Jump to content
Sign in to follow this  
Ритам

Da li imate ovih problema?

Recommended Posts

... da imate osjecaj da su svi zasluzili neki uspjeh, na poslum u ljubavi....nebitno na kojem polju, svi osim vas samih?

I da se vama nista lijepo ne moze desiti, a i kad se diesi, pitate se u "u cemu je problem"?

I u potencijalinim vezama, da druga strana zasluzuje nekog boljeg, (sta je vidio u meni?)

Otkud to silno nepostovoanje sebe?

Reklo bi se, ovako spolja, da treba da budes mnogo vise opustena, i da prestanes da stvari posmatras tako strogo analiticki, s procenom...

A kad neko posmatra stvari suvise analiticki, to obicno bude zato sto (podsvesno?) mnogo ocekuje od sebe, sto opet znaci da treba da se mnogo vise opustis...

Okreni - obrni, to je to... 0110_hahaha

Ima dosta istine u ovom, a moja analiticnost proizilazi iz straha od greske...

A strah od greske, u svojoj biti, uvek proizilazi od ................. ovaj, ne mogu da kazem... 1405_love

Mislim da nije gordost u pitanju, pre će biti stid zbog neispunjenja nečijih visokih očekivanja, ili previsoko postavljenih kriterijuma o sebi. Nisi savršena ? Istina je, ali nije niko. Ne zaslužuješ to što imaš ? Možda, ali ko pa zaslužuje. Kada bi samo znala kakvih pozera sve ima, i besramnih samoreklamatora, koji ne zaslužuju ni desetinu onoga što imaju ,ti si super veruj mi. Pogledaj samo naše političare i sve će ti biti jasno. Poslušaj malo tračeva iz komšiluka, malo se sablazniš, kažeš," hvala ti Bože što nisam kao ovaj carinik " i samoljublje začas skoči. Provereno !!!  crvenilo

Гордости?

U potpunosti se slazem, jer ce greska proizvsesti patnju a ja ne zelim da patim. Sto znaci da sam samoljubiva...
Последица тога ће бити пропуштање неких шанси у животу а ако се то не поправи онда и читавог живота. Да не пита старост где ти је била младост...

Гордости?

U potpunosti se slazem, jer ce greska proizvsesti patnju a ja ne zelim da patim. Sto znaci da sam samoljubiva...

U stvari, sv. Nikodim Agiorit to lepo objasnjava, stalno se vracam na to njegovo mesto, licno me pogadja 100%, a i sve nas uopste...

A on veli da kad se neko na bilo koji nacin smucuje kad gresi ili da li ce da pogresi (neopravdano je uzdrzan, nategnut), da to dolazi iskljucivo iz prikrivene sujete, jer kad se neko smuti nakon kakvog greha on kaze da je to zato sto "popadase idoli u nama", tj. idolizovana slika nas samih...

Drugim recima, kao sto i sam veli sv. Nikodim, kad neko pogresi ne treba da se uznemirava mnogo, jer svi mi treba da znamo koliko smo kao ljudi (bez Boga) nemocni da se nosimo sa iskusenjima...

Zato i kazem - licno mislim tako - da covek treba da se uvek i u svemu opusti, ulazuci naravno potreban ljudski trud (sta god da je u pitanju), a sve van toga da prepusti Bogu, bez brige i napetosti...

Za ovakvo nadanje starac Pajsije svetogorac kaze:

"Nadanje na Boga za sve ono sto je nama ljudski nedostizno i neizvodljivo je jedna trajna molitva sa dobrim ishodom"...

..............................................

Naravno, mozda uopste nije ovo u pitanju, govorim onako spolja, jer se licno ne poznajemo... :(

Гордости?

Последица тога ће бити пропуштање неких шанси у животу а ако се то не поправи онда и читавог живота. Да не пита старост где ти је била младост...

Tacno tako... ja vec imam poduzi spisak takvih stvari... :(

Риле, мислим да скоро сви то поседују у већој или мањој мери. Сигурно да постоје изузеци, свака им част. Не знам у којој мери данас то носим у себи, али пре неких петнаестак година то ме је у многоме кочило. У једној конкретној ситуацији, за мене тада незамисливо тешкој, налетео сам на текст вл.Атанасија где каже да не треба да будемо превише строги према себи. Наравно, он је то рекао на себи својствен начин. Невероватно много ми је помогао. 1000 килограма ми је спало са леђа. Негде код ст. Пајсија сам нашао да човек не може да напредује ако у себи нема позитивну откаченост. Слажем се са Обијем да треба тежити опуштености.

Гордости?

...јер постоји тај неки моменат гдје сваку ствар анализирам, и унапријед је осудим на пропаст или успјех, без икаквих аргумената, тј. без конкретног догађаја, као по осјећају. А сад се питам је ли ту постојао икакав унутрашњи осјећај или је све измишљено у глави?  0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':drugarstvo:' />

Нпр. упоазнам момка, и нађем 1001 разлог да се не упознајемо даље, јер као он ме не разумије, и неће ме никад разумјети бла бла... Смарајуће механизам...

А зашто нисам таква да нађем један разлог да се упознајемо даље....

:drugarstvo:

Strah od neuspeha,bola,razočarenja.Veoma ljudski,ali nije dobro,ako taj"strah"pređe u primarni,to jest da on tebe vodi kroz život,jer zaista onda propuštaš toliko lepih stvari u životu,koje su i vredne ponekog razočerenje neuspeha i bola( jer je sve ovo normalno).Kroz te neuspehe,u stvari i učimo,da se radujemo.Verujem da sve to vuče neke korene od vaspitanja,to jest nametnutog oblika ponašanja u porodici i teško je izboriti se sa tim ali nije nemoguće.Život je veoma lep da bi ga provodili u grču,stegnuti,nedozvoljavajući drugima da uđu u njega izgovorima.Ima 1001 razlog da dozvoliš drugima da te upoznaju,a i ti da upoznaš druge ljude,samo ih potraži u sebi. stadaradim