли да чита, слуша музику и упознаје нове пријатеље - број сати које је проводила на Интернету наљутио је њене претпостављене.

Након краће расправе, сестра је избачена из религиозног реда, и приморана да напусти манастир који је звала домом последње три и по деценије.

Овај потез натерао је Интернет заједницу да сестри Марији оснује неколико "фан" страница, и покрене петицију да јој се дозволи повратак у Санто Доминго дел Реал.

(МОНДО)

Подели на овим сајтовима

Kompjuter je sterilno sredstvo komunikacije koje moze da zavede čoveka .I to jako lako .Recimo meni ni 20 sastanka dnevno nisu problem na kompjuteru  sa različitim ljudima ali mi je problem tri sastanka uživo .

To nije isto i to trebate uvek imati na umu .

Подели на овим сајтовима

To su dominikanke, sestre svetog Dominika iz Toleda. Imaju lijep manastir. Joj taj FB je stvarno napast, OMG!

Jadna sestra! Cijeli život provela tamo u manastiru pa ovakav maler pod starost! Đavo nikad ne spava!

http://www.dominicos.org/familia-dominicana/monjas/federacion-de-santo-domingo/monasterios/toledo

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Подели на овим сајтовима

да ли је могуће да је толико времена била за ком?!  1000000001010

Ma ne vjerujem, ja se isto zaboravim odjavit sa Foruma pa tamo piše da jesam i kad nisam. Ona vjerovatno kad je išla na Misu i na molitve nije se ni odjavljivala sa FB, pa joj tamo naskočili toliki sati u statistici zbog toga. Ja vjerujem da bi moglo ići o takozvanu samostansku politiku kad se samostan podijeli na dva klana prilikom izbora nove glavne sestre, šefice pa se onda služe svakakvim sredstvima da bi tu suprotnu kandidatkinju diskreditovale, hahahaha! Sestrice u tom znaju bit vrlo zafrkane! Hahaha!

Подели на овим сајтовима

да ли је могуће да је толико времена била за ком?!  1000000001010

Ma ne vjerujem, ja se isto zaboravim odjavit sa Foruma pa tamo piše da jesam i kad nisam. Ona vjerovatno kad je išla na Misu i na molitve nije se ni odjavljivala sa FB, pa joj tamo naskočili toliki sati u statistici zbog toga. Ja vjerujem da bi moglo ići o takozvanu samostansku politiku kad se samostan podijeli na dva klana prilikom izbora nove glavne sestre, šefice pa se onda služe svakakvim sredstvima da bi tu suprotnu kandidatkinju diskreditovale, hahahaha! Sestrice u tom znaju bit vrlo zafrkane! Hahaha!

bendoff 0110_hahaha 0110_hahaha

vec ih zamisljam  smej.gif smej.gif smej.gif

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...